Лекции.Орг
 

Категории:


Деформации и разрушения дорожных одежд и покрытий: Деформации и разрушения могут быть только покрытий и всей до­рожной одежды в целом. К первым относит...


Объективные признаки состава административного правонарушения: являются общественные отношения, урегулированные нормами права и охраняемые...


Экологические группы птиц Астраханской области: Птицы приспособлены к различным условиям обитания, на чем и основана их экологическая классификация...

Елементи декоративного малюванняОсновними елементами декоративного малювання в середній групі є: пряма лінія на весь ворс пензлика, мазок, крапочка, кружечок, кільце.

 

В старшій групі ці елементи, якими діти оволоділи в середній групі, ускладнюються: лінія різної товщини, мазок різної величини, подвійний, потрійний мазок (в різних положеннях пензлика), крапочку замінюємо тичком, кружечок, кільце,напівкільце.

 

Одночасно старші дошкільники знайомляться з новими елементами декоративного малювання: хвиляста, ламана і обвідна лінія.

 

Засвоєння елементів декоративного малювання доцільно подати за мотивами українських народних промислів, одночасно, знайомлячи дітей з творами українського декоративно-прикладного мистецтва.

Пропонуємо систему занять з декоративного малювання за мотивами українських народних промислів для середньої групи.

Система занять з декоративного малювання за мотивами укрїнських народних промислів

Цикл 1 Малювання за мотивами українського килимарства.

Заняття 1. Килимок-доріжка

Вчити дітей проводити вертикальні лінії на всю ширину пензлика, чергуючи два кольори.

Заняття 2. Килим в квадраті

Вчити дітей прикрашати квадрат вертикальними і горизонтальними лініями, використовуючи два кольори. Спочатку проводимо фарбою світлішого тону вертикальну лінію по середині квадрату, а потім кожну половину квадрату ділимо ще на половину. Фарбою темнішого тону проводимо так само горизонтальні лінії.

.

Заняття 3. Килим в прямокутнику

Вчити дітей прикрашати прямокутник з кольорового паперу горизонтальними прямими лініями і крапочками. Спочатку проводимо пряму лінію на весь ворс пензлика по середині, потім кожну половину прямокутничка ділимо ще на половину. Крапочки малюємо кінчиком пензлика на кольоровому фоні

 


Цикл 2. Малювання за мотивами української вишивки.

Заняття 1.Рушничок

Знайомити дітей з основними українськими атрибутами: рушник, серветка та традиційними кольорами: чорним та червоним. Вчимо прикрашати краї рушничка прямою лінією, потім мазочком і між ними крапочкою.

Заняття 2. Серветка

Прикрашаємо серветку такими ж елементами.

 

3. За мотивами опішнянської кераміки

Силует горщика прикрашаємо прямими лініями, мазком та крапочками, використовуючи чорну та білу гуашш.

 


Малювання за мотивами ткацтва

Продовжуємо вправляти дітей в малюванні різних форм, зокрема кружечок та кільце.

Кружечок малюється від колірної плями: кільце – спочатку малюємо одну сторону, а потім другу. 

Старша група

В старшій групі закріплюємо вміння дітей малювати прямі ліні,ї мазочки, крапочки і кільця, ускладнюючи їх: лінія різної товщини, мазочок різної величини, подвійний і потрійний мазок, крапочку замінюємо тичком, кружечок, кільце, напівкільце. А також знайомимо дітей з новими елементрами – хвиляста, ламана, обвідна лінія.

 

Цикл 1 Малювання за мотивами української вишивки

Заняття 1. Рушник

Вчимо дітей проводити лінії різної товщини. Кінці рушничка також прикрашаємо мазками, подвійними мазками, тичоком (ягідки).

Заняття 2 Серветка

Серветку на прямокутнику прикрашаємо квітами (тичок, подвійний мазок) та листочками (потрійний мазок), використовуючи фарби двох кольорів (чорний, червоний; зелений, червоний і т.п).

Заняття 3. Сорочка, фартушок.

Знайомимо дітей з елементами українського одягу. Вчимо прикрашати сорочку і фартушок українською вишивкою, використовуючи тичок, мазок, чергуючи їх між собою, подвійні, потрійні мазки.

 

Заняття 4. Серветка. Вишивка хрестиком.

Знайомимо дітей з технікою української вишивки – хрестиком. На аркуші паперу в клітинку фломастером чи олівцями малюється будь-який візерунок хрестиком, з’єднаючи протилежні кути квадрату, використовуючи два кольори (чорний та червоний; жовтий і синій і т.п).

Цикл 2 Малювання за мотивами опішнянської іграшки.

Заняття 1. Коник, півник.

Знайомимо дітей з опішнянською керамікою, зокрема з іграшками-свищиками. Пропонуємо дітям прикрасити силуети коника чи півника (за вибором), використовуючи мазочок кружечок, тичок, кільце і на півкільце.

Заняття 2,3. Коник, свинка, курочка.

Продовжуємо закріплювати в дітей знання про опішнянську іграшку. Прикрашаємо силуети коника, свинки і курочки хвилястою, ламаною і обвідною лініями, тичком, напівкільцем, мазками і т.п.


 

 

 

 


 

 

Дата добавления: 2016-07-29; просмотров: 6266 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.