Лекции.Орг


Поиск:
Умови безпеки медичної сестри на робочому місці
1. Спеціальний одяг, що захищає медичну сестру від можливого потраплян­ня крові та інших виділень при виконанні маніпуляцій:

• медична шапочка;

• одноразові гумові рукавички;

• маска марлева чотиришарова або респіратор;

• окуляри;

• вологонепроникний фартух або халат.

2. Засоби взяття та доставки лабораторного матеріалу:

• одноразові шприци та голки;

• спеціальні ємності для збирання біологічного матеріалу;

• контейнери для транспортування біологічного матеріалу.

3. Контейнери для передстерилізаційного очищення та дезінфекції.

4. Контейнери для утилізації.

5. Дезінфекційні та антисептичні засоби.

Обстеження працівника на бацилоносійство. Оскільки медичні працівни­ки можуть бути джерелом виникнення внутрішньолікарняної інфекції в гіне­кологічних відділеннях та акушерських стаціонарах, їх обстежують на баци­лоносійство не рідше 1 разу на рік. Обов'язковому бактеріологічному дослідженню підлягає слиз з передніх відділів носа та зіва. Узяття матеріалу із зіва проводять з поверхонь мигдаликів ватним тампоном натще або не рідше ніж через 2—3 год після споживання їжі. Посів матеріалу, що досліджується, на середовище здійснюють не пізніше як через 2 год після взяття.

Якщо в медичного працівника виділено стафілокок у посіві зі слизу носо­глотки, йому обов'язково призначають консультацію стоматолога і оторинола-ринголога. Якщо ці спеціалісти виключають розвиток патології, бацилоносій проходить санацію. Здійснюють її розчином фурациліну, олійним розчином хлорофіліпту тощо. Після цього повторно тричі беруть мазки на стафілококо-носійство. Коли ж і після проведеної санації продовжує висіватись стафілокок, роблять посів на чутливість до антибіотиків і проводять антибіотикотерапію. За відсутності ефекту проводять фенотипування і продовжують санацію. Якщо ж протягом року не вдається досягнути позитивного результату, такого пра­цівника переводять на роботу у відділення соматичного профілю.


 

Умови профілактики внутрішньолікарняної інфекції і виносу її за межі ме­дичних закладів. Контаміновані патогенними мікроорганізмами і вірусами відходи медичних закладів становлять небезпеку в епідеміологічному й еколо­гічному плані. Відсутність у більшості лікувально-профілактичних закладів організованої системи збирання, транспортування й видалення медичних від­ходів не виключає можливості інфікування пацієнтів, персоналу, функціо­нальних приміщень клініко-діагностичних відділень стаціонару патогенними мікроорганізмами, що може спричинити поширення внутрішньолікарняної інфекції і виносу її за межі медичних закладів.

Відходи, що утворюються в лікувально-профілактичних закладах, мають різний ступінь епідеміологічної й екологічної небезпеки залежно від їхнього складу і ступеня контамінації біологічними агентами. Тому їх виділяють у різ­ні класи та вимагають конкретних умов збирання, тимчасового зберігання, транспортування.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-02-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1543 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

673 - | 597 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.