Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технічні правила оформлення рукописних та машинописних текстів. Оформлення списку літератури. Правила цитування.




Списки використаної л-ри оформ так: порядковий номер у списку ставлять зліва, другий і наступні рядки опису рівняють по першій букві першого рядка опису. Прізвища можна виділяти розрядкою, вел букв або підкрес. Після згадки у тексті відповідної роботи чи після цитати з неї вказують у квадратних дужках номер, під яким ця робота наведена у списку л-ри, а при необхідності також і номер сторінки, якщо список не нумерований, то в дужках автора і рік видання. Прівища іноз авторів зазвичай вказують мовою оригіналу. Цитати можуть бути у віршованій і в прозовій формі. Віршовані виводимо у новий рядок, пропорційно на аркуші, без лапок. У прозовій формі оформляємо як пряму мову. Берігаємо всі особливості авторського написання, на місті пропущених слів у квадрат дужках ставимо три крапки. Якщо підкреслюємо щось, в дужках вказуємо (підкреслення наше. – І.П.).

12. Технічні правила оформлення рукописних та машинописних текстів. Рубрикація текстів.
Рубрикація тексту – членування на складові частини, використання заголовків, нумерацій. Найпоширенішим і найпростішим видом рубрикації б-якого тексту є виділиння у ньому абзаців, т.е. частин тексту, що виражають одну відносно закінчену думку. Графічно абзац поначається відступом праворуч (5 значків у машинописі) від початку рядка. Виділиння більш структурних за змістом частин текстів часто досягається за допомогою надання текстові в цілому, і його частинам заголовків. Також застосовується графічне або словесне найменування більших за абзац рубрик тексту (пар, розд, част,глав) та їх нумерування. Нумерація застос всередині абзаців для оформл якихось переліків. У невеликому тексті корист літерами або цифрами, у складних римськими цифрами, арабськими, малими літерами. Використ всередині абзацу також тире. Після простих рубрик ставимо кому, після складних – крапку з к; позначення або буквене, або цифрове, або словесне. Після них ставимо або крапку або дужку.

13. Технічні правила оформлення рукописних та машинописних текстів. Орфографічні й технічні правила.
Друкують звичайно чорним кольором середньої жирності по 57-60 знаків у рядку, враховуючи проміжки між словами. Якщо виникає потреба скористатися ін. алфавітом (напр. латиною), то іноз текст вдруковують або чорною тушшю вписують. Поєднання частково надрук окремих був і написаних не допускається. Розташовувати текст на форматі, т.е. стандартному аркуші паперу(А4,А5) – треба з урахуванням пропорції. Не варто втискувати в рядок частину фрази, якщо вона може бути перенесена в інший. Слід залишати поля: ліве 30 мм, праве- 10, нижнє-20, верхнє 20, адже цього вимагають і технічні умови, напр. підшивання ділових паперів. Друкують звичайно на одному боці стандартного листка білого паперу одного сорту. Таблиці, малюнки, креслення, схеми, графіки, фото у писаному тексті повинні мати роиір стандарт аркуша. Таблиці слід віддруковувати і розграф. Цифровий матеріал таблиць друкується через 1,5 інтервала, текст головки ібоковини можна через 1. Пропуски слід позначати через тире (-).

14. Види усного спілкування за професійним спрямуванням. Жанри публічних виступів. Композиція мовлення.
Види: Ділова бесіда. (Мета зустрічі між двома чи більше діло­вими партнерами — обговорити, вирішити певні питання, на­лагодити комерційні стосунки тощо). З урахуванням залежності ефективності розмови від по­ведінки і характеру її учасників, вичленовують такі основні моментибудь-якої ділової бесіди:

1. Встановлення місця й часу зустрічі (попередня домовленість про розмову на “своїй”, на “чужій” чи на “нейт­ральній” території).

2. Спосіб вступу в контакт. За етикетом правила “бесіди” диктує “власник” території, а на нейтральній території ”ініціатива” належить тому, хто прийшов перший: це привітання, жести, початкові фрази для мобілізації уваги співрозмовника.

3.Постановка мети (мета бесіди подається у формі про­блеми, яку слід вирішити, або як конкретне завдання).

4. Фіксування домовленості й вихід із контакту. Співроз­мовники підбивають підсумки бесіди, фіксують (бажано пись­мово) взаємні зобов'язання й розподіляють ініціативу щодо реалізації ухвалених рішень.

Є кілька різновидів ділових бесід залежно від мети і ха­рактеру поставленого завдання.

Службова бесіда —(один із різновидів ділової бесіди. Найчастіше — це розмова керівника з підлеглим (див 15)).
Телефонна розмова – один з різновидів усного діло­вого мовлення. Має свої специфічні особливості, оскільки співрозмовники не бачать одне одного. Тому в ділових теле­фонних розмовах слід якомога ширше використовувати лек­сичні можливості української мови: багату синоніміку, точ­ність термінології. Обов'язково уникайте елементів профе­сійного жаргону, діалектизмів, елементів просторіччя. Ділове спілкування по телефону можна подати у вигляді схеми.

1. Початковий етап спілкування — момент встановлен­ня зв'язку.

2. Повідомлення мети дзвінка — виклад справи.

3. Завершення телефонного спілкування — закінчення розмови.

Публічний виступ — це один з видів усного ділового спілкування. Залежно від змісту, призначення, способу проголошення та обставин спілкування виділяють такі основні жанри публічних виступів:

1) громадсько-політичні промови (лекції на громадсько-політичні теми, виступи на мітингах, на виборах, звітні доповіді, політичні огляди);

2) академічні промови (наукові доповіді, навчальні лекції, наукові дискусії);

3) промови з нагоди урочистих зустрічей (ювілейні про­мови, вітання, тости).

Кожен з перелічених видів має відповідне призначення, тобто переслідує певну мету — проіформувати, переконати чи створити настрій у відповідної аудиторії.

Інформативними бувають найчастіше доповіді, лекції. Будуються вони за схемою: що, для чого, як, у який спосіб. У вступі викладається проблема, окремі її складові; виклад розвивається від простого до складного. Закінчення містить як теоретичні висновки, так і практичні пропозиції.
Мітингова промова звичайно має гостре політичне спрямування; вона злободенна, стосується суспільно значимої, хвилюючої проблеми. Найчастіше на мітингах виступає не один, а кілька ораторів — кожен із короткою промовою. Вона, як правило, гаряча, заклична;
Ділова промова вирізняється більшою стриманістю в проявах емоцій, орієнтацією на логічний, а не на емоційний її вплив, аргументованістю.
Звітна доповідь це особливо важливий і відповідальний публічний виступ, адже доповідач зобов'язаний правди­во, об'єктивно висвітлити факти й переконати слухачів у необхідності певних висновків і пропозицій.
Лекція є формою пропаганди наукових знань. У ній, як правило, йде мова про вже вирішені наукові проблеми, до того ж більш загальні.
Наукова дискусія це обговорення будь-якого спірного наукового питання.
Ювілейна промова зазвичай присвячується якійсь даті (ювілеєві установи чи окремої особи). Цей тип промови ха­рактеризується святковістю, урочистістю, позаяк це своєрід­ний підсумок періоду діяльності.
Найпоширенішою структурою мови є та, що складається з вступу, основної частини і висновку. Публічний виступ обов'язково повинне мати продуману структуру, що містить певну послідовність частин. Це необхідно для зручності, як оратора, так і слухачів. Оратору зручно переходити від теми до теми, слухачам зручно сприймати інформацію, розбиту на частини і запропоновану ним у певній послідовності.
Структура - це складові частини виступу та їх розташування відносно один одного.
У вступі зазвичай ставиться проблема, повідомляється основна думка; в основній частині наводяться аргументи та докази; в ув'язненні підводяться підсумки, повторюється головна думка, міститься заклик до аудиторії.
У вступі розрізняють зачин (мета - підготувати аудиторію до сприйняття, змусити слухати, привернути увагу) і зав'язку (мета - пояснити тезу, заінтригувати постановкою проблеми, показати актуальність обговорення питання).
Основна частина містить аргументацію тези.
Висновок може включати нагадування (мета - нагадати основну тезу, повернутися до вихідної проблеми), узагальнення (мета - сформулювати словами узагальнюючий висновок) і заклик (мета - викликати реакцію слухачів).
Найважливішою вимогою, яким повинна задовольняти будь-яке публічне виступ, є наступне: в ньому повинна виявлятися структура (логіка), зрозуміла слухачам.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1493 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2505 - | 2304 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.