B. Вакцинація КОКАВ - 3 ін’єкції
C. Вакцинація КОКАВ - 6 ін’єкцій
D. Введення АІГ однократно
E. Вакцинація КОКАВ - 3 ін’єкції і АІГ однократно
206. Хворий 43 років, який працює офіціантом в ресторані, при поступленні в інфекційну лікарню скаржився на біль у лівій здухвинній ділянці, рідкі випорожнення з домішками слизу та прожилками крові, тенезми, несправжні поклики. При проведенні бактеріологічного дослідження з випорожнень виділено Shigella Sonnei. Коли можна виписати даного хворого з стаціонару?
A.*Після клінічного одужання і 2 разового негативного бактеріологічного дослідження
B. Після клінічного одужання
C. Після клінічного одужання і 1 разового негативного бактеріологічного дослідження
D. Після 1 разового негативного бактеріологічного дослідження
E. Через 10 днів після початку захворювання
Хворого 25 років близько 2 тижнів тому покусав за праву нижню кінцівку невідомий собака. На приймальному відділенні хворий скаржиться на загальну слабкість, головний біль, підвищену дратівливість, тягнучий біль у ділянці покусу, затруднене відкривання рота. У пацієнта запідозрено правець. Які з перерахованих препаратів необхідно ввести хворому для нейтралізації токсину?
A. *Протиправцева коняча сироватка
B. Протиботулінічна сироватка
C. Протиправцевий анатоксин
D. Вакцину АКДП
E. Культуральну антирабічну вакцину
208. Хвора 19 років, поступила на 4-й день хвороби. У пацієнтки блювота, різка слабкість, сонливість, виражена жовтяниця. Через добу хвора не орієнтується в часі, свідомість сплутана, періодичне психомоторне збудження. Зменшилися розміри печінки. Яке ускладнення зумовило таку клінічну картину?
A. *Гостра печінкова недостатність
B. Гостра наднирникова недостатність
C. Механічна жовтяниця
D. Гіповолемічний шок
E. Гостра печінкова коліка
209. В травматологічний пункт звернувся 40-річний хворий зі скаргами на поодинокі покуси та подряпини гомілки собакою. Собака живе на подвір’ї, на вигляд здорова. Організовано спостереження протягом 10-ти днів. Яка профілактика сказу?
A.*КОКАВ на 0, 3, 7 дні
B. Комбіноване лікування АІГ в 0 день + КОКАВ на 0, 3, 7, 14 30, 90 дні
C. Не призначати специфічної профілактики
D. Тільки АІГ
E. Місцева обробка рани
210. Хворий 39 років, житель Севастополя. Захворів гостро: температура до 400С, болі в животі та попереку. На 3 день стан хворого тяжкий, геморагічний висип на бічних поверхнях тулуба, животі. Діурез знижений. Макрогематурія. Яке захворювання можна запідозрити у хворого?
A. *Кримська геморагічна гарячка
B. Лептоспіроз
C. Гемоглобінурійна лихоманка
D. Кліщовий енцефліт
E. Висипний тиф
211. У реанімаційне відділення поступила хвора 15 років у тяжкому стані з діагнозом “Менінгококова інфекція, генералізована форма, менінгококцемія”. Об’єктивно: свідомість потьмарена, температура 38,60C, шкірні покриви бліді, виражений акроціаноз. На шкірі нижніх кінцівок і живота рясні геморагічні висипання з некрозами в центрі. Тони серця ослаблені, пульс слабкого наповнення, ледь пальпується, 100/хв., АТ 60/40 мм рт.ст. з вечора не мочилася. Яке ускладнення розвинулося у пацієнтки?
A. *Інфекційно-токсичний шок
B. Гостра ниркова недостатність
C. ДВЗ-синдром
D. Гостра наднирникова недостатність
E. Геморагічний шок
212. Після відвідування лісу в місцевості, яка є ендемічним природним осередком Лайм-березіозу, пацієнт виявив на шкірі правого плеча кліща, якого через 2 дні видалив. Загальний стан пацієнта не порушений, скарги відсутні. На місці укусу кліща місцевих проявів не виявлено. Який прогноз щодо ризику розвитку кліщового бореліозу в даному випадку та який спосіб профілактики захворювання слід застосувати?
A. *Ризик високий. Ввести одноразово біцилін-5 в дозі 1 500 000 ОД
B. Ризик високий. Видалити кліща з ранки
C. Ризик невисокий. Медичний нагляд за постраждалим впродовж 1 місяця
D. Ризик відсутній. Видалити кліща з ранки
E. Ризик невисокий. Приймати 3 дні бісептол по 2 табл. 3 рази на день
213. Хворий Н., 24 р. скаржиться на нездужання, болі голови, пітнявість, болі в м’язах, сухий кашель. Через 2-3 дні з’явилась t 38-40оС, біль у горлі, утруднене дихання, нежить. Виявлено збільшені задньошийні лімфовузли, незначна гепатоспленомегалія. Аналіз крові: помірний лейкоцитоз, тромбоцитопенію; у лейкограмі: лімфоцити - 45%, моноциті - 12%, “атипові мононуклеари” - 20%, плазмоцити - 2%, п/я нейтрофіли - 8%, с/я нейтрофіли - 11%. Найбільш ймовірний діагноз?
A. *Інфекційний мононуклеоз
B. Гіпопластична анемія
C. Гостра лейкемія
D. Токсоплазмоз
E. Дифтерія
214. В аеропорт м. К. прибув літак із ендемічної по холері країні. Лікар санітарно-карантинного пункту аеропорту при огляді літака виявив хворого громадянина України з діареєю. Пізніше був підтверджений діагноз холера. Особи, які знаходились в контакті з хворим на холеру підлягають:
A. Розміщенню в ізоляторі з обов’язковим проведенням превентивного лікування
B. Ізоляції вдома
C. Госпіталізації в інфекційний стаціонар
D. Медичному нагляду протягом 5 діб
E Госпіталізації у провізорний стаціонар
215. Хвора Н, 24 років, яка прилетіла з Індії, поскаржилася на пронос, який раптово з’явився без больових відчуттів, потім приєднання блювання, слабкість, запаморочення, болючі судоми м’язів нижніх кінцівок. Лікар швидкої допомоги виявив блідість шкіри, сухість слизових оболонок ротової порожнини, урчання за ходом кишок, АТ- 90/50 мм рт.ст., ЧСС- 104/хв, ЧД –23/хв у горизонтальному положенні, окремі судоми переважно литкових м’язів. Випорожнення і блювотні маси рясні, нагадають рисовий відвар. Які препарати доцільні для усунення судомного синдрому в цьому випадку?
A. *Полійонні сольові розчини
B. Протисудомні препарати
C. Анальгетики
D. Плазмозаміщувальні засоби
E. Адреноміметики
216. Хворий С., 34 років, затятий рибалка, захворів раптово. З’явився озноб, головний біль, підвищилася до 40оС температура тіла, м’язовий біль, найсильніший у литкових м’язах. АТ- 120/75 мм рт. ст., ЧСС- 84/хв, ЧД- 16/хв. Гострий м’язовий біль швидше за все спричинив?
A * Лептоспіроз
B. Епідемічна міальгія
C. Грип
D. Черевний тиф
E. Дерматоміозит
217. Хворий П., 30 років, який повернувся з Танзанії, скаржився на гарячку до 39оС протягом 4 діб, слабкість, нудоту. Приймав антипіретичні засоби без ефекту. Через добу на тлі зростання гарячки вище за 39оС самопочуття погіршилось: став пригальмованим, з’явився головний біль, було короткочасне блювання. Ще через добу втратив свідомість. Лікар швидкої допомоги виявив блідість шкіри, помірно виражені менінгеальні ознаки, АТ -150/90 мм рт. ст., ЧСС- 76/хв, ЧД- 20/хв. При цьому стані доцільне призначити як першочерговий засіб?
A. *Хінін
B. Делагіл
C. Примахін
D. Ремантадин
E. Пеніцилін
218. Шахтар госпіталізований на 7 день хвороби із скаргами на різку слабкість, біль в м’язах ніг, попереку, жовтяницю, темну сечу, головний біль. Початок хвороби гострий: підвищення температури тіла до 40оС, озноб, біль в попереку. На 4-й день – жовтяниця, на 5-й – профузна носова кровотеча, крововиливи в склери. Діурез - 200 мл. Діагноз?
A. *Лептоспіроз
B. Гепатит В
C. Грип
D. Черевний тиф
E. Малярія
Хвора С. госпіталізована у важкому стані: двоїння в очах, сухість і роті, утруднене дихання Т- 37,4оС, неспокійна, акроціаноз, зіниці широкі, птоз повік, язик сухий, глотковий рефлекс знижений. Дихання часте, поверхневе, екскурсія грудної клітини слабка. Діагностовано ботулізм. Чим обумовлена дихальна недостатність?