Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Хвороби винограду
На винограді (особливо європейських сортів) розвивається величезна кількість хвороб і шкідливих комах. Тут наводяться лише найбільш поширені. У допомогу дачникам можна рекомендувати численну спеціальну літературу.

Мілдью Сложномучністая роса. Широко поширена і дуже небезпечна, хвороба. Вражає все наземні частини: листя, молоді пагони винограду, бутони, квітки і ягоди. Спочатку на молодих листках з'являються невеликі маслянисті плями, які, розростаючись, досягають у діаметрі 2-3 см.

Коли нічні температури піднімаються вище +13 ° С, на нижній стороні листя утворюється світло-сірий паутіністий наліт. Плями потім буріють, листя висихають і опадають. Заражені бутони, квітки і зав'язі покриваються білим нальотом, засихають і обсипаються. На уражених ягодах (розміром до горошини) біля основи з'являються грязносерие плями, потім вони стають темно-шоколадного кольору. Ягоди винограду зморщуються і обсипаються.

Великі і стиглі ягоди не уражуються. Зимує збудник на рослинних рештках. З моменту зараження і до появи симптомів хвороби минає деякий період, званий інкубаційним. Він триває від 6-7 до 12-14 днів. Найбільш небезпечний період - травень-червень, до середини липня.

Сприяє розвитку хвороби висока вологість (тривалі опади) грунту і повітря в поєднанні з високими температурами в травні-червні. Оїдіум (борошниста роса). Вражає все наземні органи: листя винограду, пагони, ягоди, які покриваються білим борошняним нальотом. Наліт на листках винограду, на відміну від мілдью, з'являється на верхній стороні. Пізніше на ньому утворюються темні точки.

На уражених пагонах з'являються неправильної форми плями з побурілої тканини. Уражені квітки і зав'язі буріють і опадають. При більш пізньому ураженні ягоди винограду розтріскуються, оголюючи насіння.

На таких ягодах в першу чергу розвивається сіра гниль. Сильно уражені кущі в жаркі години видають характерний оселедцевий запах. Розвитку хвороби сприяє спекотна і суха погода в липні-серпні і різкі і часті коливання посушливих і вологих періодів. Антракноз. Хвороба вражає всі наземні частини рослини, на листках з'являються плями з темно-бурою облямівкою. Уражена тканина випадає, утворюються наскрізні отвори.

На уражених суцвіттях і ягодах також з'являються сірі з темно-фіолетовим облямівкою плями. Уражені пагони деформуються через глибоких виразок і ран, що утворюються при злитті розрослися плям. Вони стають крихкими, ламаються. Сильно уражені кущі відстають у рості, а через кілька років гинуть. Сіра гниль. У період дозрівання уражені ягоди винограду набувають бурого забарвлення і покриваються сірим нальотом, на якому через деякий час з'являються чорні (темні) точки.

Найбільш інтенсивний розвиток хвороби відзначається в роки з прохолодною і вологою погодою в серпні-вересні. Дуже шкідливе захворювання - в окремі роки може бути уражена до 30-40% грон, а іноді можна втратити майже весь врожай (1976, 1984, 1996 і 1997 рр..). Плямистий некроз. Вражає підщепних лозу, саджанці, рукави і штамби кущів. На них з'являються темно-коричневі (майже чорні) плями відмерлої тканини на лубі, які можна виявити, знявши кору.

Хвороба може розвиватися і під час зимівлі, і особливо небезпечно на укривний культурі винограду. Бактеріальний рак. Уражаються наземні частини кущ винограду а, особливо коренева шийка. Спочатку під корою утворюється несильне здуття, потім воно розростається, розриває кору і виступає на поверхню. Пухлина (10-30 см в діаметрі) стає жовтої, бурої і навіть чорною. Восени і взимку пухлина розтріскується. Особливо сильно хвороба розвивається після суворих зим.

Інфекційне виродження винограду (короткоузліе). Вірусна хвороба. Характерні симптоми: слабкий ріст пагонів, короткі і зигзагоподібно викривлені міжвузля, рясний зростання пасинків, листи залишаються дрібними, сильно розсічені, нагадують віяло, або навпаки - незвично округлі, бутони розтріскуються, опадають квітки, залишається багато напівпорожніх грон з великою кількістю дрібних ягід винограду (горошеніе). Інфекційний некроз. Вірусне захворювання.

Проявляється навесні у вигляді пожовклих молодих листя і пагонів. Хворі кущі сильно відрізняються від здорових. На них, окрім забарвлення листя, спостерігаються фасціаціі (плоскі, лентообразние пагони). Інфекція передається при щепленнях та нематодами.

Вірусна мозаїка. Симптоми: освітлення тканин на окремих частинах листя, нерідко центр цих плям некротизується. Листя набувають характерну мозаїчного забарвлення.


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 746 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.