Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Негативні наслідки іноземних інвестицій




Опоненти іноземного інвестування приділяють велику увагу таким моментам, як недопущення продажу землі іноземцям. Проте насправді ця вимога стримує приплив іноземного капіталу, оскільки наявність приватної власності на землю часто є необхідною умовою здійснення інвестицій.

Опоненти також доводять, що купівля стратегічно важливих підприємств іноземцями недопустима. Можливі випадки, коли іноземні інвестори приватизовують підприємства, що є їх конкурентами на світовому ринку, з метою перешкодити їх самостійному розвитку. Тому в процесі приватизації держава повинна контролювати діїТНК, пов'язані з придбанням місцевих підприємств.

Перед країною, що привертає іноземні інвестиції, виникає дилема: якщо законодавство буде дуже стримуючим, тоді іноземний капітал не вкладатиметься; якщо ж дуже ліберальним, тоді в деяких випадках при погіршенні економічної або політичної ситуації зарубіжні інвестори стануть одночасно вивозити як прибуток, так і первинні інвестиції, що може привести до платіжної кризи. І щоб реально забезпечити появу іноземного капіталу, необхідно зняти всі обмеження на репатріацію прибутку.

Держава повинна створити достатньо сприятливий інвестиційний клімат, щоб капітал і прибуток не йшли за кордон.

Ще одна проблема виникає у зв'язку з державним регулюванням іноземних інвестицій: якщо держава піддаватиме їх жорсткому контролю, то потік інвестицій зменшиться. Слід створити ефективну систему стимулювання іноземних інвесторів. Світовий досвід показує, що зарубіжний капітал привертають не просто регіони з меншим рівнем заробітної плати, але з високим рівнем заробітної плати, який компенсується кращою інфраструктурою, розвиненішою економікою і ефективнішою адміністрацією.

Іноземні інвестиції сприяють підвищенню продуктивності праці. Проте в зв'язку з цим можуть виникнути проблеми взаємин з місцевим персоналом, звиклим до помірнішого темпу роботи. Діяльність профспілок не завжди розповсюджується на підприємства з іноземними інвестиціями, тому механізм вирішення можливих трудових конфліктів часто відсутній.

Проблема виникає і при появі на ринку продукції підприємств з іноземними інвестиціями. Конкурентні переваги цих фірм можуть привести до банкрутства місцевих виробників, що викличе підвищення рівня безробіття. З економічної точки зору це виправдано: ефективніші виробники витісняють менш ефективні. Але у ряді випадків виникає протидія, направлена на захист національних інтересів. Вже зараз в деяких галузях економіки спроби вкладення іноземних інвестицій зустрічають відсіч з боку працівників підприємств і профспілок. Підводячи підсумки, відзначимо, що в цілому вкладення іноземних інвестицій в економіку України. Проте процеси інвестування вимагають відпрацювання регулюючого механізму, взаємоконтролю і здатності всіх сторін йти на взаємні поступки.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 597 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2196 - | 2142 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.