Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методичні вказівки до вивчення питань теми. Починаючи вивчення цієї теми насамперед потрібно визначити особливості особистих немайнових правовідносин




Починаючи вивчення цієї теми насамперед потрібно визначити особливості особистих немайнових правовідносин. їх треба розглядати як правовідносини, що виникають з приводу благ немайнового характеру, таких, як: життя, здоров’я, ім’я, честь, гідність, свобода, недоторканність та ін. Увагу слід сконцентрувати на питаннях: що є змістом таких правовідносин (права і обов’язки духовного характеру та відповідальність за зменшення цих благ); який саме вплив на ці відносини здійснює цивільне право (лише охоронний чи регулятивний); якими можливостями наділені суб'єкти особистих немайнових цивільних прав (ініціативністю тощо).

Студенти повинні докладно вивчити положення книги другої Цивільного кодексу України «Особисті немайнові права фізичних осіб», яка закріплює перелік особистих немайнових прав фізичної особи, що не є вичерпним; визнає за кожною фізичною особою право самостійно, без втручання інших осіб, визначати свою поведінку у сфері приватного життя, право використовувати належні їй особисті немайнові блага; право вимагати від інших осіб утримання від дій, які посягають на її особисті блага та ін.

При визначенні особливостей особистих немайнових прав фізичної особи, варто акцентувати увагу на тому, що це такі суб’єктивні цивільні права, які належать кожній особі від народження або за законом і не мають економічного змісту.

Далі необхідно проаналізувати види особистих немайнових прав фізичних осіб, які виділяють теорія та законодавство: пов’язані, не пов’язані з майновими правами (благами); такі, що забезпечують природне існування фізичної особи; забезпечують соціальне буття фізичної особи; що належать фізичній особі: від народження, за законом, зокрема з досягненням певного віку, внаслідок дій; права на немайнові блага, втілені в самій особистості, спрямовані на її індивідуалізацію; права на особисту недоторканість: життя, здоров’я; права на недоторканність внутрішнього світу та особистого життя фізичної особи.

У першій групі таких прав - особистих немайнових правах, що забезпечують природне існування фізичної особи, необхідно виділити: право на життя (у тому числі на фізичне існування, усунення небезпеки, яка загрожує життю та здоров’ю, на медичні, наукові та інші досліди, право давати життя іншим тощо); право на здоров’я (у тому числі право на тілесну недоторканність, на безпечне для життя і здоров’я довкілля; надання медичної допомоги чи відмову від неї, на медичне страхування тощо); право на свободу та особисту недоторканність; право на сім’ю та ін.

У другій групі таких прав, до якої віднесено особисті немайнові права, що забезпечують суспільне буття фізичної особи, слід розглядати: право фізичної особи на ім’я; право на честь, гідність і ділову репутацію та їх недоторканність; право на індивідуальність; право на особисте життя: самостійно визначати своє приватне життя та можливість ознайомлення з його подробицями інших осіб, вимагати нерозголошення таємниці особистого життя (у т. ч. лікарської, усиновлення, нотаріальних дій, адвокатську тощо); право на особисті папери, таємницю кореспонденції. Сюди ж можна віднести: право на захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок, зображенні на фотографіях та в інших художніх творах; а також на вибір та зміну роду занять; захист від збирання, зберігання, використання і поширення інформації про особисте життя; право фізичної особи, на недоторканність житла та свободу пересування; право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації.

Окремої уваги потребує питання про способи захисту особистих немайнових прав фізичних осіб. Насамперед розглядаються такі з них, що встановлені ЦК України: загальні - поновлення порушеного особистого немайнового права, припинення дії, яка порушує право, відшкодування майнової і моральної шкоди, що завдана внаслідок порушення особистого немайнового права; та спеціальні - спростування недостовірної інформації про особу та членів її сім’ї; визнання інформації, поширеної про особу, недостовірною; заборона випуску у світ, розповсюдження або вилучення з метою його знищення тиражу засобу масової інформації, в якому порушене особисте немайнове право фізичної особі.

 

ТЕМА 10. ПРАВОЧИНИ

Лекція (2 години)

Поняття, ознаки та види правочинів. Форма правочину. Недійсність правочину. Види недійсних правочинів. Правові наслідки недійсності правочину (окремих його частин).

 

Семінар (4 години)

 

І. Завдання для самостійної роботи:

1. Поняття та підстави представництва. Правочини, які може вчиняти представник

2. Правові наслідки вчинення правочину представником

3. Передоручення. Вчинення правочинів з перевищенням повноважень

4. Представництво за законом. Комерційне представництво

5. Загальна характеристика представництва за довіреністю. Форма довіреності. Довіреність юридичної особи

6. Строк довіреності. Припинення представництва за довіреністю

7. Скасування довіреності. Відмова представника від вчинення дій, які були визначені довіреністю

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 334 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2193 - | 2115 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.