Пил у повітрі видаляє система вентиляції, а для прибирання пилу, що осів, застосовують центральну систему пиловидалення, яка складається з вертикальних каналів у стінах будівель та збірної камери в підвальному приміщенні, що з'єднується з установкою вентилятора і відділенням для очищення повітря.
Система центрального пиловидален ня складається з вертикальних каналів, стінок будівель і збірної камери в підвальному приміщенні. З'єднується з установкою вентилятора і отд для очищення повітря.. Усмоктувальні клапани (пневморозетки) встановлюються зазвичай в стінах на зручному рівні, або в підлозі таким чином, щоб охопити всі приміщення за допомогою шланга довжиною 7…15 метрів. площа складальної камери не менше 20 см2
У системах для громадських будівель використовується гнучкий шланг з внутрішнім діаметром 32 мм або 40 мм. Через потужне всмоктування, забезпечуваного центральною установкою, повітря всередині труб рухається з дуже великою швидкістю і доставляє пил, сміття та інші забруднювачі до сепаратора, де тверді частинки відділяються і збираються в контейнер, який повинен регулярно очищатися.
переваги:
-гігіенічность (пил не затримується в системі очищення, викидається за межі готельного будинку)
-малошумность (двигун пилососа встановлюється в окремому приміщенні, під час прибирання чути тільки шум всмоктуючого повітря
недоліки:
-висока ціна
-складність монтажу
-великий витрата енергії
2. Сутність процесів сортування, просіювання. Види просіювачів, їхнє призначення, основні елементи, правила експлуатації. Фактори, які впливають на якість просіювання.
Суть сортувально-калібрувального процесу полягає в розділенні сипких продуктів на фракції, які відрізняються кількістю частинок (сортування), величиною частинок (калібрування), а також відділення від сипких компонентів сторонніх домішок (просіювання).
Сортуванням називається процес розділення сипкої суміші на окремі фракції.
Розділення за розмірами частинок називають просіюванням. Воно полягає в тому, що сипка суміш подається на сита, отвори яких пропускають частину суміші (її називають проходом), а іншу частину (залишок) затримують.
основними робочими органами просіювачів служать сита різних конструкцій, що виготовляються з плетених металевих сіток або штампуванням з тонколистової сталі
типи констр просіювачів:
* відцентрового типо
* вібраційного основними робочими органами просіювачів служать сита різних конструкцій, що виготовляються з плетених металевих сіток або штампуванням з тонколистової сталі
Просіювання застосовують при підготовці борошна, круп, солі, цукру до виробництва. Крім того, процес просіювання сприяє насиченню борошна киснем повітря, що покращує якість виробів із тіста. Просіювання, або грохочення, здійснюється ситами. Крізь отвори сита проходять частинки (прохід), розміри яких менші за розміри отворів, а інші частинки (схід) затримуються на ситі
фактори:
-розміри частинок продуктів
-форма і розміри отворів сит
-характер руху продуктів по поверхні сита
-характер руху сита
-Вологість продукту
Правила експлуатації: До початку роботи перевіряють справність машини або механізму. Потім встановлюють необхідне сито. Просіювачі МП і МППІІ – 1 закріплюють в горловині привода за допомогою затискного пристрою. Далі під розвантажувальний лоток підставляють ємкість для просіяних продуктів, вмикають електродвигун і подають продукт порціями в завантажувальний бункер. Під час подачі продукту потрібно слідкувати за тим, щоб він постійно знаходився в завантажувальному пристрої просіювача. Через кожні 30 хвилин роботи просіювач зупиняють і очищують сито та робочу камеру від непросіяних частинок.
3. Класифікація способів очищення, їх переваги та недоліки, галузь використання.
Очищувальне устаткування призначене для видалення поверхневого шару з овочів, фруктів, луски з риби, який не має значної харчової цінності.
Способи очищення овочів:
1. Хімічний спосіб очищення передбачає оброблення клубнів розчином лугу з подальшою очисткою механічним способом і нейтралізацією залишків лугу оцтовою або лимонною кислотами.
2. Термічний:
- під час вогневого способу чищення клубні в термоагрегатах обпалюються при температурі 1200…1300 0С впродовж 3…15 секунд. При цьому відбувається обвуглювання шкоринки і проварювання поверхневого шару на глибину 0,6…1,5 мм. Після обпалювання клубні очищуються в спеціальній машині (піллері) за допомогою обертових щіток та валків.
- При паровому способі очистки клубні в парових агрегатах піддають дії гострої водяної пари за підвищеного тиску і температури впродовж 1 – 2 хвилин, далі тиск знижують до атмосферного (або в самій робочій камері, або в процесі вивантаження). В результаті швидкого зниження тиску волога під шкоринкою миттєво закипає і перетворюється в пару, яка відшаровує і розриває шкірку. Внаслідок підвищення температури частина поверхневого шару клубнів проварюється.
3 .Механічний - поверхневий покрив овочів здирається за допомогою шорстких робочих поверхонь під час їх відносного руху (проковзування). При цьому бульба повинна притискатися до шорсткої поверхні з певним зусиллям, щоб частинки даної поверхні заглибилися в бульбу, і при подальшому русі відбулося мікрозрізання. Чищення механічним способом завжди супроводжується інтенсивною дією води. Ділянки з увігнутою поверхнею, механічно і біологічно пошкоджені бульби доочищають вручну.
У закладах громадського харчування застосовують в основному механічний спосіб очищення овочів у машинах періодичної дії. Картопля очищується гідромеханічним способом. Перевагою механічного чищення картоплі є можливість використання вторинної сировини для приготування крохмалю.
Недоліками є: великий відсоток лушпиння; видалення поверхневого, найбільш корисного шару бульб; необхідність ручного доочищення; необхідність сортування, калібрування, миття перед чищенням бульб.