Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Види опор для виноградного куща
За самою своєю природою ліанообразная виноградна лоза потребує опори. Зміцнюючи на ній, виноград спрямовується вгору, в кращі умови освітленості, нагріву, асиміляції, не витрачає зайвих пластичних речовин, запасів на формування товстого і міцного стовбура.

Забезпечені надійною опорою кущі краще ростуть і плодоносять, менше страждають від вітрів, дощів і хвороб. Опори забезпечують найбільш раціональні навантаження на кущі, оптимальні системи обрізки і формування, високі і якісні врожаї, вони створюють можливості рівномірного розподілу молодих пагонів і листя в просторі, кращого їх освітлення, обігріву та вентиляції, дозволяють оберігати рукави і втечі від поломок вітром, від значної ваги грон. Опори дозволяють організувати оптимальну експлуатацію виноградника, є необхідною умовою всієї системи ведення виноградних кущів. Чим раніше виноградні кущі будуть забезпечені опорою, тим швидше вони почнуть плодоношення і тим краще будуть перші врожаї. Найчастіше застосовуються шпалери різні системи штучних опор для винограду, що дозволяють здійснювати підв'язку кущів у вертикальній, похилій, горизонтальної або відразу в декількох площинах, рівномірно розподіляти пагони приросту в заданому обсязі і підтримувати обрану формування.

Установка шпалер, незалежно від обраного конструктивного виду, повинна проводитися не пізніше другого року від закладання виноградника. Ведення виноградних кущів на шпалері має значні переваги перед іншими видами опор. Шпалери: забезпечують можливість щільної посадки насаджень, отримання високих врожаїв, зниження собівартості продукції і максимальної економічної віддачі з одиниці площі землі під виноградником; забезпечують високу продуктивність виноградарства, кращі умови для широкого застосування машин, механізмів, інтенсивних технологій вирощування винограду, його захисту від хвороб і шкідників;

P полегшують догляд за кожним кущем: обрізання, підв'язку, запилення, літні операції та ін; дозволяють створювати оптимальні умови сортам різної сили росту, давати кущах велике навантаження, застосовувати потужні форміровке з довгою обрізанням, зручно розміщувати і фіксувати рукава в просторі, забезпечувати рівномірну освітленість, опалення і вентиляцію листя, регулювати напрям і інтенсивність росту рукавів, пагонів; забезпечують оптимальні умови роботи більшості листя куща, активний фотосинтез, найкраще плодоношення і визрівання. Застосування шпалер забезпечує використання форміровок з високим штамбом. Такі кущі можна вести у вигляді високоврожайний віялової многорукавная форми або двуплечего кордону з вільним розташуванням приросту в просторі. Плодові лози у них розташовані переважно на висоті 1,2-1,5 метра, що полегшує роботу з ними. Зонами поширення високих форміровок є райони неукривного виноградарства, але їх використовують також і в умовно укривних, перехідних зонах при обробленні морозостійких сортів.

З вільним звисання пагонів, коли шпалера має тільки один ярус дроту на висоті штамба; з вільним розташуванням пагонів, коли шпалера, крім першого, має ще один вище ярусів дроту, до якого частина пагонів кріпиться мимовільно, інші вільно звисають; P з вільним розміщенням пагонів, коли в вишерасположенной одному або двох ярусах дріт подвійна і пагони заводяться за дроту без підв'язки. Вид шпалери, висоту, кількість і рядність дротів вибирають виходячи з конкретних цілей вирощування винограду застосовуваних сортів, сили росту кущів, форміровок, навантажень, всього комплексу агротехнічного догляду, з урахуванням грунтово-кліматичних умов даної зони виноградарства і рельєфу виноградника. Одноплощинний вертикальна шпалера є самим простим у влаштуванні та експлуатації і досить універсальним, широко поширеним типом виноградних шпалер, дозволяє вести різні формування, полегшує обрізки.

На такій шпалері можна вести кущ з 2-5 рукавами. Застосовують у укривних і неукривних зонах. Основні переваги вертикальних шпалер перед іншими типами в тому, що вони простіше і дешевше за конструкцією, при установці і догляд. Складається з вертикальних стовпів, встановлених на однаковій відстані по осі кожного ряду кущів, і прикріплених до цих стовпів декількох ярусів натягнутих дротів.

Таких дротів може бути від двох до п'яти, а у верхніх ярусах дроту можуть бути подвійними, що дуже бажано, для закладу за них рукавів або пагонів і економії як підв'язувальний матеріалу, так і трудовитрат на цю операцію. Всі дроту розносяться по висоті і як би утворюють одну площину, в якій і розміщуються рукави і приріст виноградних кущів. для сильнорослих сортів на багатих, зрошуваних грунтах 4-5 радов на 2-2,5 метра; для середовищ нерослих сортів на всіх типах грунтів 3-4 ряди на 1,7-2 метри; для слаборослих сортів на всіх типах грунтів 2-3 ряди на 1,4-1,8 метра.

У елементарної вертикальної шпалери з трьох дротів перша, сама нижня, дріт кріпиться найчастіше на відстані 30-60 см від землі. (Нижче опускати її не рекомендується, тому що при цьому буде утруднена обробка грунту під кущами, а ягоди будуть псуватися внаслідок зіткнення їх з землею; крім того зростає захворюваність деякими грибковими хворобами.) Друга дріт кріпиться на висоті 80-90 см і третя (верхня ) у 130-140 см від землі. До першої дроті підв'язують рукави куща, до другої і третьої зелені пагони, які утворюють щодо суцільні вертикальні ряди. Система спарених дротів значно спрощує догляд, так як підв'язка пагонів замінюється їх закладом між дротами.

Відстань між такими дротами становить найчастіше 7-15 см, або дорівнює ширині стійки ряду, з боків якої вони і прикріплені. Однак в останні роки ширше практикуються і більш вузькі, в 3-5 см, конструктивні прикріплення спарених дротів для кращого утримання ними не підв'язати приросту. Сторінки: 1


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 464 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.