Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Заходи пожежної безпеки у службових та навчальних приміщеннях




Гр. 41-РТ

Кінах Остап

Львів 2013

Зміст

Загальні відомості про підприємство

Організація робочого місця

Індивідуальне завдання

Заходи пожежної безпеку у службових та навчальних приміщеннях

Література.

ПП «Гекта»

Приватне підприємсвто «Гекта» було засновано у 1994 році. Воно знаходиться за адресою: м. Львів (сихівський р-н.) вул. Зелена 290. За свій короткий термін існування проявила себе як достойне підприємство з якісним персоналом і організованим керівництвом. На всеукраїнському зїзді малих підприємств пп «Гекта» отримала 44 місце в категорії «А» («А» - підприємстваз достатнім рівнем прибутку). Саме підприємство співпрацює з ТзоВ «Тантал» та іншими підприємцями. Висока якість роботи привела підприємство до міжрегіонального рівня.

 

Організація робочого місця

Типове робоче місце монтажника радіоапаратури і приладів в умовах одиничного дрібносерійного виробництва (рис. 43) включає в себе: однотумбовий стіл; гвинтовий стілець; забирається підвіску для креслень; регульований по висоті і по горизонталі світильник; ящик для відходів, що кріпиться на шарнірах; введення для електропаяльника і обжигалки; газопріемнік місцевого відсмоктування; панель для включення контрольно-вимірювальних приладів з клемою для заземлення. Верхня кришка столу покривається жароміцним пластиком. При необхідності регулювання температури нагріву електропаяльника і обжигалки робоче місце оснащується автотрансформатором або автоматичним пристроєм для регулювання температури жала електропаяльника. Комбіноване освітлення (загальне та місцеве) повинно забезпечувати освітленість у робочій зоні 300-400 лк.

Клеми введення електроенергії до робочого місця повинні бути огороджені, щоб уникнути випадкового дотику. Штепсельні роз’єми, а також закладення проводів і кабелів у електроінструментах повинні строго відповідати технічним вимогам.

Пол під ногами радіомонтажника повинен бути сухим і ізольованим від металевих частин.

Напруга живлення електропаяльників і тиглів повинно бути 36 В, для обжігалок і пробників – 6 В, для вимірювальної апаратури -220 В.

При роботі з напівпровідниковими приладами та мікросхемами необхідно пам’ятати, що повинні бути заземлені: руки радіомонтажника, корпус (жало) електропаяльника, корпусу напівавтоматичних н автоматичних установок, призначених для монтажу напівпровідникових приладів і мікросхем; корпусу вимірювальної та іншої апаратури.

Всі неподсоедіненние до лінії заземлення предмети (інструменти, малогабаритні прилади, комплектуючі вироби в металевій антистатичної тарі або без неї і пр.) повинні розташовуватися на заземленої металевої пластині робочого столу.

 

Індивідуальне завдання

3) Індивідуалне завдання «Імпульсний блок живлення»

• 700 вольта MOSFET транзистор;

• Генератор з фіксованою частотою 132кГц (124: 142 кГц);

• Схема захисту від КЗ в навантаженні;

• Схема захисту від заниженого вхідної напруги;

• Схема захисту від підвищеної вхідної напруги;

• Схема захисту від обриву ланцюга зворотного зв'язку;

• Схема захисту від перегріву кристала мікросхеми;

• Схема запуску від високої вхідної напруги;

• Схема авторестарту;

• Схема зниження ВЧ -перешкод (Jitter).

За останній час МС цього сімейства досягли величезної популярності, їх можна зустріти в DVD- плеєрах, DSL- модемах, зарядно- живлять пристроях, що чекають блоках харчування і т. д. І власне на радіоринках вони йдуть з величезною швидкістю, в чому я особисто переконався, коли мені знадобилася TNY264 в SMD корпусі.

 

Переваги МС полягає в гранично простому управлінні. Так, для того щоб стабілізувати напругу, виявляється зовсім не потрібен ШІМ. Підтримання вихідної напруги відбувається в режимі вкл / викл, з виведення EN / UV. Це, звичайно, не найкраща ідея, так під час роботи тр- тор такого перетворювача " співає". Звук, що видається тр- ром схожий на свист, якщо блок працює на холостому ходу, і на високочастотний шум, якщо навантаження блоку наближається до максимальної. З цієї причини після своєї першої збірки такого блочка, у наступних конструкціях до намотування та виготовленню тр- тора став ставитися більш серйозно.

А ось власне схема блоку живлення, про який мова піде нижче:

 

Основні параметри:

Напруга живлення AC: 195... 265В;

Максимальна потужність, що розвивається на виході: 7,5 Вт;

Напруга DC виходу: 5В;

Максимальний струм виходу: 1,5 А;

Робоча частота перетворювача: 132кГц +6 %;

ККД джерела, не менше: 84 %;

Потужність споживана від мережі на холостому ходу: близько 50мВт;

Як видно зі схеми, можна виділити основні вузли блоку: 1. Випрямляч мережевої напруги: TR1, F1, BR1, C1, C2. 2. Фільтр придушення ВЧ -перешкод: C1, C2, DR1, DR2. Використання двох окремих дроселів дозволяє позбутися від синфазних і диференціальних складових перешкоди одночасно. 3. MC TNY264 - серце блоку. 4. Снаббер D1, R1, C4. 5. Резистор R2 задає максимальне значення напруги мережі. 6. Ланцюг BIAS: R3, R4, C5, D1 надалі ця ланцюжок буде розглянута більш докладно. 7. Ланцюг випрямлення вихідної напруги: D3, C6, C7, DR3. 8. Ланцюг стабілізації і гальванічної розв'язки зворотного зв'язку: ZD1, R5, R6, U1.

Ця схема була успішно випробувана і в даний момент чудово працює в якості джерела живлення для такої недешевої штучки як USB -HDD, дивіться на малюнку (більш докладно фотографії можна просмотретьздесь).

 

Взагалі-то на малюнку блок живлення має ще два додаткові виходи на 3 та 9В. Домотать обмоток на тр- тор можна стільки, скільки дозволить Ваше терпіння, габарит каркаса і кількість вільних висновків на каркасі. Звичайно враховуючи, що сумарна споживана потужність з усіх, або одного виходу не повинна перевищувати значення в 7,5 Вт для даної конструкції.

Тепер, мабуть, торкнемося ланцюжок BIAS (на схемі виділена червоним кольором) - R3, R4, C5, D1. Відразу потішу Вас, що її можна і зовсім не ставити, як говорилося вище, всередині МС вже передбачена схема запуску від високого вхідного напруги. Споживана потужність блоку на холостому ходу без цього ланцюжка, дорівнює приблизно 250 мВт, а з ланцюгом зміщення приблизно 50 мВт. Якщо розібратися, ці дві величини незначні навіть у порівнянні з мініатюрними стандартними НЧ трансформаторними блоками. Але різниця в 5 разів послужила хорошим аргументом особисто для мене, щоб надалі використовувати таке схемне рішення.

 

Елемент Номінал Примітка
R1 150кОм 1Вт 5%
R2 4,7МОм 0,25Вт 5% (2,2мОм + 2,5мОм)
R3 5,6кОм 5%
R4 4,7 5%
R5   5% (підбір)
R6   5% (підбір)
C1, C2 4,7мкФx400B  
C3, C5 0,1мкФх50В Кераміка
C4 3300х1кВ Кераміка
C6, C7 470мкФх10В  
Z1 300В 2А  
TR1 33Ом NTC
U1 PC817  
D1 1N4937, UF4005 1А 600В
D2 1N4148  
D3 IR0416L 5A Шоттки
DA1 TNY246P  
F1 0,5А 250В  
DR1, DR2 47мкГн 0,3А  
DR3 3,3мкГн 3А  
ZD1 1N5229, BZX79C4V3 4,3B 20мА; 5мА
BR1 RB157 Любий інший - >0,5А >400В

Хочу зробити пару заміток щодо елементів. По-перше, вибираючи один або інший тип стабілітрона, слід врахувати, що, струми, при яких вони виконують умови стабілізації. Визначаються резисторами R5, R6. У даному випадку вони годяться для останнього зазначеного стабілітрона. Діод Шотткі вказано дуже великої потужності - що знайшов, то і поставив. З приводу подрегуліровкі вихідної напруги відправлю Вас, на раніше описаний мною блок живлення на МС TOP247Y.

Намотування трансформатора виробляй на каркасі, призначеному для муздрамтеатру E16/8/5 (EF16) 2500 -й проникності. W1 - 158 витків дроту 0,13 мм СПІВАВ, ПЕВ, ПЕВ - 2. W2 - 15 віт. аналогічного дроти. W3 - 6 віт. дроти аналогічних марок, 2 -ма складеними разом, діаметром 0,25 мм. Між обмотками прокладаємо по шару лакоткани. Для зменшення шумності трансформатора, кожен намотаний шар дроти можна 2 - 3 рази покрити цапонлаком. Після такого покриття, слід кожен шар на протязі 10 хвилин гарненько просушити.

У магнітопровід трансформатора слід ввести зазор довжиною 0,156 мм (розрахункова величина). Тому, недовго думаючи, проклеівая тр- тор, в крайні стики сердечника підкладаємо обмотувальний дріт, який використовували при намотуванні обмотки W1. Перед проклеюванням стиків, на центральний наносимо по краплі клею, щоб закласти внутрішній зазор. Взагалі, використання в якості клею цапонлаком, дозволяє в разі невдачі, дуже легко розібрати тр- тор, просто потримавши його в якому-небудь розчиннику. Ну а тепер поговоримо про те, що ще можна змінити в схемном рішенні. Схеми я брав з даташітов або іншої літератури з описом МС-ем TinySwitch-II, і вони перетерпіли незначні зміни. У першу чергу, переробимо ланцюг стабілізації і гальванічної розв'язки, таким чином, що отримаємо стабілізатор струму і напруги одночасно.

Перша схема, мабуть, найпростіша, тут у звичайному режимі, коли струм на виході порівняно малий, відбувається обмеження вихідної напруги завдяки ланцюжку ZD - R2 - R3. Як тільки ліміт струму досягне значення, при якому на R1 виділиться достатньо напруги (1В) щоб живити діод оптопари, перетворювач почне переходити в режим обмеження вихідного струму. Таким чином, вихід можна і зовсім закоротити і схема блоку не буде працювати в режимі авторестарту, як це відбувалося б в 7,5 Вт -ном блоці. Друга схема складніша, тут більш чітко розділені, ланцюг стабілізації напруги і ланцюг струмообмеження. Перевага схеми в тому, що напруга, виділене на R7 посилюється транзистором. Крім того на R7 потрібно менше напруга щоб відкрити транзистор (0,6 В), а значить і необхідна потужність резистора майже в 2 рази менше, ніж у схемі а). Особисто мною була випробувана схема в б) варіанті. Такі рішення можна використовувати при будівництві зарядних пристроїв для акумуляторів.

Заходи пожежної безпеки у службових та навчальних приміщеннях

1. Вимоги пожежної безпеки

Меблі та обладнання мають розміщуватися таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення (завширшки не менше 1 м). Евакуаційні шляхи та виходи необхідно постійно утримувати вільними, нічим не захаращувати.

Електромережі, електроприлади і апаратура повинні експлуатуватися тільки у справному стані з урахуванням вказівок та рекомендацій підприємств-виготовлювачів. У разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток та інших електровиробів слід негайно вимкнути їх та вжити необхідних заходів щодо приведення у пожежобезпечний стан.

Документи, папір та інші горючі матеріали слід зберігати на відстані не менше 1 м від електрощитів; 0,5 м від електросвітильників; 0,6 м від оповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації та 0,15 м від приладів центрального водяного опалення.

Засоби протипожежного захисту слід утримувати у справному стані. Усі працівники повинні вміти користуватись наявними вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежегасіння, знати місце їх знаходження. Відстань від найбільш віддаленого місця приміщення до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м.

У службових приміщеннях не допускається:

- влаштовувати тимчасові електромережі, прокладати електричні проводи безпосередньо по горючій основі, експлуатувати електроприлади, які мають механічні пошкодження;
- захаращувати підступи до засобів пожежогасіння;
- курити, використовувати легкозаймисті рідини;
- проводити вогневі, зварювальні та інші роботи без спеціального дозволу;
- вмикати електронагрівальні прилади (чайники, кип'ятильники тощо) без негорючих підставок та в місцях, де їх використання не передбачено (або заборонено);
- захаращувати шляхи евакуації та евакуаційні виходи.

Відповідальний за протипожежний стан службових приміщень після закінчення роботи зобов'язаний:

- оглянути приміщення, переконатись у відсутності порушень, що можуть призвести до пожежі;





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 524 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2176 - | 2134 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.