B. Бензилпеніциліну натрієву сіль
C. Бензилпеніциліну новокаїнову сіль
D. Оксациліну натрієву сіль
E. Діклоксациліну натрієву сіль
Під час прогулянки в парку до жінки підбігло кошеня, яке вкусило її за передпліччя при спробі взяти тварину на руки. У тварини спостерігалася слинотеча. Жінка звернувся за допомогою до лікаря. Чим провести первинну обробку рани?
A. *Промити мильним розчином і обробити йодною настоянкоюя
B. Промити фурациліном і накласти швия
C. Обробити брильянтовим зеленим і перев’язатия
D. Промити перекисом водню і обколоти рану антибіотиками
E. Промити розчином перманганту калію
Скарги на сльозотечу, світлобоязнь, біль в оці та зниження зору правого ока. Гострота зору правого ока=0,06, з корекцією не покращується, гострота зору лівого ока=1,0. В правому оці виявлено мішану ін’єкцію, блефароспазм, сльозотечу. На рогівці в централній зоні в середніх шарах інфільтрат у вигляді диску. Чутливість рогівки знижена. Вірогідна етіологія процесу?
A. *Вірусна
B. Бактеріальна
C. Грибкова
D. Глистна інвазія
E. Амебіаз
У хворої 40 років слабкість, сильний біль у горлі, різко утруднене ковтання. Загальний стан важкий, субіктеричність склер, t 40 0C, Ps-97 уд. за хв. Об-но: помірна гіперемія мигдаликів, що покриті некротичними нашаруваннями. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Аналіз крові – Л-1,2х109/л, е-1%, п-1%, с-12%, л-56%, м-30%, ШОЕ-37 мм/год. Діагноз?
A. *Агранулоцитарна ангіна
B. Інфекційний мононуклео
C. Токсична дифтерія ротоглотки
D. Скарлатинозна ангіна
E. Лакунарна ангіна
До приймального відділення надійшла дитина 6-ти років з Т-38,80С, блюванням "кавовою гущею", ціанозом шкіри, набряком шиї до 3 ребра, при фарингоскопії - на мигдаликах, піднебінні - фібринозні нальоти чорного кольору. Яке захворювання у дитини?
A. *Дифтерія
B. Інфекційний мононуклеоз
C. Лакунарна ангіна
D. Флегмонозна ангіна
E. Фолікулярна ангіна
Чоловік 45 років після вживання в’яленої риби, тістечок та ковбаси поскаржився на загальну слабкість, порушення зору, утруднене ковтання. Було одноразове блювання. Спостерігається блефароптоз, здутість черева. Яких заходів треба вдатися лікарю в першу чергу?
A.*Промивання шлунку
B. Очищувальна клізма
C. Форсований діурез
D. Інфузійна терапія
E. Активоване вугілля всередину
Хворий 27 років скаржиться на “туман”, “сітку” перед очима, двоїння в очах, сухість в роті, охриплість голосу, неможливість ковтання сухої їжї. При спробі пити воду похлинається, вода витікає через ніс. Зіниці розширені, помірний птоз. Три дні тому їв консервовані домашні гриби. Яку медичну допомогу повинен надати лікар на дошпитальному етапі?
A. *Промити шлунок
B. Ввести антибіотик
C. Ввести сироватку
D. Ввести серцеві глікозиди
E. Ввести сольове проносне
Дитина 10 місяців надійшла до приймального відділення зі скаргами на тривалий нападоподібний кашель, який супроводжується блювотою, апное. При огляді Т – 37,20С, блідість шкіри, пастозність обличчя, петехіальна висипка на повіках. Яке захворювання можна запідозрити у дитини?
A. *Кашлюк
B. Стенозуючий ларингіт
C. Пневмонія
D. Інородне тіло
E. Бронхіт
57. Дитина 12 років захворіла через 7 годин після споживання тістечка з нудоти, повторної блювоти, болів в животі, підвищення температури тіла до 38,5 ºС, млявості. Відомо, що в сім'ї захворіли ще 2 людини з аналогічною клінікою. Поступив в інфекційне відділення. Ваша невідкладна першочергова допомога?
A. *Терміново промити шлунок та кишківник
B. Ввести в/м церукал
C. Ввести в/м левоміцетин
D. Ввести в/м пеніцилін
E. Дати всередину смекту
Хвора, 25 років, скаржиться на відчуття тяжкості в епігастрії. Хворіє 4 дні. Захворювання почалось із погіршення апетиту, блювоти, підвищення температури тіла до 37,6 0С, 2 дні тому потемніла сеча. Об’єктивно: загальний стан задовільний, склери і шкіра – субіктеричні. Язик обкладений білим налетом. Печінка виступає з-під правої реберної дуги по середньоключичній лінії на 2 см. Семирічний син хворої лікується в стаціонарі з приводу вірусного гепатиту. Яке лабораторне дослідження необхідно призначити для уточнення діагнозу?
А.*anti – HAV IgM
B. HBs Ag
C. anti – HCV
D. Сеча на жовчні пігменти
E. Кров на білірубін
Хвора, 15 років, захворіла в школі, коли піднялася температура до 37,80С, відчула біль в горлі, світлобоязнь, з’явився сухий кашель. Дільничний лікар оглянув хвору на 3-й день, виявив явища кон’юнктивіту, дрібноплямисту висипку на обличчі, на слизовій ротоглотки і щік – дрібні білісуваті елементи, в легенях розсіяні сухі хрипи. Який попередній діагноз можна поставити?
A. *Кір
B. Краснуха
C. Вітрянка
D. Герпетична інфекція
E. Скарлатина
Дитина, 5 років, захворіла гостро – підвищилась температура тіла до 400С, різкий біль при ковтанні, неможливість приймати навіть рідку їжу. Відмічається набряк мигдаликів, дужок, язичка. Набряк має дифузний характер без чітких меж і локальних випинань. Гіперемія слизових ротоглотки з ціанотичним відтінком. На мигдаликах тонкий, сіруватий неоднорідний наліт. Біль у ділянці шиї, збільшені і болючі регіонарні лімфатичні вузли. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. *Дифтерія мигдаликів, тяжка форма
B. Паратонзилярний абсцес
C. Інфекційний мононуклеоз
D. Лакунарна ангіна
E. Лімфогранулематоз
Хвора 16 років захворіла 2 доби назад гостро з підвищення температури тіла до 37,5 0С, погіршився апетит, з'явилася важкість в правому підребір”ї. Місяць тому була в контакті з хворими на вірусний гепатит А. Об'єктивно: жовтяниці немає, печінка збільшена на 2 см. Сеча темна. Які біохімічні показники необхідно визначити для підтвердження безжовтяничної форми гепатиту?