Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Державний реформізм в Європі в ХІХ – на початку ХХ ст. і система паблік рілейшенз




Соціально-політичні процеси в першій третині XIX ст. наочно демонстрували зростання ролі громадськості в управлінні, в політизації розвитку держав. При цьому враховувалася думка не класу, верстви населення в цілому, а кожного окремого представника нації, що має право голосу. А оскільки нерідко думка більшості населення схилялося не на користь державних установ, необхідно було агітувати їх на свою користь. Таким чином, головною рисою розвитку державних і політичних PR на Заході стала криза у взаєминах влади і суспільства.

У 1832 р. в результаті реформи у Великобританії різко збільшилася кількість виборців, і кандидати в парламент вже не мали можливості займатися масової «купівлею» голосів: їм доводилося залучати на свій бік думку широкої громадськості. Відповідно подальший розвиток ПР був нерозривно пов'язаний з побудовою системи владних відносин, контактів органів влади різних рівнів і гілок, а також влади з різними суспільними групами. Партійні діячі почали проводити широкомасштабні передвиборчі кампанії, в рамках яких вони популяризували платформу своєї партії, виступали перед громадськістю на мітингах, у клубах, організовували публічні дискусії і т. д.

Для агітації активно використовувалися газетні публікації, а також плакати, листівки, брошури та буклети. У вищих колах значний вплив на громадську думку чинили журнали, що відображали позицію того чи іншого політичного клану чи партії.

В цей же час в Англії активізувалося робітничий рух. Союзи робітників, спочатку не визнані як легальні громадські об'єднання, у боротьбі за свої права користувалися друкованими засобами: публікаціями в пресі, поширенням брошур і листівок, зверненнями (петиціями) в парламент, а також проведенням масових акцій: мітингів, походів, маніфестацій. Їхня думка, побажання і вимоги вивчалися консервативною і ліберальною партіями, які намагалися залучити робочих на свою сторону шляхом обіцянок захищати їх інтереси в парламенті.

Французький уряд часів Наполеона Бонапарта, а потім і Бурбонів, не ведучи активної роботи з громадськістю, використовував сучасні засоби формування громадської думки на свою. Головним з них була преса. В епоху правління Наполеона I в Парижі виходило лише чотири офіційно визнані газети, одна з них, «Moniteur Universel», що виходила під контролем Директорії у справах друку, вважалася еталоном для інших, і фактично формувала стиль і зміст преси.

Справжнім полем інформаційної боротьби Франція стала у 1840-х - початку 1850-х рр. Коли в результаті революції 1848 р. була повалена династія Бурбонів і встановлена ​​Друга республіка. Почалась справжня війна ідеологій між легитимістами і бонапартистами, причому перші з більшою ефективністю використовували засоби масової інформації і привернули на свій бік населення багатьох французьких провінцій. Критики того часу відзначали, що в епоху Другої імперії (1852-1870) газети з виразників громадської думки перетворилися на симбіоз інформаційних бюлетенів та афіш. Схожа інформаційна політика проводилася і в Німеччині: у 1841 р. прусський король Фрідріх-Вільгельм IV, зажадав, щоб журналістські матеріали відповідали інтересам держави. З великої кількості німецьких газет, що виникли після європейських революцій 1848-1849 рр., тільки деякі проіснували до 1870-х рр.., а ті, що «вижили» стали носіями імперської ідеології.

У середині XIX ст. почала складатися сучасна італійська преса, яка також переслідувала, насамперед цілі політичної агітації. Це призвело до різкого розмежування італійських засобів масової інформації. Консервативні видання виходили за підтримки урядових кіл, які відстоювали ідею поступового об'єднання Італії мирним шляхом. Революційно-демократичні газети видавалися за кордоном політичними емігрантами, які були прихильниками воєнного шляху об'єднання країни, і нерідко фінансувалися іншими державами, зокрема тією ж Великобританією.

В кінці XIX ст. наявність фахівців і навіть відділів по зв'язках з пресою і громадськістю в штаті державних і політичних структур поступового закріплювалася і перетворювалася на норму, так само як і сама діяльність з інформування громадськості про роботу цих установ. У 1890-і рр. були проведені перші атестації таких фахівців, що свідчить про визнання взаємодії з пресою професійною сферою діяльності. Усна комунікація протягом усього XIX ст. залишалася важливим засобом політичних ПР. В кінці XIX ст. запорукою успіху того чи іншого кандидата було його вміння отримувати підтримку виборців, майстерно вести дебати. Такими ораторами були британські державні діячі Б. Дізраелі, У. Гладстон, Д. Чемберлен, які не тільки писали матеріали для ЗМІ або виступали з промовами в парламенті, але і вміли спілкуватися з масовою аудиторією.

Слід зазначити, що наприкінці XIX ст. починається проникнення засобів ПР з одних сфер в інші. Так, якщо раніше гравюри і плакати вважалися ефективним засобом для залучення покупців, то з 1870-х рр. вони починають успішно застосовуватися і в політичних кампаніях. Плакати, транспаранти, гравюри сприяли залученню уваги громадськості до політичних проблем не менше, ніж публікації в пресі або усні звернення.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 407 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2286 - | 2212 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.