Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Консерви м’ясні, асортимент та маркування




М'ясні консерви - це підготовлені м'ясні продукти, закупорені в герметичну тару, та піддані тепловій обробці. Вони володіють великою цінністю і стійкістю при збереженні готові до вживання. Сировиною для вироблення м'ясних і м'ясо-рослинних консервів є: м'ясо (яловичина, свинина, баранина, кролятина, птах), субпродукти, жири, різні види олій, крупи, макаронні вироби (крім макаронів), крохмаль, овочі, яйце куряче і меланж, молоко, казеінат натрію, желатин, поварена сіль, фосфор, цукор, лавровий лист і інші пряності, питна вода.

До матеріалів, які використовують для вироблення консервів, відносяться металеві, скляні банки і кришки. Фасують консерви (по рецепту) у металеві і скляні банки наступних номерів: 1, 3, 4, 8, 9, 12, 46; 1 - 82 - 500. М'ясо повинне бути не нижче II категорії (яловичина, баранина), а свинина -усіх категорій. Не використовують м'ясо не вихолоджених тварин і старих. Інші продукти також повинні відповідати вимогам діючих стандартів. М'ясні консерви в залежності від вигляду використовуваної сировини і добавок, режиму обробки містить, (%): води - 49,9 - 70,2; білків - 8 - 24,5; жирів - 7 -32.Енергетична цінність консервів 736 - 1400 кДж.

М'ясні консерви по вигляду підрозділяють: з яловичини, баранини, телятини, м'яса поросят, птаха, дичини, інших видів тварин; із субпродуктів -язик, печінка, нирки; консерви з рослинного разом із тваринною сировиною -крупа, овочі; консерви сало бобові - шпик свинячий пряжений; бобові -квасоля, горох.

Виділяють групи консервів по тепловій обробні - стерилізовані і пастерилізовані. Консерви з м'яса і субпродуктів можуть бути стерилізованими і пастерилізованими, а консерви з м'яса і рослинної сировини тільки стерилізують. По призначенню консерви поділяють на закусочні (використовують в якості перших і других блюд), для дитячого і дієтичного харчування.

Консерви м'ясні бувають у власному соку, у соусі, паштети, фаршеві: яловичина, баранина тушкована вищого і 1 сорту; сніданок туриста; яловичина відварна у власному соку; гуляш яловичий; м'ясо смажене. До групи м'ясних консервів також відносяться: порося в желе. Свинина і яловичина в білому соусі. З птах готують: філе куряче в желе, рагу куряче в желе та ін..

Випускають м'ясні консерви з бекону, солоного і копченого шпику. Консерви з м’ясопродуктів: Сосиски з капустою; Ковбасний фарш аматорський; Паштет пікантний. Консерви стерилізовані субпродуктові: Печіночний паштет; Паштет м'ясний (жиру не більше 30%); Московський; Арктика; Дієтичний з мозками; Печіночний з коренеплодами; мозки смажені. З язиків готують: Язики в желе і у томатному соусі, у власному соку та ін.. Загальна назва - м'ясні язики. Із субпродуктів готують: Рулет зі свинячих голів; Рубець у томатному соусі; Нирки в томатному соусі; Паштет празький; Апетит; Сальтисон аматорський.

Упаковують консерви в дерев'яні чи з гофрованого картону шухляди, щоб не переміщалися усередині. Скляні банки в шухлядах з гофрованого картону відокремлюють один від одного перегородками. У шухляду вкладають талон із вказівкою вкладника. Поверхню консервів, призначених для тривалого збереження, покривають технічним вазеліном.

Металеві і скляні банки можуть бути літографованими - з художньо виконаної етикеткою - написом - і налітографованими, з наклеєною на корпус етикеткою. На ній вказують найменування консервів, підприємство-виробник, сорт (якщо він є), нетто, склад консервів по основних компонентах, спосіб підготовки до вживання. Наприклад: "Рекомендується перед розкриттям банки розігріти в киплячій воді". На консервах ставлять термін придатності (дату вироблення). Надписи повинні бути чіткими і не розпливчастими. На дні і кришці налітографованих банок методом штампування наносяться позначення в один ряд:

Номер зміни (1 чи 2 цифри), число, місяць, рік (двома цифрами кожне позначення), асортиментний знак, індекс промисловості і номер заводу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-30; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 573 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2229 - | 2037 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.