Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розкрийте зв’язок закономірностей і принципів виховання




Єдність навчання, виховання та розвитку пов’язана з принципом цілісноті, тому гармонійно і всебічно розвинена особистість має здобути не лише багаж знань, але й бути вихованою та морально, психічно і фізично розвиненою, водночас НВР тісно взаємопов’язані і передбачають формування в дитини цілісної картини світу, системний підхід. Єдність загал.мети вих-ня і конкретних виховних завдань пов’язана з принципом соціальної відповідності,, оскільки він обумовлює узгодженість змісту і методів реальній соціальній ситуації, в якій організовується вих..процес. історично конкретний характер вих.-ня пов'язаний з принципом національної спрямованості, оскільки протягом історії країни формувалася національна самобутність конкретної держави. Зв'язок між можливостями особистості і і характером педог.впливів пов'язаний принципом особистіс.орієнтації, оскільки загальні закони психічного розвитку проявляються у кожної дитини своєрідно і неповторно, що пов’язано з її віковими та індивідуальними особливостями. Врахування потреб особистості та її можливостей – з принципом принципом гуманізації, оскільки дитина – найвища цінність, і щоб виховні впливи на неї йшли в правильному руслі необхідне шанобливе, але й вимогливе ставлення до неї.

14. Критерії вихованості: - здатність включатися в різні види діяльності; - здатність виявляти в діяльності: - цілеспрямованість, -осмисленість, - самостійність; - творчу активність, - відповідальність.

Ціннісне ставлення особистості до сусп.-ва і держави (патріотизм, національна самосвідомість, політична культура, культура міжетичних відносин). Ціннісне ставлення до людей (моральна активність особистості, чуйність, чесність, працелюбність, милосердя, гідність, толерантність, обов’язковість, ввічливість, вміння працювати з іншими, здатність прощати, єдність моральної свідомості і поведінки, наявність активної за формою і моральною за змістом життєвої позиції. Ціннісне ставлення до себе: ціннісне ставлення до свого фізичного «Я» ( вміння особистості позитивно оцінювати свою зовнішність; розвиток фізичної витривалості; формування гігієнічних навичок, здорового способу життя). Ціннісне ставлення до свого психічного «Я» (виховання культури самопізнання, сприяння формуванню реалістичної Я-концепції, готовності до самовдосконалення). Ціннісне ставлення до соціального «Я» (здатність орієнтуватися в нових умовах життя, визначення свого статусу, налагодження безконфліктної спільної праці з дорослими і однолітками). Ціннісне ставлення до природи (усвідомлення цінності природи, причетність до збереження її багатств, здатність гармонійно співіснувати з нею, вміння протистояти споживацько-улітарному ставленню до природи, активна участь у продоохоронних заходах). Ціннісне ставлення до праці (усвідомлення соціальної значущості праці, потреба в трудовій активності, сформованість працелюбності та працездатності, оволодіння основами організації праці). Ціннісне ставлення до мистецтва (сформованість естетичних почуттів, володіння системою елементарних естетичних знань, здатність збагнути і виявити своє ставлення до мистецтва, прагнення до творчої діяльності).

15. На основі аналізу Національної програми виховання дітей та учнівської молоді визначте, як мета і завдання виховання пов’язані із суспільно-політичною та економічною ситуацією в Україні. Україна – молода держава, з нестабільною економікою, якій потрібні патріоти, що відстоюватимуть свою націон. Ідентичність, працюватимуть на благо нашої держави. Це можливо через виховання національно свідомих громадян, які пройшли процес соціалізації. Отже, метою вих-ня – становлення громадянина Укр., готового розбудовувати суверенну, незалежну, демократичну і правову державу, здатного проявляти націонал. гідність,знати свої права і обов’язки, відстоювати їх, само реалізуватися в соціумі. Завдання: реалізація індивідуал. підходу, успадкування духовних надбань укр..народу, виховання націон. свідомості, любові до рідної землі, родини, мови, мовної культури; забезпечення дух. єдності поколінь, виховання правової культури, поваги до Конституції Укр., законів Укр., державної символіки.

16. Зміст сімейного вих-ня визначаються для молодшого, середнього та старшого шкільного віку. Отже, молод.шк.вік: здатність до емпатії, засвоєння морально-етичних правил поведінки, базових якостей особистості, найпростіших форм соціальної компетентності. Серед.шк.вік передбачає статеве та гендерне виховання. Це вих-ня дівочої гідності, цнотливості, уміння володіти своїми почуттями, чоловічої мужності, гордості, поваги до жінок, готовності оберігати жіночу честь і гідність. Юнац.шк.вік: підтримка самовизначеня, розвиток профес.інтересів, свідомого ставлення до життєвих виборів, формування активної за формою, моральної за змістом громадян.позиції. Основні вихов.завлання: формування національної свідомості; вих-ня фізично і морально здорової дитини; створення атмосфери соціал.захищеності; закладення культурних принципів; включення дитини в різні види діяльності; збереження родинних традицій; ідеал своєї майбутньої сімї, передача досвіду, збереження поваги до старших.

 

17. Обгрунтуйте взаємозв’язок мети та змісту виховання. Прокоментуйте вислів В.О.Сухомлинського:«Виховання всебічно розвинутої особистості – це вміння розібратись у найскладніших і, на перший погляд, нібито непомітних залежностях. Бути мудрим вихователем означає, насамперед, розуміти причинно-наслідкові зв’язки, які ми щодня бачимо, робимо, очікуємо».

Постановка мети виховання є первинною стосовно визначення його змісту. Суспільні реалії постійно впливають на мету виховання – підлаштовують її під потреби всього соціуму і окремої особи, яка підлягає педагогічному впливу. Зміст виховання – це поглиблений розгляд мети, її конкретизація. Зміст випливає не лише з мети виховання, а й з умов, можливостей учасників виховного процесу. За Сухомлинським, виховання є відповідальною, комплексною, вдумливою справою. Для становлення всебічно розвинутої особистості – необхідні рефлексивні уміння, тобто здатність заглиблюватися у внутрішній світ, відкривати причини, передбачати наслідки, при цьому підходити до виховання тотально і комплексно.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 986 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2243 - | 2175 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.