Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вікові особливості переломів




Дитячі переломи:

- підокісний перелом - по типу “зеленої гілки” (з одного боку цілісність кортикального шару порушується, а з протилежного боку порушень немає), окістя залишається цілим, зміщень немає.

- вколочені переломи - коли лінія перелому має вигляд ділянки підвищеної щільності.

- епіфізіоліз, остеоепіфізіоліз - лінія перелому проходить біля зони росткового хряща і діагностується за зміщенням ядра осифікації відносно метафіза. Часто епіфізіоліз комбінується з переломами метафіза - остеоепіфізіоліз.

Переломи у похилому віці.

Внаслідок розвитку фізіологічного системного остеопорозу переломи можуть виникати при дії незначних травмуючих чинників. При цьому часто бувають багатоуламкові, а іноді і множинні переломи.

Загоєння переломів кісток відбувається шляхом утворення мозолей.

1. Сполучнотканинна мозоль - утворюється в місці перелому протягом 7-10 днів після травми.

2. Остеоїдна мозоль - перехід сполучної тканини в остеоїдну, з утворенням остеоїдних трабекул.

3. Кісткова мозоль - процес звапнення остеоїдної тканини, триває від 3-4 тижнів до 8 місяців (в залежності від величини кістки, особливостей перелому та віку хворого). Через 4-8 місяців лінія перелому зникає, настає консолідація відламків. (див.мал.14.6.)

4. Зворотній розвиток мозолі - мозоль частково розсмоктується, починаючи з периферії, її структура набуває кісткової будови протягом 1-2 років.

Мал.14.6. Кісткова мозоля.

Ускладнення загоєння переломів (див.мал.14.7.): неправильно зрощений перелом, надлишкова кісткова мозоля, хибний суглоб, дефект кістки, травматичний остеоліз, асептичний некроз, травматичний остеомієліт, травматичний міозит.

1 2 3

Мал.14.7. 1 – неправильно зрощений перелом, надлишкова кісткова мозоля; 2 – хибний суглоб; 3 – осифікуючий міозит.

Вивихи.

Вивих - порушення конгруентності головки та суглобової западини (див.мал.14.8.).

-повний вивих - якщо суглобові поверхні не доторкаються;

-неповний вивих - коли суглобові поверхні кісток частково доторкаються.

1 2

Мал.14.8. 1 – повний травматичний вивих; 2 – переломовивих.

Розрізняють вроджені та набуті вивихи. Серед набутих виділяють: травматичні, патологічні - при руйнуванні елементів суглобу, дістензійні - при накопиченні рідини у сумці суглоба, звичні.

Дегенеративно-дистрофічні ураження суглобів (артрози, деформуючі артрози).

 

Виділяють три форми дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів:

а) деформуючий остеоартроз;

б) дегенеративно-дистрофічне ураження з кістоподібною перебудовою зчленованих кісток;

в) асептичний остеонекроз.

Розрізняють три стадії деформуючого остеоартрозу (див.мал.14.9.):

1. У І-й - висота суглобової щілини може бути незначно зниженою, з'являються кісткові розростання, переважно навколо суглобової западини. Кісткові розростання - тільки у певних ділянках кожного суглоба;

2. У II стадії, коли значно порушується функція суглоба, чітко виявляється зниження висоти суглобової щілини, крайові кісткові розростання навколо суглобової западини і головки;

3.Для III стадії характерним є те, що суглобові поверхні стикаються і при терті набирають майже однакової форми. Великі крайові кісткові розростання оточують суглобові поверхні; виражений остеопороз зчленованих кісток та склероз суглобових кінців.

Мал.14.9. Деформуючий артроз.

При дегенеративно-дистрофічному ураженні кістоподібні утворення формуються переважно у суглобових кінцях. Рентгенологічно виявляється виражене зниження висоти суглобової порожнини, невеликі кісткові розростання та кістоподібна перебудова найбільш навантажених відділів суглобових кінців. Функція суглоба порушується нестійко. Загострення захворювання пов'язані з прориванням кіст у суглоби.

При асептичному некрозі в I фазі в суглобній голівці рентгенологічно визначається ділянка ущільнення структури клиновидної або сегментарної форми з нечіткими контурами. Ущільнення обумовлене ендостальним кісткоутворенням у зоні напрямку дії сили. В II фазі відзначається відмежовування ділянки ущільнення зоною остеолізу і реактивного склерозу, обумовленого репаративною реакцією і виникненням повторних ішемічних порушень. Для III фази характерна інконгруентність суглобових поверхонь за рахунок продавлення ущільненої ділянки в товщу кістки, рідше - його випинання в порожнину суглоба. У IV фазі приєднуються нерізке нерівномірне звуження суглобової щілини і крайові кісткові розростання на суглобовій голівці. У V фазі зміни суглобного хряща наростають, що виражається звуженням суглобної щілини. Крайові кісткові розростання з'являються не тільки на голівці, але і на западині, тобто до асептичного остеонекрозу приєднується деформуючий артроз.

Асептичний некроз у дітей (остеохондропатія) частіше спостерігається в голівці стегнової кістки, рідше – у голівках II-III плюсневих кісток і човноподібної кістки стопи. Захворювання протікає фазно. В першій фазі — фазі некрозу — рентгенологічно виявляється розширення суглобової щілини. В другі фазі настає компресійний перелом епіфіза і рентгенологічно виявляється ущільнення епіфіза та зниження його висоти. Третя фаза (фрагментації) триває 1-3 роки. Четверта фаза (відновлення) триває 3-5 років. Фрагменти зростаються і утворюється нормальна кісткова тканина, але висота епіфіза не відновлюється. П’ята фаза завершується деформуючим артозом.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 539 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2153 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.