Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Звітність про обороти та залишки на рахунках




Крім річного і квартального фінансового звіту «Баланс», банки складають такі статистичні баланси: форма № ІД (щоденна) «Ба­ланс банку» та форма № 10 (місячна) «Оборотно-сальдовий баланс банку».

Зазначені форми передбачають надання інформації щодо за­лишків за балансовими рахунками, рахунками доходів і витрат, а також позабалансовими рахунками на звітну дату. Форми № ІД і № 10 надсилаються електронною поштою банками - юридични­ми особами територіальним управлінням НБУ, яке у свою чергу, через Центральну розрахункову палату надає їх Департаменту бухгалтерського обліку НБУ. Додатково зазначені форми подають­ся філіями банків територіальним управлінням Національного банку України за місцем розташування.

Особливості складання та надання форми № ІД «Баланс банку». Щоденний баланс банку є оперативною звітністю для по­точної роботи. Дані цієї форми використовуються для проведен­ня оперативного аналізу, вжиття заходів щодо усунення виявле­них недоліків та виконання функцій банківського нагляду. Зазна­чена форма передбачає розкриття банками зведеної інформації за кодами валют та кодами країн з урахуванням філій, що розташо­вані на території України та за її межами.

У формі звіту (колонка 1 «Рахунки») активні та пасивні рахун­ки відображаються окремо в чіткій послідовності за планом раху­нків - щодо рахунків четвертого порядку, груп, розділів; а також за позабалансовими рахунками - за рахунками четвертого поряд­ку та груп. При формуванні даних ураховуються інформація за всіма класами рахунків, крім 8.

Залишки за операціями, що здійснюються в іноземній валюті, відображаються в колонках 4, 5, 7, 8 у гривневому еквіваленті із застосуванням офіційного валютного курсу, встановленого Націо­нальним банком України. Щоденний баланс (форма № 1 Д) над­силається Департаменту бухгалтерського обліку файлом 01 «Дані про залишки на рахунках» до 16-ї години наступного робочого дня.

Порядок складання та надання форми № 10 «Оборотно-саль­довий баланс банку». Ця форма передбачає надання інформації за оборотами та вихідними залишками за балансовими рахунка­ми, рахунками доходів і витрат та позабалансовими рахунками за звітний місяць і формування банками зведеної інформації за кодами валют та кодами країн з урахуванням філій, що розташо­вані на території України та за її межами.

Обороти за операціями, що здійснюються в іноземній валюті, та залишки за ними під час формування звіту на паперових носі­ях відображаються в гривневому еквіваленті. Перерахування сум в іноземній валюті за оборотами в гривневий еквівалент здійсню­ється щоденно відповідно до офіційного валютного курсу, устано­вленого Національним банком України на дату здійснення опера­цій. Перераховані суми оборотів у гривневому еквіваленті нако­пичуються щоденно.

У колонках 3,4, 5,10,11,12 відображаються обороти, у колон­ках 17-19 - вихідні залишки за операціями з резидентами. Ана­логічно в колонках 6,7,8,13,14,15 відображаються обороти, а в колонках 20-22 - вихідні залишки за операціями з нерезидента­ми. Для заповнення колонок використовуються дані аналітично­го обліку, які вибрані для рахунків, що мають відповідні параме­три валюти та резидентності контрагента.

Оборотно-сальдовий баланс (форма № 10) надсилається Депа­ртаменту бухгалтерського обліку файлом 02 «Дані про обороти і залишки на рахунках» до 10-го числа після звітного періоду.

Особливе значення в структурі форм звітності про залишки на рахунках має щомісячна форма звітності № 611 «Звіт про дотри­мання економічних нормативів та лімітів відкритої валютної позиції».

Відповідно до вітчизняного законодавства Національним бан­ком України встановлюються економічні нормативи та ліміти від­критої валютної позиції, що є обов'язковими для виконання всі­ма банками.

Порядок розрахунку економічних нормативів визначено Інструкцією «Про порядок регулювання діяльності банків в Укра­їні», затвердженою постановою Правління НБУ № 368 від 28.08.2001 р. (далі - Інструкція № 368); а лімітів валютної по­зиції - Положенням «Про порядок встановлення НБУ лімітів від­критої валютної позиції в безготівковій та готівковій формах та контроль за їх дотриманням уповноваженими банками», затверд­женим постановою Правління НБУ № 290 від 12.08.2005 р. За­значеними нормативними документами необхідно керуватися під час складання даної форми статистичної звітності.

Форма № 611 має вигляд таблиці з чотирьох рядків, що відо­бражають фактичні значення нормативів або кількість порушень нормативних значень за звітний період, а також 24 стовпці, які відображають дані за окремими нормативами і лімітами.

У рядку 1 зазначаються середньозважені значення норма­тивів НЗ, Н11, Н12, розраховані відповідно до гл. 4 р. IX Інструкції № 368, а також значення Л13-1 та Л13-2. У рядку 2 зазначається кількість порушень на звітну дату, а в рядку 4 — відхилення від кількості порушень на попередню звітну дату за нормативами Н2, Н4, Н5, Н6 Н7, Н9, Н11 та лімітами ЛІЗ, Л13-1, Л13-2. У рядку 3 наводяться відхилення між середніми значеннями на звітну та попередню дату за нормативами НЗ, Н4, Н11,Н12.

Форма № 611 (місячна) надсилається в паперовому вигляді поштою банками-юридичними особами до 15-го числа після звіт­ного періоду Департаменту нормативно-методологічного забезпе­чення банківського регулювання та нагляду.

Крім того, в електронному вигляді подається щоденна та що­декадна статистична звітність, яка використовується для розра­хунку нормативів. Зокрема, разом із щоденним балансом (файл 01) надається інформація за файлом 42 та С5 для розрахунку еко­номічних нормативів НІ, Н7, Н8, Н9, Н10 та Н4. Щодекади нада­ється інформація за файлами 26 та А7 — для розрахунку економіч­них нормативів Н2, Н5 та Н6.

Більш детально порядок використання статистичної звітності для розрахунку та контролю економічних нормативів визначено в розділі IX Інструкції № 368.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 416 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2243 - | 2054 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.