B. Розвиток універсального капіляротоксикозу
C. Пошкодження судин вірусом гепатиту В
D. Портальна гіпертензія
E. Зниження дезінтоксикаційної функції печінки
178. У хворої захворювання почалося гостро з появи нудоти, багатократної блювоти, ознобу, болів у верхніх відділах живота. Практично одночасно з'явилося рідке водянисте випорожнення без патологічних домішок 2 рази. При огляді: стан середньої тяжкості, температура 37,6 0С, Рs - 86/мін, ПЕКЛО 100/60 мм рт.ст., шкіра бліда, тургор збережений, мова трохи обкладена білим нальотом, живіт м'який, чутливий в епігастрії. Яку терапію слід провести в першу чергу?
A. *Промивання шлунку
B. Призначення сольового послаблюючого
C. 5% р-н глюкози
D. Регідрон
E. Лоперамід
179. У жінки, яка впродовж 9 років була активним донором, впродовж 6 місяців відзначається гіпертрансфераземія - АЛТ - 2,6 ммоль/л-година. Скарг немає. При об'єктивному огляді відзначається збільшення печінки, інших відхилень від норми немає. У крові виявлені анти НСV, HBsAg негативний. Що характерно для подальшого перебігу цього захворювання?
A. *Хронізація процесу в 80-85% випадків
B. Хронізація процесу в 10% випадків
C. Відсутстність хронізації
D. Частий розвиток масивного некрозу печінки
E. Наявність несприятливого прогнозу при вагітності
180. У ін'єкційного наркомана впродовж року спостерігаються часті респіраторні інфекції, зниження маси тіла, субфебрильна температура і пітливість вечірньої пори, рецидивуючий афтозний стоматит, лимфоаденопатия, зниження рівня СД4/СД8. Який препарат слід використовувати для лікування?
A. *Зидовудин
B. Тимоген
C. Інтерферон
D. РНК-аза
E. Протефлазид
181. Хвору 52 років впродовж 3-х днів турбує біль в горлі при ковтанні, більше ліворуч, Т - 37,60-380С, слабкість. Змащувала слизову оболонку ротоглотки розчином йоду. При огляді ротоглотки: слизова оболонка гіперемійована з ціанотичним відтінком, мигдалини гіпертрофовані, на правій - суцільний сірий наліт, що поширюється на передню дужку і язичок, на лівій мигдалині - острівець нальоту до 7 мм в діаметрі, пальпуються збільшені і хворобливі підщелепні лімфовузли. Ваш діагноз?
A. *Дифтерія ротоглотки
B. Інфекционий мононуклеоз
C. Сифілітичне враження ротоглотки
D. Опік слизової оболонки
E. Ангіна Симановського-Венсана
182. У дитини 12 років на 3 тиждень захворювання на черевний тиф з’явилася слабкість, блідість, похолодання і ціаноз кінцівок, рідкі випорожнення чорного кольору. При огляді: А/Т – 70/30 мм ст.ст., пульс – 140. Живіт м’який, болючий при пальпації, метеоризм. Про що можна думати?
A. *Кишкова кровотеча
B. Перфорація кишки
C. Рецидив захворювання
D. Кишкова непрохідність
E. Гострий апендицит
183. Дитина 5 років щеплена з порушенням графіку вакцинації. Хворіла на ангіну з помірними плівчастими нальотами. Через 2 тижні почала похлинатися під час їжі, рідка їжа виливається через ніс, голос став гугнявий. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. *Дифтерія
B. Ботулізм
C. Поліомієліт
D. Ентеровірусна інфекція
E. Паратонзиліт
184. В селі Б. на протязі 3-х діб зареєстровано 6 випадків захворювання на холеру. Як показали епідеміологічні обстеження і лабораторні дослідження, джерелом ураження холерою була питна вода. При проведенні профілактичних заходів які контингенти населення підлягають першочерговому лабораторному обстеженню?
A. *З дисфункцією шлунково-кишкового тракту
B. Доросле населення
C. Ті, хто вживав сиру воду
D. Ті, хто спілкувався з хворими
E. Дитяче населення
185. Пацієнтка 18 років хвора другий день. Захворювання почалося гостро, супроводжувалося підвищенням температури до 38,70С, болем в горлі при ковтанні, набряком слизової ротоглотки, наявністю поширеного плівчастого нальоту сірого кольору на поверхні мигдалин, збільшенням підщелепних лімфатичних вузлів до 1 см Який метод лабораторної діагностики для уточнення діагнозу слід провести?
A. * Бактеріологічне дослідження мазків із зіву
B. Дослідження бактеріоскопії мазків із зіву
C. Внутрішньошкірну алергічну пробу
D. Імунологічне дослідження
E. Бактеріологічне дослідження крові
186. Співробітник геологічної партії захворів гостро: озноб, температура 39,40С, головний біль і біль в правій паховій області. При огляді справа в паху пальпується різко хворобливий лімфатичний вузол 3 см в діаметрі, шкіра над ним яскраво гіперемійована. На тлі терапії, що проводиться, стан погіршав, Т - 40,80С, з'явилася задишка, біль в грудній клітці, мокрота з прожилками крові, ЧДД- 48/хв., ЧСС-124/хв., АТ 90/60 мм. рт. ст. Що стало причиною погіршення стану?
A. *Розвиток специфічної пневмонії
B. Тромбоемболія дрібних гілок легеневої артерії
C. Токсико-інфекційний шок
D. ДВЗ-синдром
E. Дистрес-синдром
На прийом звернувся пацієнт, який відпочивав в лісовій місцевості, де реєструються випадки хвороби Лайма, і був укушений кліщем. Кліщ видалений хірургом відразу після виявлення. Яка подальша тактика спостереження за пацієнтом?