Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Пилоприбирання. Обладнання систем центрального пилоприбирання. 1 страница




Билет №9

1.Норми оснащення меблями номерів готелів різних категорій.

Меблювання номерів повинно вирішувати основне завдання: створити максимум зручностей при мінімальній площі. Воно залежить від площі номера та комфортності готелю. Житлова площа однокімнатного одномісного номера складає 9-12 кв. м, однокімнатного двомісного 12-25 кв. м залежно від категорії готелю.

Вимоги до меблів встановлюються відповідно до комфортності готелів і їхнього призначення. Комфортність готелів визначає якість і кількість меблевих виробів, а функціональне призначення готелів - номенклатура меблів.

Меблі в готелях категорії "З, 4, 5, зірок", звичайно, обробляються фанерованим деревом дорогих твердих порід, застосовуються міцні покриття, полірування і лакування; для готелів 1 та 2 зірки - фарбування і лакування.

Склад меблів для номерного фонду й їх розміри достатньо різноманітні і залежать від розмірів номера та вимог стандарту, який містить необхідний перелік предметів, що входять в комплектування номера в залежності від його категорії.

1 ЗІРКА. Інвентар номери категорії 1 зірка наступний: ліжко (односпальне - 80х190 сантиметрів, двоспальне - 140х190), тумбочка біля кожного ліжка, вішалка для верхнього одягу, шафа, стільці (по одному на кожного гостя), письмовий стіл.

2 ЗІРКИ. передбачають обладнання та матеріали, які можуть бути недорогими, але функціональними. У 50% номерів - повний санвузол. Загальна ванна або душова не менше ніж на кожні 20 осіб, а туалет - на кожні 10 номерів. Інвентар номера відповідає категорії 1 зірка.

3 ЗІРКИ. У номері передбачається: санвузол, телефон, кольоровий телевізор, холодильник. редоставляется праска і прасувальна дошка

4 зірки. Будівельні матеріали, меблі та обладнання приміщень і номерів виконуються з використанням дорогих матеріалів. Санвузли мають дороге устаткування, що знаходиться у відмінному стані, стіни і підлога покриті якісним водонепроникним матеріалом не менше, ніж на дві третини поверхні.

5 зірок. передбачається охоронна сигналізація або електронні засоби контролю за безпекою номера, дверний замок підвищеної секретності; звукоізоляція номерів підвищена, вимикач дистанційного управління всіх джерел світла біля ліжка. У комплекті меблів номера передбачається, крім зазначеної аналогічної для всіх категорій готелів: ліжко (односпальне 90х200 см, двоспальне 160х200 см), стільці - по одному на кімнату, крісла - по одному на гостя, журнальний столик, письмовий стіл з робочим кріслом, підставка під телевізор, дзеркало в повний зріст, набір посуду для міні-бару, а також інформаційні та рекламні матеріали на різних іноземних мовах в папці з емблемою готелю.

2.Машини і механізми для перемішування. Характеристика механізму для перемішування овочів, фаршмішалки. Правила експлуатації.

До машин і механізмів для перемішування відносяться механізми МВП-ІІ-1 і МС4-7-8-20 (багатоцільові), МС8-150 (фаршемішалка) і механізм МС25-200 (для перемішування салатів і вінегретів).

Обладнання для перемішування сипких продуктів. До цього типу устаткування відноситься механізм МС25-200. Він призначений для перемішування овочів на салати та вінегрети. Механізм кріпиться до універсального привода ПХ-0,6 і складається з черв'ячного редуктора та обертового бачка-барабана. Бачок встановлюється під кутом 300 до вертикальної площини. На дні бачка приварено фланець, який надівається на три пальці. Бачок-барабан виготовлений із нержавіючої сталі і має всередині ребра 5, які сприяють рівномірному перемішуванню продукту.

Механізм прикріплюють двома гвинтами до приводу універсальної кухонної машини, завантажують нарізані овочі та вмикають електродвигун. Під час обертання бачка овочі рівномірно перемішуються. Процес триває 2 хвилини. Коефіцієнт заповнення бачка не повинен перевищувати 0,5, інакше будуть утворюватися непромішані зони, і якість перемішування знизиться.

Фаршмішалки. У закладах ресторанного господарства застосовуються лопатеві фаршмішалки МВ, МВПІІ-1, МС8-150. Форма лопаті може бути простою і зі складною конфігурацією. Розглянемо будову та принцип роботи механізму для перемішування фаршу МС8-150.

Фаршмішалка складається з алюмінієвого циліндричного корпусу, відлитого разом із завантажувальним бункером. Всередину робочої камери вміщується вал, на якому знаходяться лопаті, встановлені під кутом 30°, що забезпечує перемішування продукту та високу продуктивність машини.

Зверху завантажувального бункера встановлена запобіжна гратка, яка запобігає потраплянню рук у бункер. З передньої сторони корпус закривається кришкою, яка притискається за допомогою відкидного болта, що забезпечує умови для санітарної обробки машини. Для виходу готової продукції у кришці є отвір із заслінкою. На задній стороні корпусу закріплено хвостовик, за допомогою якого механізм приєднується до універсального приводу.

Під час обертання робочого вала машини лопаті рівномірно перемішують фарш та передбачені рецептурою компоненти до потрібної консистенції, насичують їх повітрям, і переміщують їх до розвантажувального отвору. Після завершення процесу (40-60 с) заслінка відкривається і готовий продукт самостійно вивантажується в тару.

 

3.Призначення та принцип дії дискової овочерізальної машини.

Призначення: дискові овочерізальні машини призначені для нарізання сирих та варених овочів.

Принцип дії: обертання від електродвигуна через клиноременну передачу передається привідному валу з робочим органом. Продукт завантажується в один із завантажувальних отворів і штовхачем притискається до робочого органу, що обертається. Ножі, виступаючі над поверхнею диска, врізаються в овочі і зрізають з них скибки. Форма частинок продукту залежить від конструкції встановленого ножа. Зрізаюча частина бульби через зазор в диску потрапляє в підставлену тару. Зменшена по висоті бульба просувається диском в камері до тих пір, поки знов не заклинюються і з нього не зрізатиметься наступний шар. Так триває до тих пір, поки продукт повністю не подрібниться. Нарізаний продукт видаляється з робочої камери і через завантажувальний канал потрапляє в підставлену тару.


 

 

Билет №10

1. Призначення та класифікація телевізорів. Порівняльна характеристика окремих видів телевізорів за способом відображання інформації.

Телевізор - електронний пристрій для прийому та відображення телепередач, а також зображення і звуку від засобів відео-відтворення, що передаються бездротовими каналами або по кабелю (у тому числі телепередач або сигналів від засобів відтворення відеосигналу, наприклад, відео - та DVD-програвачів).

За способом відображення інформації телевізори, що використовують у готельному господарстві, можна поділити на наступні види:

1.Кінескопний телевізор пішов від терміну кінескоп. Кінескоп – електронно-променевий прилад, що перетворює електричні сигнали на світлові. Широко застосовується в телевізорах, до 1990-х років використовувалися телевізори виключно на основі кінескопа, але й сьогодні цей тип телевізорів залишається найбільш розповсюдженим у світі.

2.Рідкокристалічний телевізор – плоский дисплей на основі рідких кристалів, а також монітор на основі такого дисплея. Дисплей на рідких кристалах використовується для відображення графічної інформації у багатьох інших електронних пристроях.
Найважливіші характеристики РК-телевізорів:
• тип матриці
• роздільна здатність
• розмір точки (розмір пікселя
• співвідношення боків екрана (пропорційний формат)
• видима діагональ
• контрастність
• яскравість
• кут огляду

3.Телевізор із плазмовим екраном. Газорозрядний екран – спосіб відображення інформації, монітор, що базується на явищі світінні люмінофора під впливом 11 ультрафіолетових променів, що виникають при електричному розряді в іонізованому газі, інакше кажучи, в плазмі.

4.Лазерний телевізор – телевізор, створений на основі технології кольорових лазерів. Термін служби лазерів практично необмежений, пікселі лазерних дисплеїв не схильні до деградації або вигоряння. Лазерний телевізор має відносно велику товщину, але приблизно в 4–5 разів менше споживання енергії порівняно з LCD і плазмовими телевізорами порівнянних розмірів екрана.

5.Телевізор проекційний – телевізор, зображення на якому виводиться на просвітному (для проекційних ТВ) або відбиваючому (для проекторів) екрані, граничний розмір якого для проекційних ТБ складає близько 110 дюймів (2,5–2,82 м і менше), і до декількох метрів (і більше) – для проекторів.

6.Телевізор із світлодіодним екраном (LED screen, LED display) – спосіб відображення та передачі візуальної інформації, за якого кожною точкою, пікселем (pix) є напівпровідниковий світлодіод. Абревіатура LED означає „світлодіод”.

2.Вимоги, що ставляться до ваговимірювального устаткування: метрологічні, експлуатаційні, санітарно-гігієнічні.

Основними метрологічними вимогами до вагів є стійкість, чутливість, сталість показань і точність зважування.

Стійкість вагів. Під стійкістю вагів розуміється властивість вагів, виведених, зі стану рівноваги, самостійно, без дії будь-яких зовнішніх сил, повертатися після кількох коливань у первісний стан рівноваги.

Чутливість вагів — це їх здатність виявляти навіть незначну різницю в масі вантажів, що є на майданчиках.

Сталість показань зважування — це властивість ватів за однакових умов при багаторазовому зважуванні того самого вантажу давати ті самі показання.

Точність зважування. Під точністю зважування розуміються властивість вагів давати точні показання вимірювання маси з відхиленням від істинного значення в межах допустимої стандартом норми похибки.

Основними торгово-експлуатаційними вимогами до вагів є: наочність показань; максимальна швидкість зважувань; відповідність вагового приладу характеру товару, що зважується; нейтральність матеріалу, з якого виготовлені ваги; зручність догляду за вагами; міцність вагів.

Наочність показань. Ваговимірювальні прилади повинні мати такі покажчикові (відлікові) пристрої, які б дозволяли легко стежити за показаннями зважування і контролювати точність окремих відважувань.

Максимальна швидкість зважувань досягається в тому разі, коли конструкція вагів дозволяє проводити зважування за максимально короткий час.

Відповідність вагового приладу характеру товару, що зважується. Конструкція ваговимірювального приладу має відповідати розмірам і властивостям товару, що зважується, і бути зручною при експлуатації.

Нейтральність матеріалу, з якого виготовлені ваги, є необхідною санітарно-гігієнічною вимогою. Покриття вагів не повинно викликати ніяких окисних та інших хімічних процесів при стиканні деталей вагів з товаром.

Зручність догляду за вагами. У сучасних торгових вагах деталі в основному закриті кожухом, що захищає від пилу, бруду і псування.

Міцність вагів — це здатність вагів зберігати метрологічні вимоги протягом тривалого терміну. Міцність, тобто їх надійність і довговічність, залежить від якості матеріалу, з якого вони виготовлені.

3.Призначення м'ясорозпушувачів, галузь використання, правила експлуатації.

Ці машини використовують для для надрізання сухожиль і з’єднуючої тканини. Після такої обробки не тільки руйнуються волокна з'єднувальної тканини м'яса, а й значно збільшується його поверхня. Це приводить до того, що м'ясо стає більш м'яким, швидше смажиться і не деформується

Правила експлуатації.

Перед початком роботи переконуються в тому, що між ножами немає сторонніх предметів, очисні гребінки встановлені в пазах каретки, в ножові блоки знаходяться у зчепленні з валиками передавального механізму. Після цього встановлюють кожух чи кришку на місце, включають електродвигун і перевіряють роботу на холостому ходу. Забороняється працювати при знятих кожусі чи кришці, тому що це може привести до травм. Після роботи виключають електродвигун, знімають кожух чи кришку, виймають і розбирають каретку. Для цього знімають засувку, повертають одну половину каретки на 90. Потім знімають очисні гребінки, ножові блоки і ретельно промивають їх у гарячій воді волосяної щіткою. Промиті деталі насухо витирають і змащують несолоним харчовим жиром. У процесі експлуатації різальні крайки фрез притупляються, і при нанесенні відрізів видавлюється сік, що призводить до втрати якості м’яса після т/о. Тому необхідно стежити, щоб фрези завжди були гострими, і у разі необхідності загострювати їх.

Билет №11

1.Основні технічні характеристики відео- та DVD-програвачів. Переваги та недоліки.

DVD-програвач. DVD-програвач – прилад, що має два складники:

· фізичний складовник – автономний пристрій, що містить оптичну повідню для зчитування інформації з оптичного диска;

· програмний складовник – мікропрограма, призначена для відтворення (програвання) DVD-диска, зазвичай DVD-video, а також, програма на комп'ютері, призначена для використання оптичної повідня у складі комп'ютера.

Існує велика кількість пристроїв, що дозволяють відтворювати DVD-диски різного змісту та формату. До основних належать:

· комп'ютер або ноутбук із убудованою DVD-повіднею;

· переносні DVD-програвачі із убудованим відео-екраном (відео-монітором);

· у тому числі, автомобільні DVD-плеєри;

· переносні DVD-програвачі без вбудованого відео-екрана;

· сучасні ігрові консолі з DVD-повіднею;

· стаціонарні DVD-програвачі;

· різні гібриди стаціонарних програвачів із жорстким диском, VHS-рекордером (відеомагнітофоном) або CD-програвачем;

· DVD-рекордери (DVD-пристрій, що не лише відтворює, але й записує DVD-диски).

Стаціонарні програвачі призначені для використання у складі домашнього кінотеатру або безпосередньо з телевізором. Низка моделей додатково пропонує можливість відтворення інших форматів: MP3, Audio, CD, VCD, SVCD, JPEG, DVD та відео-файлів у форматі MPEG-4, записаних на DVD-диску, а також виконання караоке. Також сучасні моделі мають убудований USB-роз'єм призначений для відтворення відео і аудіо файлів різних форматів з флеш-накопичувателів, тим самим перетворюючи DVD-програвач для використання іншого (не DVD) носія.

2.Агрегати для охолодження соків, одержання м’якого морозива, льодогенератор для приготування харчового льоду. Класифікація, принцип дії, основні технічні характеристики та правила експлуатації.

Сокоохолоджувач (охолоджувач напоїв) призначений для охолодження, демонстрації та продажу різноманітних негазованих напоїв, у т.ч. соків, питної води, а також напоїв, розведених з концентратів, у барах, кафе, ресторанах, кафетеріях, точках фаст-фуду тощо.

За типом конструкції бувають накопичувальні і проточні.

За типом перемішування бувають фонтанні і активаторні.

Правила експлуатації.

1. Потрібно промивати ємності сокоохолджувача простою водою кожен день, не знімаючи їх з апарата.

2. Раз на тиждень слід знімати ємності і ущільнюючі гумки і промивати їх проточною водою.

3. Встановлювати ємності на апарат необхідно у мокрому вигляді.

4. Вибір виду сокоохолоджувача залежить від того, які саме соки і напої пропонуються відвідувачам.

Фризери для м'якого морозива (молочних коктейлів) – це пристрої для приготування відповідного продукту шляхом одночасного перемішування, насичення повітрям, заморожування попередньо приготованої із сухої суміші.

Розрізняються за такими параметрами:

· варіант виконання (настільний або підлоговий)

· продуктивність

· об’єм камери схову для суміші

· об’єм циліндра заморожування

· тип охолодження

· наявність помпи

· наявність пастеризації

Льодогенератор – вид професійного холодильного устаткування, призначеного для автоматичного виготовлення харчового льоду.

Класифікація:

· за типом установлення: підлогові агрегати, настільні моделі

· за типом наповнення: льодогенератори заливного типу, льодогенератори, у яких вода подається централізовано

· за видом виробленого льоду: у вигляді кубиків, гранул, конусів, циліндрів або лусочок

· за типом охолодження генератора: водяне охолодження, повітряне охолодження.

 

3.Класифікація місильно-перемішувального устаткування.

Місильно-перемішувальне устаткування призначене для механічного перемішування компонентів різних продуктів з метою отримання однорідної маси.

Класифікація:

1.Залежно від виконуваного технологічного процесу: для перемішування твердих продуктів (машини для отримання салатів, вінегретів); для перемішування пластичних продуктів (тістомісильні машини, фаршмішалки); для перемішування рідких, в’язких продуктів (збивальні машини, міксери, блендери)

2. За розміщенням робочих органів: з вертикальним розміщенням; з горизонтальним; з похилим

3. За видом приводу: з індивідуальним приводом; як змінні механізми

4. За структурою робочого циклу: періодичної дії; безперервної дії

Розрізняють просте перемішування (без зміни фізико-хімічних властивостей компонентів суміші), заміс (супроводжується зміною фізико-хімічних властивостей кінцевого продукту) і збивання (супроводжується насиченням продукту повітрям).

Машини для перемішування харчових продуктів за конструкцією робочих органів поділяються на барабанні, лопатеві і шнекові машини періодичної дії


 

Билет №12

1.Основні технічні характеристики відео- та DVD-програвачів. Переваги й недоліки.

DVD-програвач. DVD-програвач – прилад, що має два складники:

• фізичний складовник – автономний пристрій, що містить оптичну повідню для зчитування інформації з оптичного диска;

• програмний складовник – мікропрограма, призначена для відтворення (програвання) DVD-диска, зазвичай DVD-video, а також, програма на комп'ютері, призначена для використання оптичної повідня у складі комп'ютера.

Існує велика кількість пристроїв, що дозволяють відтворювати DVD-диски різного змісту та формату. До основних належать:

• комп'ютер або ноутбук із убудованою DVD-повіднею;

• переносні DVD-програвачі із убудованим відео-екраном (відео-монітором);

• у тому числі, автомобільні DVD-плеєри;

• переносні DVD-програвачі без вбудованого відео-екрана;

• сучасні ігрові консолі з DVD-повіднею;

• стаціонарні DVD-програвачі;

• різні гібриди стаціонарних програвачів із жорстким диском, VHS-рекордером (відеомагнітофоном) або CD-програвачем;

• DVD-рекордери (DVD-пристрій, що не лише відтворює, але й записує DVD-диски).

Стаціонарні програвачі призначені для використання у складі домашнього кінотеатру або безпосередньо з телевізором. Низка моделей додатково пропонує можливість відтворення інших форматів: MP3, Audio, CD, VCD, SVCD, JPEG, DVD та відео-файлів у форматі MPEG-4, записаних на DVD-диску, а також виконання караоке. Також сучасні моделі мають убудований USB-роз'єм призначений для відтворення відео і аудіо файлів різних форматів з флеш-накопичувателів, тим самим перетворюючи DVD-програвач для використання іншого (не DVD) носія.

2.Сутність процесів дозування та формування. Класифікація за функціональним призначенням дозувально-формувального устаткування.

Дозувально-формувальне устаткування використовується під час приготування певних порційних страв і кулінарних виробів для дозування окремих компонентів і їх формування з метою надання певної форми.

Дозування – це розподіл продуктів на частини, однакові за геометричними розмірами, масою чи об'ємом без надання їм заданих форм. Дозують сипкі, рідкі, в'язкі та форшоподібні продукти за вагою, об'ємом, часом.

Формування – надання порціям заданих форм і геометричних розмірів, які повинні зберігатися в отриманих виробах у подальшому технологічному обробленні.

За функціональним призначенням дозувально-формувальне устаткування поділяється на машини:

· для формування котлет;

· биточків та гамбургерів;

· формування виробів із тіста;

· для розкочу­вання тіста;

· поділу тіста й округлення порцій;

· дозатори крему.

 

3.Призначення, конструктивні особливості жарильно-пекарських шаф і печей. Основні правила експлуатації апаратів.

Жарильні шафи призначені для смаження і запікання кулінарних виробів, пекарські – для випікання кондитерських і хлібобулочних виробів.

Конструктивно такі шафи складаються з двох - трьох робочих камер-секцій, які нагріваються за допомогою ТЕНів або газових пальників. У камері розташовують шість ТЕНів: три ТЕНи - у верхній частині робочої камери і три - у нижній під подом для рівномірного температурного поля в робочому об'ємі шафи. Робоча камера має перемикачі для ступеневого регулювання потужності кожної групи ТЕНів і термостат для автоматичного підтримування заданого температурного режиму. Відведення пари з робочого об'єму камери здійснюється через канал, поперечний переріз якого регулю­ється шибером. Ручки перемикачів і сигнальні лампи розташовані на лицьовій панелі.

На сьогодні можна помітити тенденцію заміни електричних жарильних та пекарських шаф на конвекційні та пароконвекційні шафи, які розраховані на встановлення одночасно від 4 до 40 листів (дек).

Правила експлуатації:

1. Перед ввімкненням шафи у роботу терморегулятори встановлюють на потрібну температуру.

2. Вмикають шафу зразу на максимальну потужність.

3. Після досягнення в робочій камері заданої температури шафу завантажують дечками з виробами і перемикають електронагрівники на середнє або слабке нагрівання.


Билет №13

1.Засоби внутрішнього зв’язку на підприємствах готельного господарства. Радіофікація і телебачення.

Радіосистема. Усі номери в готелі обов'язково оснащують радіоприймачами. У невеликих готельних підприємствах – це одноканальний приймач, підключений до радіомережі. Крупні готелі та комплекси мають власний радіовузол, який транслює повідомлення, радіопрограми або музику. Крім того, радіовузол працює як система сповіщення – передає інформацію виключно для персоналу або для всіх людей, які перебувають в готелі.

Телевізійна система. Залежно від призначення згадану систему можна класифікувати таким чином: відео-спостереження; охорона; інформаційна; гостьова, підприємств харчування; конференц-залів. Сьогодні в більшості готелів (незалежно від їхньої категорії) у всіх номерах установлюють телевізори. Проте, у готелях категорії „одна ” і „2 зірки ” можуть установлювати телевізори тільки на прохання гостя, а в готелях категорії „3 зірки ” і вище – наявність телевізорів обов'язкова. У готелях категорії „4 ” і „5 зірок ” прийом програм світових телекомпаній є обов'язковим для чого використовуються систему супутникового телебачення, а телевізор мусить мати дистанційне управління.

Телефонна мережа. Телефонна мережа є системою, що складається з бази, до якої підключаються лінії від міської АТС, і однієї або декількох дротових слухавок. Використовують також і бездротові слухавки, які можуть переговорюватися як між собою, так і дзвонити за зовнішніми лініями.

Мобільний зв'язок – це система радіозв'язку, спрямована на те, щоб забезпечити користувача зв'язком у будь-якому місці.

Комп'ютерна мережа. Найголовніше – це вихід у готельну мережу: резервування номерів і бронювання квитків. Крім того, сюди входить забезпечення роботи служби розміщення, бухгалтерії, бізнес-центрів і номерів для зв'язку з Інтернетом, архівація даних. Для забезпечення стабільної роботи локальної мережі готелю необхідний сервер, який можна розташувати в радіовузлі або окремому приміщенні.
Комп'ютерні мережі використовуються і для здійснення аудіо - та відео- зв'язку (наприклад, із використанням IP-технології через програму Skype).

 

2.Конструкція машин для нарізання гастрономічних продуктів. Галузь використання та правила експлуатації.

Ці машини застосовуються на підприємствах громадського харчування та магазинах для нарізування ковбаси, сиру, окостів, рулетів та рибної гастрономії скибочками різної товщини.

Складається із: корпусу, електродвигуна, передавального механізму, змінних завантажувальних лотків, приймальної ванночки, пристою для заточування ножа.

Правила експлуатації:

· Перед початком роботи перевіряють санітарний стан машини, надійність кріплення ножів, справність заземлення, якість заточення ріжучого ребра дискового ножа. Для цього натягнуту смужку паперу підносять до леза нерухомого ножа: гострий ніж прорізує папір, тупий - розриває.

· При необхідності ніж заточують. Забороняється перевіряти гостроту леза рукою.

· Перед завантаженням машину перевіряють на холостому ходу. При закріпленні продукту в машині МРГ - 300 А на важіль шарнірно - чотириланкового механізму встановлюють один з лотків, кладуть на нього продукт і фіксують нерухомими опорами.

· Під час роботи категорично забороняється проштовхувати або поправляти продукт руками.

· Після закінчення роботи машину вимикають, завантажують до неї нову порцію продукту, потім процес нарізування повторюється.

· Після роботи вимикають електродвигун, лімб ставлять на 0.

· При санітарній обробці машини МРГ - 300 А виймають кришки, знімають з машини лоток, який разом з щитком і ножем старанно промивають гарячою водою з добавлянням миючого засобу, споліскують і насухо витирають сухою тканиною.

· Санітарну обробку можна проводити тільки спеціальним очищувачем, що додається.

 

3.Режимні характеристики процесу варіння, середовище, в якому відбувається процес, номенклатура стравоварильного устаткування.

Варіння – процес нагрівання емульгованих м’ясопродуктів у середовищі насиченої пари, гарячим повітрям або у воді з метою доведення їх до стану кулінарної готовності, завершення формування органолептичних характеристик, підвищення стабільності при зберіганні.

 


Билет №14

1.Основні засоби меблювання закладів готельно-ресторанного господарства залежно від призначення та функцій меблів.

Специфіка готельного господарства, багатофункціо-нальність приміщень, що знаходяться в одній будівлі, обумовили диференціацію меблів за призначенням: побутова (для відпочинку, сну, роботи за столом, прийому їжі, зберігання одягу); конторська (або офісна); ресторанна і спеціальна (обладнання бару, перукарні, довідкових, місць чергових тощо) [88].

Сучасні меблі за характером конструктивної структури підрозділяються на стаціонарні, комбіновані багатофункціональні (коли один предмет виконує дві і більше функцій) і таку, що трансформується (у тому числі секційну).

За функціональними ознаками розрізняють меблі для сидіння, лежання, меблі-підставку, меблі-сховище і т. п.

 

2.Фритюрниці. Призначення, будова, принцип дії. Правила експлуатації та техніка безпеки.

Смаження у фритюрі - смаження у великій кількості жиру, нагрітого до температури 160-180 °С. При цьому жиру береться у 4-10 разів більше, ніж продуктів.
Для смаження у фритюрі пиріжків, картоплі, риби та інших виробів випускають спеціальні апарати – фритюрниці.

Основою фритюрниці є несуча зварена рама, яка установлена на чотирьох регульованих ніжках. До рами прикріплене емальоване облицювання.

На кутниках, приварених до бічних облицювальних листів, розташована жаровочна ванна прямокутної форми, виготовлена з нержавіючої сталі. До дна ванни приварений відстійник з патрубком і зливним краном.
Зверху фритюрниця закрита столом із гніздом під жаровочну ванну. У столі є отвір, через який масло, що розбризкується та піниться, по спеціальних відводах направляється у бачок.

Для смаження продуктів передбачений сітчастий кошик. Кошик обладнаний двома ручками зі скобою, за яку він підвішується на столі над ванною з жиром (для усунення залишків жиру з обсмажуваного продукту).

Панель з апаратурою прикріплена на бічній стінці на петлях. На передній панелі фритюрниці розміщені пакетний вимикач для вмикання тенів та дві сигнальні лампи: зелена (засвічується, коли фритюрниця підключається до електромережі) та жовта (засвічується, коли у фритюрі досягнута робоча температура).

Зверху ванна фритюрниці закривається кришкою.

Правила експлуатації фритюрниці

· Фритюрницю ставлять на підлозі без додаткового кріплення.

· Перед початком роботи на шкалі термометра встановлюють відповідний тепловий режим. Жовту стрілку ставлять у положення мінімально допустимої температури, червону - максимально допустимої.

· Після цього в жаровочну ванну заливають до відмітки масло (20 л) та поворотом ручки пакетного вимикача вмикають фритюрницю в мережу, при цьому повинна загорітись сигнальна зелена лампа.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 791 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2515 - | 2363 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.