Диверсифікація діяльності обумовлює необхідність реструктуризації організаційної структури управління.
Наприклад, господарське об'єднання "Лико-холдинг" після ухвалення стратегії диверсифікації реорганізувало традиційну для холдингу структуру управління (схема 10).
В процесі реструктуризації об'єднання створені нові функціональні підрозділи: економічного аналізу, стратегічного планування, фінансів і фінансового контролю, ціноутворення, бухгалтерського обліку, контрактів і правового забезпечення, а також інвестицій.
Для інформаційно-програмного забезпечення економічної і виробничої служб створена група автоматизації розрахунків і програмного забезпечення.
Введено посади керівників основною діяльністю об'єднання, його інвестиційною і комерційною діяльністю. Ефективність диверсифікації підтверджена практикою.
Таким чином, впровадження у виробництво диверсифікації, реструктуризація будівельних підприємств, що діють, створення багатопрофільних будівельний-комерційних підприємств дозволили забезпечити стабільне функціонування багатопрофільних об'єднань в умовах системної кризи в будівельному комплексі України.
Схема 2 Організаційна структура управління багатопрофільним об’єднанням
Вимоги ефективного управління викликають необхідність реструктуризації системи управління в об'єднанні і дочірніх підприємствах з метою встановлення раціонального балансу функцій "централізація - децентралізація".
Диверсифікація - могутній чинник подолання кризових явищ в будівельному комплексі, стан якого вважається індикатором кризи в економіці будь-якої держави.