Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основи конституційного права України. Українська держава гарантує всім національним меншинам право на національно-культурну автономію,тобто: користування і навчання рідною мовою; розвиток






 


Українська держава гарантує всім національним меншинам право на національно-культурну автономію, тобто: користування і навчання рідною мовою; розвиток національно-культурних традицій; викорис­тання національної символіки; сповідування своєї релігії; задоволення потреб у літературі, мистецтві та будь-яку іншу діяльність, що не супе­речить законодавству. У роботі державних органів, підприємств і уста­нов, розташованих у місцях, де більшість населення становить певна на­ціональна меншина поряд з державною українською мовою, може використовуватись мова цієї меншини.

Держава гарантує національним меншинам право на збереження життєвого середовища в місцях їх історичного й сучасного розселення. Громадяни України мають право вільно обирати й відновлювати свою національність.

Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод громадян за на­ціональною ознакою забороняється й карається законом.

Відповідно до ст. 12 Конституції України держава сприяє розвитку національної свідомості українців, які проживають за межами України, зміцненню зв'язків з батьківщиною та поверненню їх в Україну. Вона дбає про задоволення їх національно- культурних і мовних потреб.

Відносини у цій сфері врегульовані Законом «Про правовий статус закордонних українців» від 4 березня 2004 р.

Закордонний українець —це особа, яка має українське етнічне походження або є походженням з України, але є громадянином іншої дер­жави чи особою без громадянства і яку у визначеному законом порядку визнано закордонним українцем.

Українське етнічне походженняце належність особи або її пред­ків до української нації та визнання нею України батьківщиною свого ет­нічного походження.

Практична реалізація політики України у цій сфері покладена на Національну комісію з питань закордонних українців при Кабінеті Міністрів України, до якої входять представники центральних органів зиконавчої влади, народні депутати, представники Секретаріату Прези­дента, а також громадських організацій, які опікуються питаннями за-сордонних українців. Національна комісія приймає рішення про надан-ія, відмову або припинення статусу закордонного українця.

Заяви на отримання статусу закордонного українця подаються до іакордонних дипломатичних установ України або до Міністерства за-


кому випадку за особою залишається право повторного звернення щодо надання статусу закордонного українця.

Умовами надання особі статусу закордонного українця є: українська самоідентифікація; українське етнічне походження або походження з України; письмове клопотання отримати статус закордонного українця; досягнення 16-річного віку; відсутність громадянства України.

Підставою для відмови в наданні статусу закордонного українця особі є: дії, вчинені нею, які суперечать інтересам національної безпеки України; подання свідомо неправдивих даних або підроблених докумен­тів для отримання відповідного статусу; порушення інших вимог, перед­бачених Положенням про надання та оформлення посвідчення закор­донного українця.

Закордонний українець, який перебуває в Україні на законних під­ставах, користується такими самими правами і свободами, а також несе такі самі обов'язки, як і громадянин України, за винятками, встановле­ними Конституцією, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Захист основних прав і свобод закордонних українців є невід'ємною частиною зовнішньополітичної діяльності України.

§ 9. Міжнародні відносини України

Принципи міжнародних відносин України визначені Конституцією, а порядок їх здійснення регламентований Законом «Про міжнародні до­говори України» від 29 червня 2004 р.

Згідно з Конституцією зовнішньополітична діяльність України спря­мована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтри­мання мирної та взаємовигідної співпраці з членами міжнародного спів­товариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права. А практичні взаємовідносини України з іншими державами здій­снюються на основі міжнародних договорів.

Міжнародний договірце узгоджене волевиявлення двох або більше суб'єктів міжнародних відносин про встановлення взаємних прав і обов'язків.

Міжнародний договір може мати різні форми і назви: договір, угода, пакт, конвенція, трактат, протокол, обмін нотами, заключний акт та ін.

За структурою міжнародний договір переважно склаяактьгя я ппр-



Глава 4






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 362 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2153 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.