Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Фінансово-правовівідносини, їхзміст і особливості




Фін.-прав.відн. є юр. формою вияву і закріпл.Фін.відносин. Учасникифін.правовідн. виступ.як конкретніносії прав і обов'язків, щовстановл.фін-прав.нормами і забезп.примусовою силоюдержави.

При цьому фін-іправовідн. в механізмі прав.впливувикон.триосн.ф-ї:– вказ. на коло осіб, на яких розпов.уконкр.час дія фін.-прав.норми;- закріплюють конкретну поведінку юридичних осіб і громадян у галузі мобілізації, розподілу і використання фондів коштів;-є умовою для можливості приведення у дію юридичних засобів забезпечення суб'єктивних прав і правових обов'язків.

Фін.відн.існуютьтільки у форміправовідн.

Матеріальнимзмістомфін.правовід.є поведінкасуб'єктів (внесення плати).Юридичнимзмістом є суб'єкт. Юр.права і обов'язки, щовстановл.Фін.-прав.нормами.Суб'єктивніправа — ценалежнауповнов.державою особі (фін.абокред.органу) для задоволенняінтер.державимірадозвол.поведінки, забезп.юр.обов'язк.2ї сторонивідносин. Обов'язки2ї сторонифін.відн., якімістяться у нормі, є гарантієюдодерж. прав уповноваж.держ. органу. При цьомуобов'язок2ї сторонифін.правовідн.можеполягати як у викон.обов'язку (підлягаєсплаті), так і в утрим.віддій (якщо, напр., забор.витрачати, спрямовувати).Юридичнийобов'язок -це приписана зобов'язан.суб'єкту і забезп.можлив.держ.примусу міранеобхід.поведінки, якої повинен дотрим.цейсуб'єкт.Суб 'єктамифін.правовід. є юр.особи і гром., які на підставіправов.норм можуть бути учасникамифін.правовідн.Об'єктомфін.правовідн.є фондикоштів,які форм-я, розподіл.і викор-я внаслідокреаліз.суб'єкт. прав і юр.обов'язків.Методомфін-правов.регул., тобтосуб'єктивноговпливудерж.на суб'єктифін.відносин, є метод владнихприписів.Особливістьфін.правовідню у тому, що вони:1)виник.тільки у сферіфін-ї ді-стідержави і пов'язані з мобіліз., розпод. і викор. Де/централіз.фондівкоштів, тобтозавждимають грош.хар-р; 2)однією з сторінфін-х правовідн.виступ.держ. в особіорг.влади, фін.-кред.органів, якінаділяютьсявладн.повноваж. по віднош. до другого учасникавідносин;3)виникн., зміна і прип.фін. відносин не відбув. за волевиявленнямсторін, а пов'язані з фін.-прав. актом, тобто виник., змін. і припин. на підставі закону.

7.2) Елементи податку. Елем. под.: 1) платники под..; 2) об’єкт опод-ня; 3) база опод-ня; 4) ставка под.-ку; 5) порядок обчисл. под.; 6) податковий період; 7) строк та порядок сплати под.; 8) строк та порядок подання звітності про обчисл. і сплату под.-ку. Платники под.- є фіз.. ос, юр. ос та їх відокремл. підрозділи, які отрим. доходи, що є об-том опод-ня. Обєкт опод-ня – є дохід, з/п, майно та інші об-ти при наявності яких у платника виникає податковий обов’язок. База опод-ня- є конкретні вартісні або фізичні характеристики об-та опод-ня. Ставка податку- розмір податк нарахувань на одиницю виміру бази опод-ня. Ставки бувають: 1) пропорційні; 2) прогресивні; 3) абсолютні (специфічні)- є ставка под.., згідно з якою розмір под.. нарахувань визнач-ся як фіксов. величина стосовно кожної 1-ці виміру бази опод. податку; 4) відносні(адвалорні)- є ставка под.., згідно з якою розмір под.. нарахувань встан у %-ковому відношенні до 1-ці вартісного виміру бази опод-ня; 5) комбіновані. Обчислення суми податку- здійсн-ся шляхом множ-ня бази опод-ня на ставку под.-ку. Строк сплати под.- розпочин з моменту виникн. под. обов’язку платника под.. і заверш-ся останнім днем строку прот. якого под.. повинен бути сплаченим. ПКУ виділ. види податкових періодів: 1) календ. день; 2) календ. місяць; 3) календ. квартал; 4) календ. півріччя; 5) календ. рік.

7.3)Класифікація податків. Податкові платежі класифікуються за: 1 ) Залежно від платника податку: *под. з юр. осіб; *под. з фіз.. осіб; *змішані. 2 ) Залежно від органу влади, який встан. под..: *загальнодерж; * місцеві. 3 ) За формою опод.: * прямі; *непрямі. 4 ) за економ. змістом: *под.. на дох.; * под.. на споживання; * под.. на майно. 5 ) За методом опод-ня: * прогресивні; *регресивні; *пропорційні. 6) За періодичністю стягнення: * разові; * систематичні.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 350 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2193 - | 2115 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.