Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Способи визначення фізіологічної ефективності уроку фізичної культури




Для визначення міри впливу навантаження на уроці фізичної культури на організм учнів використовують фізіологічну криву, яка визначається на основі безперервної реєстрації одного або кількох фізіологічних показників, частіше частоти пульсу. Пульсова крива уроку повинна поступово наростати у вступній частині, в основній досягати максимуму (їх може бути два) і в заключній знижуватись до вихідного рівня.

Для визначення пульсової кривої перед початком уроку (за 15 хв) і протягом заняття реєструють зміни частоти пульсу. Пульс підраховують безпосередньо перед початком і зразу ж після закінчення вправ протягом всього уроку і показники заносяться в протокол спостереження.

Другим показником фізіологічної ефективності уроку фізичної культури є моторна щільність уроку. Під нею розуміють ступінь раціонального використання часу уроку, використаного на фізичну роботу, до всього часу уроку. Саме моторна щільність визначає оздоровчу цінність уроку фізичної культури, тому вся увага вчителя повинна зосереджуватися на збільшенні моторної щільності, яка в різних частинах уроку буде різною. В основній частині уроку вона може становити 80-90%, а у вступній - не перевищує 10-15%. Для підвищення моторної щільності уроку, особливо її основної частини, необхідно збільшити кількість спортивного обладнання та інвентарю, зменшити час на очікування черги тощо. Рухова активність учнів на уроках фізичної культури залежить від віку, статі, типу року, поставленої мети: в 1-4 класах вона в середньому повинна становити 40-60%; у 5-8 – 60-70%; у 9-11 – 70-80%. Моторна щільність може бути визначена методом хронометражу – це фіксація часу безпосередньо витраченого на ту чи іншу фізичну вправу.

При визначенні моторної щільності уроку методом хронометражу треба керуватися такими правилами:

1. Реєстрацію часу за допомогою секундоміра або шахового годинника треба вести з моменту подачі команди «Кроком, руш!».

2. Хронометраж треба вести за діями одного учня протягом уроку.

3. Робочий час реєструється за діями одного учня.

4. Для проведення хронометражу застосовують заготовлену схему уроку.

5. Час, безпосередньо витрачений на виконання фізичних вправ («чистий час»), у кожній частині підсумовується.

6.Після команди про закінчення уроку хронометрист зупиняє секундомір.

Знаючи «чистий час», тривалість всього уроку і його частин, визначають моторну щільність окремих частин і уроку в цілому. Наприклад, підготовча частина уроку тривала 14 хв, а «чистий час» - 7 хв. Отже, моторна щільність становитиме 50% (7 × 100: 14 = 50%).

Протокол хронометражу уроку фізичної культури включає наступні дані:
1) назва школи, 2) клас, 3) місце уроку, 4) розклад занять, 5) вчитель фізичної культури, 6) прізвище та ім’я досліджуваного учня.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1434 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2649 - | 2221 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.