Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основи конституційного права України. вони закріплені в Конституції, то саме тому й називаються конституцій­ними, їх конституційне закріплення є способом визначення гуманістич­них ідеалів






 


вони закріплені в Конституції, то саме тому й називаються конституцій­ними, їх конституційне закріплення є способом визначення гуманістич­них ідеалів суспільства, обмеження влади і захисту людини від її свавіл­ля, а тому їх здійснення — мета, до якої прагне людство. Спрямовуючи суспільний розвиток, вони стали рушійною силою гуманізації суспіль­ного життя, а міра їх реальності є ознакою гуманізму суспільства. До­тримання і захист прав і свобод людини є одним із визначальних крите­ріїв оцінки внутрішньої і зовнішньої політики держави.

Конституція закріплює лише перелік цих прав, іноді частково роз­криває їх зміст та визначає принципи їх реалізації і захисту, тому, як правило, приймаються відповідні закони і підзаконні акти, які деталізу­ють їх зміст, визначають практичні механізми їх реалізації та захисту.

Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, їх пе­релік, закріплений Конституцією, не є вичерпним. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані чи обмежені, крім ви­падків, передбачених Конституцією. При прийнятті нових законів або внесенні до них змін, не допускається звуження змісту та обсягу існую­чих прав і свобод. Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших лю­дей, та має обов'язки перед суспільством, у якому забезпечується її віль­ний і всебічний розвиток.

Згідно з Конституцією України усі люди є вільними і рівними у сво­їй гідності та правах. Громадяни України мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень у правах за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, ре­лігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походжен­ня, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознака­ми. Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винаго­роді за неї, заходами щодо охорони праці і здоров'я жінок, встановлен­ням пенсійних пільг, створенням умов, які дають їм можливість поєдну­вати працю з материнством, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства тощо.


ституцією, законами чи міжнародними договорами України. Іноземцям та особам без громадянства може бути надано притулок.

В Україні вперше гарантуються права: на життя, на приватну влас­ність, підприємництво, свободу світогляду, свободу пересування, об'єд­нання у політичні партії, на страйк, на відшкодування за рахунок дер­жави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю орга­нів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, а також право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних дій, в тому числі й шляхом звер­нення до відповідних вітчизняних та міжнародних судових установ чи органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

За характером правового статусу суб'єктів конституційних прав розрізняють права людини та права громадянина. Це означає, що права людини гарантуються кожній людині, а права громадянина гарантують­ся лише громадянам України.

За змістом серед конституційних прав розрізняють: особисті (фізичні), політичні, економічні, соціальні, культурні (духовні).

За суб'єктами, які є носіями конституційних прав, ці права поділя­ють на індивідуальні та колективні (права українського народу, права національних меншин, територіальних громад тощо).

Права і свободи — це межі і форми можливого, дозволеного і гаран­тованого для особи Конституцією та законами і за своєю сутністю є мірою тих благ, які визнає, надає, гарантує та охороняє держава.

Система прав і свобод людини і громадянина, закріплених у Консти­туції України, розроблена з урахуванням таких міжнародно-правових актів, як: Загальна декларація прав людини (1948); Європейська кон­венція про захист прав людини і основоположних свобод (1950); Міжнародний пакт про громадянські та політичні права (1966); Міжна­родний пакт про економічні, соціальні та культурні права (1966); Па­ризька хартія для нової Європи (1990) тощо.

Особливе місце серед прав і свобод належить особистим правам і свободам. Ці права вважаються природними, тобто такими, що їх кожна людина отримує від народження як невід'ємні умови її існування.



Глава 4






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 417 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2239 - | 2108 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.