Лекции.Орг

Поиск:


Висота шпалер
Виноградний кущ представляє собою багаторічну кучерявих ліану з кількома гнучкими стовбурами і пагонами. У неї немає міцного стовбура і гілок.

Ця особливість призводить до необхідності формувати виноградний кущ на опорах. Найбільш поширеним пристроєм для формування і закріплення виноградних лоз є шпалери (рис.1): с - двоплощинних. Висота шпалер - 2-2,2 м. За висоті стійок на шпалері натягнуті п'ять-шість рядів дроту діаметром 3-4 мм, відстань між якими може бути від 30-50 см. Пропоную читачам конструкцію розбірної вертикальної шпалери для укривного виноградарства. Для стійок шпалери використовуються (рис 2А) металеві труби (2) з зовнішнім діаметром 40-50 мм, довжиною 2,8-3,0 м. До верхнього торця труби приварюється відрізок куточка 45х45 довжиною 1 м. По висоті стійки з розмітки засверливают наскрізні отвори діаметром 5 мм.

Для кожної стійки заготовлюється відрізок обсадної труби (3) довжиною 80 см з внутрішнім діаметром більшим, ніж зовнішній діаметр стійки. Обсадні труби забиваються в землю уздовж траншеї на відстані 10 см від стінки траншеї через 2,5-3,0 м один від одного (рис 2Б). Стійки встановлюються в обсадні труби (3) і за допомогою жердин (4) або дерев'яних брусків довжиною 2,5-3,0 метра, перетином 5х5 з'єднуються між собою на куточках (1).

Закріпити жердини або бруски на куточках можна дротяними стяжками, хомутами або довгими шурупами, пропущеними через отвори в куточках знизу. Жердини, що з'єднують стійки, забезпечують жорстку конструкцію шпалери, не дозволяючи стійок змінювати вертикальне положення при натяжки дротяних струн. Через наскрізні отвори в стійках паралельними рядами пропускається сталевий дріт діаметром 3-4 мм, яка закріплюється і натягується на крайніх стійках скручуванням кінців дроту в кільце (рис.3) за допомогою щипців. Така шпалера дуже надійна в експлуатації і може бути легко демонтовано при необхідності.

Шпалерна система дозволяє максимально використовувати сонячну енергію, добре провітрюється і дозволяє без ускладнень проводити агротехнічні заходи на винограднику протягом усього вегетаційного періоду. Двохплощинний шпалера застосовується в насадженнях сильнорослих сортів винограду при формуванні многорукавная кущів. Формування куща.

Існує багато різних видів формування, які продовжують змінюватися і вдосконалюватися залежно від технологій обробітку, різних кліматичних умов і від фантазій виноградарів. В умовах Сибіру, ??тобто в зоні укривного виноградарства, найбільш широке застосування отримала віялова бесштамбовая Формування з чотирма і більше в одній вертикальній площині. Кущ формується протягом 3-4 років. Завданням першого року є вирощування на молодому саджанці двох сильних пагонів.

Саджанець може мати один або два вегетуючих втечі (рис. 4) залежно від того, який був держак, з якого він вирощений. Розглянемо обидва варіанти.

Перший варіант - саджанець має два вегетуючих втечі. Наявні два вегетуючих втечі повинні стати основними лозами молодого куща. У процесі річного розвитку на саджанці можуть прокинутися заміщають нирки і почнуть розвиватися нові пагони, з'явитися пасинки на основних пагонах. Всі ці нові пагони, що виникають у процесі росту основних пагонів, необхідно прищипувати на початку їх розвитку над другим або третім листом. Енергетика розвивається куща повинна бути віддана двом основним паросткам (лозам) для їх потужного розвитку.

У кінці серпня - початку вересня основні лози, які повинні вирости до 1-1,5 м, можна прищипнуть, залишивши відростки (стрілки) довжиною 50-60 см. цим ми забезпечимо краще дозрівання деревної маси лоз. У першій декаді жовтня, після повного дозрівання, лози обрізаються на три-чотири нирки, пришпилюється горизонтально над рівнем землі в траншеї і вкриваються горбком землі. Місце укритого куща необхідно відзначити кілочком або якимось іншим способом, щоб не пошкодити його навесні при звільненні від укриття. Другий варіант - саджанець має один вегетуючих втеча (рис.

5) При досягненні втечею 50-60 см пріщіпніте його, щоб викликати утворення пасинків. Залиште найсильніший пасинок, зручно розташований для надання йому напрямку росту в протилежну сторону від напрямку основного пагона.

Інші пасинки і пагони з бруньок заміщення прищипують над другим або третім листом на початку росту. Залишений пасинок дуже швидко наздожене в розвитку основний втечу і до вересня обидва втечі досягнуть 1-1,5 метрів у висоту, і їх можна прищипнуть на 50-60 см, а перед укриттям на зимівлю обрізати на 3-4 очка і засипати землею, як описано в першому варіанті.

 

 


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 345 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.