Натягнення паса перевіряють пристосуванням типу КИ-13918 чи
КИ-8920 (рис. 2.10). Перед вимірюванням установлюють сектори 1 і 10, повзун 2 покажчика навантаження у вихідне положення. Потім шток 9 опорною поверхнею встановлюють на середину вітки паса, що перевіряється, і натискають на корпус 7 до одержання заданого зусилля на шкалі 14. Нормальні зусилля навантаження на пас гідропідсилювача для двигуна – 40...60 Н, прогин – 10...15 мм.
Рис. 2.10. Пристосування
КИ-8920 для перевірки натягу
паса:
1, 10 – сектори; 2 – повзун; 3 – упор;
4, 6, 12– гвинти; 5 – напрямна;
7 – корпус; 8 –пружина; 9 – шток;
11 – вісь;
13 – скоба; 14 – шкала; 15 – шайба
Практична частина 10 питання
Механічний привод керування зчепленням використовують на більшості вантажних автомобілів: (ЗІЛ-130, -131, ГАЗ-53А, -52-04, КрАЗ-257БІ), Урал-375 і їх модифікаціях, так як він найбільш простий за конструкцією і зручний в експлуатації. Основними деталями (Мал.20.1) приводу керування зчеплення автомобіля ЗІЛ-130 є педаль 1, яка закріплена на валу 5, що зв'язаний тягою 6 через важіль 8 з важелем 7 і вилкою З виключення зчеплення.
При натисканні на педаль 1 всі деталі приводу приходять у взаємодію, вал 5 провертається і через важіль 8, тягу 6, важіль 7 діє на вилку 3, а далі на муфту 9 і відтискний підшипник 2. Внаслідок цього муфта разом із підшипником переміщується поступально в бік маховика і натискає на внутрішні кінці важелів виключення зчеплення. Натискний диск відтягується від маховика, ведений диск звільняється від зусилля натиску, й зчеплення виключаться.
Кульовий підшипник 2 муфти 9 виключення зчеплення забезпечує зменшення тертя й спрацювання важелів виключення. При виключенні зчеплення переднє кільце підшипника обертається разом із важелями виключення. Для змащення муфти виключення і її підшипника служить маслянка ковпачкового типу, яка з'єднана з муфтою гнучким шлангом.
При включенні зчеплення необхідно, щоб зазор між торцем підшипника 2 муфти 9 і головками вільних кінців важелів виключення зчеплення при виключеному зчепленні дорівнював 3-4 мм, або 35-50 мм вільного ходу педалі зчеплення, при повному її ході — 180 мм. Величина цього зазору регулюється зміною довжини тяги за допомогою гайки 10, попередньо потрібно послабити контргайку. При закручуванні регулювальної гайки 10 вільний хід педалі зчеплення зменшується, а при відкручуванні - збільшується.
Питання
Перевірка натягу гусениці важкого транспортера -тягача МТ-Т
1. Встановити транспортер-тягач на рівній ділянці з твердим покриттям і розгальмувати його. При цьому необхідно, щоб над другим
підтримуючим роликом розташувалася ланка трака, а не гребінь.
2.Обперти лом на кронштейн третього підтримуючого ролика.
3.Підложити між ломом і гусеницею гребінь траку з черевиком і двома вкрученими гвинтами піднявши гусеницю, вставити потовщений
стержень торцевого ключа між стержень і ободом підтримуючого ролика.
4.Заміряти лінійкою щілину між біговою доріжкою гусениці і ободом другого підтримуючого ролика, який повинен складати 6-11мм.Якщо зазор не відповідає вказаній межі, відрегулювати натяг гусениць.
Регулювання натягу гусениці транспортера-тягача.
1. Встановити кронштейн опри ключа.
2.Встановити на гайку черв’яка восьмигранний ключ таким чином, щоб його планка спиралася у виступ рами, фіксуючи гайку черв’яка від провертання.
1. Встановити на квадратний хвостовик черв’яка ключ натягу гусениці і
повертаючи його за ходом годинникової стрілки на 0.5-1 оберта, після чого зняти восьмигранний ключ.
2. Провести регулювання натягу гусениці при цьому вісь направляючого колеса повинна проходити тільки через верхнє півколо. Натяг гусениці здійснюється обертанням черв’яка за ходом годинникової стрілки, а послаблення проти. Відрегулювати гусеницю так, щоб щілина між біговою доріжкою гусениці і ободом другого підтримуючого ролика була 8-11мм.
3. Після закінчення регулювання встановити восьмигранний ключ на гайку черв’яка і затягнути її до упору. При затягуванні гайки не допускати провертання черв’яка.
4. Зняти кронштейн і торцевий ключ, піднімаючи гусеницю за допомогою лома і гребня черевика.
5. Запустити двигун і перемістити транспортер-тягач вперед і назад на 7-10м. після чого провезти контрольну перевірку натягу гусениць.