B. До появи останніх висипів
C. 21 день
D. Ізоляції не потребує
E. 14 днів
78. У хворого 42 років, протягом тижня кожні 48 годин з'являлися приступи пропасниці, що змінювалися жаром, температура тіла підвищується до 400С. Зниження температури супроводжується надмірною пітливістю. Збільшені печінка і селезінка, при пальпації - щільні. Який найбільш ефективний метод верифікації діагнозу?
A. *Мікроскопія мазка крові і товстої краплі
B. Імуноферментний аналіз
C. Бактеріологічний метод
D. Загальний аналіз крові
E. Мікроскопія висячої краплі крові
79. Хворий відмітив через місяць в місті укусу тхора почервоніння та набряклість. За день до цього виникло почуття незрозумілого непокою, нудьги. На 3-й день температура 380С, спастичні судоми, особливо при спробі ковтати воду. Став збудженим, хвилювання викликає приступ судом. Вкажіть вірогідний діагноз:
A. *Сказ
B. Отруєння атропіном
C. Істерія
D. Енцефаліт
E. Правець
80. У мешканця Ставропольського краю, на 4-й день гарячки з’явився геморагічно-петехіальний висип, місцями у вигляді червоних та фіолетових смужок. Кровотеча з носа, здуття і біль в животі, гепато-спленомегалія, олігурія, протеїнурія, гематурія, циліндрурія. Нейтрофільний лейкоцитоз, тромбоцито-пенія, прискорена ШЗЕ. Попередній діагноз.
A. *Геморагічна гарячка з нирковим синдромом
B. Тромбоцитопенічна пурпура
C. Грип
D. Геморагічний васкуліт
E. Менінгококова інфекція
81. У хворого з діагнозом тропічна малярія на 2-й день лікування хініном: гіпертермія, біль в суглобах та м’язах, блювота жовчю. Число еритроцитів знизилось до 110, Hb- 30 г/л. Олігурія. Сеча кольору чорного пива. При стоянні сечі утворилися 2 шари: верхній - прозорий, кольору червоного вина, нижній - темно-коричневий. Визначте вид ускладнення:
A. *Гемоглобінурійна гарячка
B. Кровотеча
C. Малярійная кома
D. Гострий нефрозонефрит
E. Гострий гемоліз
82. Хвора 40 років приїхала із Сибіру. Скаржиться на гіркоту у роті, нудоту, блювоту, болі в правому підребер’ї та області епігастрія. Об’єктивно: стан хворої відносно задовільнений, живіт м’який, доступний для пальпації, при пальпації має місце біль у ділянці правого підребер’я та гастродуоденальної області. При лабораторному дослідженні крові має місце лейкімоїдна реакція крові – лейкоцитів 11 тисяч, еозинофілів - 15%. З епіданамнезу встановлено, що хвора вживала в’ялену рибу карпових видів. Яка найбільш вірогідна патологія, яка зумовлює таку картину?
A. *Опісторхоз
B. Стронгілоїдоз
C. Фасціольоз
D. Трихінельоз
E. Токсокароз
Хлопчик 7 років скаржиться на зниження апетиту, слабкість, нудоту, блювоту, гіркоту в роті, болі в животі, більше справа, періодичні проноси. Об'єктивно: зниженого харчування, язик обкладений білим нальотом, живіт м'який, доступний для пальпації, при пальпації має місце біль в області жовчного міхура. Зі слів батьків, сестра хлопчика 2 місяці тому хворіла на лямбліоз. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?
A. *Лямбліоз
B. Аскаридоз
C. Ентеробіоз
D. Дисбактеріоз
E. Трихоцефальоз
84. Чоловік 30 років повернувся з Афганістану, де знаходився 4 місяці. На протязі 7 діб до повернення та 7 діб після повернення додому його турбують болі в животі, нудота, тенезми, часті рідкі випорожнення, субфебрилітет. Об'єктивно: зниженого харчування, язик обкладений білим нальотом, живіт м'який, при пальпації має місце біль у нижніх відділах товстого кишківника. При обстеженні гострі кишкові інфекційні захворювання виключені. Про перебіг яких паразитарних захворювань може йти мова у даному випадку?
A. *Амебіаз
B. Опісторхоз
C. Аскаридоз
D. Ентеробіоз
E. Дисбактеріоз
85. Через 2 дні після госпіталізації стан хворого з вірусним гепатитом В значно погіршився – пропав апетит до повної анорексії, значно наросла жовтяниця, з’явилося різка біль у правому підребір’ї, зменьшилися розміри печінки, з’явилися носові кровотечі, порушився сон. Розвиток якого ускладнення захворювання необхідно запідозріти у хворого?
A. *Гостру печінкову недостатність
B. Гіповолемічний шок
C. Гостру ниркову недостатність
D. Розвиток хронічного гепатиту
E. Інфекційно-токсичний шок
86. У хворого, 30 років, у якого є блювання, дворазово рідкі випорожнення, погіршився зір, з’явилися туман, сітка перед очима. Об’єктивно - птоз, анізокорія, вертикальний ністагм. Розвиток якого захворювання найбільш ймовірний?
A. *Ботулізму
B. Харчової токсикоінфекції
C. Сальмонельозу
D. Холери
E. Стовбурового енцефаліту
87. Хвора, 25 років, захворіла раптово коли появилися підвищення температури тіла до 39 0С, нежить, значні головні болі з тошнотою та висипами на нижніх кінцівках і тулубі. Об'єктивно: шкіра бліда, свідомість неясна, на шкірі тулубу та нижніх кінцівок багато зірчастих геморагічних висипань. Менінгіальні знаки негативні. Що повинен запідозрити лікар в першу чергу?
A. *Менінгококцемію
B. Черевний тиф
C. Висипний тиф
D. Лептоспіроз
E. Геморагічний васкуліт
88. Лікар швидкої допомоги виявив у дорослого хворого гостру кишкову інфекцію (сальмонельоз?) зі значним спупенем зневоднення організму та блюванням та проносами, що продовжуються. Які розчини необхідно терміново вводити хворому парантерально?
A. *Трисіль
B. Реосорбілакт
C. 5% розчин глюкози
D. Неогемодез
E. Реополіглюкін
89. Хвора 20 років захворіла через 2 години після вживання в їжу консервованої риби. Раптово з'явилися біль надчревній ділянці, нудота, неодноразове блювання та рідкі випорожнення, підвищилася температура тіла до 38 0С, турбували слабкість, головні болі. Які першочергові лікарські заходи?
A. *Промивання шлунку та кишечнику
B. Введення преднізолону
C. Введення еуфіліну
D. Введення адреналіну
E. Призначення імодіуму
90. Мисливець захворів гостро – підвищилася температура тіла до 390С, з'явився біль у м'язах, особливо, литкових. Об'єктивно: гіперемія обличчя, коньюктивіт, склерит, незначна жовтяниця. Хворий відмічає поступове зменшення добового діурезу. Яке ускладнення хвороби найбільш ймовірно?
A. *Ниркова недостатність
B. Набряк мозку
C. Інфекційно-токсичний шок
D. Печінкова недостатність
E. Гостра наднирникова недостатність
91. Хворий, 41 року, займався полюванням на водяних пацюків. Захворів гостро з підвищеннятемператури тіла до 390С. На другу добу в лівій пахвинній ділянці з'явилися два збільшених лімфовузли (4х3 см) з чіткими контурами та незначною болючістю, шкіра над якими рухома без ознак набряку та запалення. Який найбільш ймовірний діагноз?
A. *Туляремія
B. Сибірка
C. Чума
D. Гнійний лімфаденіт
E. Феліноз
92. У хворої, 11 років, гостро підвищилась температура тіла до 40 0С. З’явились озноб, одноразове блювання, біль у горлі, головний біль, кволість. На другий день у пахових ділянках, верхній частині грудей, на обличчі та шиї з’явився макульозний висип на гіперемійованому тлі шкіри. Носогубний трикутник блідий. Який імовірний діагноз?
A. *Скарлатина
B. Кір
C. Вітряна віспа
D. Черевний тиф
E. Інфекційний мононуклеоз
93. Студента 22 років протягом останніх двох місяців турбує значна втомлюваність, підвищення температури тіла 37-38 0С, профузний піт, схуднення. Об’єктивно: збільшені всі групи периферичних лімфовузлів, кандидоз ротової порожнини, герпетичні висипання на губах. В загальному аналізі крові: лейкоцитів - 3,3х109/л, ШОЕ 16 мм/год. Який метод специфічної діагностики необхідно призначити в першу чергу?
A. *Виявлення антитіл в реакції ІФА до антигенів ВІЛ-інфекції
B. Посів крові на стерильність
C. Визначення кількості Т-лімфоцитів
D. Бактеріологічне дослідження сечі та фекалії
E. Реакцію гальмування міграції лейкоцитів
94. У хворого 40 років через 4 доби після дорізу теляти з'явилися 3 плями на руці, які за добу перетворилися на пустули з чорним дном, безболісні при дотику, з вінцем дочірніх везикул навколо. На руці та плечі безболісний значний набряк шкіри, температура тіла підвищилася до 40 0С, Р- 110/хв., АТ- 100/60 мм.рт.ст. Обстеження на яку хворобу необхідно провести найпершим?
A. *Сибірка
B. Бешиха
C. Еризипелоід
D. Туляремія
E. Флегмона
95. Хворий 48 років, ветеринарний лікар, протягом декількох місяців відмічає загальну слабкість, підвищення температури тіла до 37,2-37,40С у другій половині дня, пітливість, біль в великих суглобах. Об'єктивно: лімфаденопатія, гепатоспленомегалія. Суглоби без помітних об'єктивних змін. Яке дослідження доцільно провести для підтвердження діагнозу?
A. *Реакції Райта та Хаддельсона
B. Гемокультура
C. Люмінесцентну мікроскопію мазків крові
D. Ревматичні проби
E. РА з рикетсіями Провачека
У хворого на протязі 2-х днів спостерігається сильний головний біль, висока лихоманка, двічі була блювота. На 3-й день втратив свідомість. Кома І ступеню, виражений менінгеальний синдром. Повторні клоніко-тонічні судоми. АТ – 170/100 мм рт. ст., тахікардія, тахіпное. Які препарати терміново слід ввести перш ніж транспортувати хворого в стаціонар?
A.*Оксибутират натрію
B. Димедрол
C. Еуфілін
D. Неогемодез
E. Реополіглюкін
У хворого, який знаходиться на лікуванні з приводу гострого вірусного гепатиту В, на третій день жовтяничного періоду стан погіршився: значно зросли жовтяниця, слабкість, спостерігалась блювота. Язик сухий. Край печінки на рівні реберної дуги. Який з лабораторних показників свідчить про тяжкий перебіг хвороби?