Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Фізіологічна характеристика розминки




Розминка – комплекс фізичних вправ, який виконується перед фізичною роботою з метою підвищення працездатності організму. На уроках фізичної культури вона проводиться в підготовчий частині.

Фізіологічні зрушення, які спостерігаються під час розминки більш виражені, ніж у передстартовому стані і відбуваються вони за безумовнорефлекторним механізмом (безпосереднє виконання рухів).

Розминка поділяється на загальну і спеціальну частини. Перша, як правило, однакова у всіх видах спорту, вона спрямована на утворення оптимальної збудливості ЦНС, підвищення рухливості нервових процесів, обміну речовин і температури тіла, а також активізації серцево-судинної та дихальної систем організму. Спеціальна частина розминки має на меті підвищення працездатності тих нервових центрів і м’язів, які будуть брати безпосередню участь у наступній фізичній роботі. У загальній частині розминки переважно використовуються загальнорозвиваючі вправи, які повинні залучати до роботи якомога більше м’язових груп, у спеціальній – вправи, які за своєю структурою, координацією, темпом і амплітудою подібні до вправ, що будуть виконуватися.

Вплив розминки на організм виявляється в наступному:

1. М’язи, які приймають участь у розминці, продукують додаткове тепло (щодо стану спокою), яке підвищує в’язкість м’язів і дозволяє зменшити час укорочення.

2. Місцевий розігрів м’язів посилює швидкість протікання біохімічних реакцій, що посилює інтенсивність м’язового укорочення.

3. Виконання спеціальних вправ підвищує рухливість в суглобах, що надає можливість в подальшому виконувати рухи з великою амплітудою без небезпеки розриву сполучної тканини в м’язах.

4. Розминка сприяє підвищенню збудливості та лабільності нервових центрів, що створює оптимальні умови для виконання рухових навичок і набуття нових в процесі навчання.

5. В ході розминки відбувається перерозподіл крові – більше її спрямовується до активних м’язів.

6. Розминка активізує симпатико-адреналову систему, яка в свою чергу через специфічні гормони адаптує організм до наступної роботи.

Тривалість розминки залежить від характеру та інтенсивності наступної роботи, метеорологічних умов, функціонального стану організму, характеру передстартових реакцій, міри тренованості, віку та індивідуальних особливостей спортсмена. Розминка не повинна викликати ні сильного збудження організму, ні втоми. Як правило, вона проводиться до початку потовиділення, що свідчить про включення в роботу теплорегуляторних механізмів, які запобігають перегріванню організму. Інтервал між закінченням розминки і початком наступної роботи у дітей і підлітків повинен бути коротким, оскільки у них нервова система лабільніша і біохімічні процеси відбуваються інтенсивніше, ніж у дорослих.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2322 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2479 - | 2276 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.