Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Пилоприбирання. Обладнання систем центрального пилоприбирання. 3 страница




У системах для громадських будівель використовується гнучкий шланг з внутрішнім діаметром 32 мм або 40 мм. Через потужне всмоктування, забезпечуваного центральною установкою, повітря всередині труб рухається з дуже великою швидкістю і доставляє пил, сміття та інші забруднювачі до сепаратора, де тверді частинки відділяються і збираються в контейнер, який повинен регулярно очищатися.

переваги:

-гігіенічность (пил не затримується в системі очищення, викидається за межі готельного будинку)

-малошумность (двигун пилососа встановлюється в окремому приміщенні, під час прибирання чути тільки шум всмоктуючого повітря

недоліки:

-висока ціна

-складність монтажу

-великий витрата енергії

2. Машини для розрізання м’яса і риби. Сфера технологічного використання м'ясорубок, кутерів, м'ясорозрихлювачів, машин для нарізання м’яса дрібними шматочками, стрічкових пил. Правила експлуатації та техніки безпеки.

Класифікація машин для подрібнення м’ясних продуктів:

· Машини і механізми для подрібнення м’яса (м’ясорубки)

· Машини і механізми для нарізання м’ясних н/ф

· Машини і механізми для розпушування м’яса

· Машини для нарізання заморожених продуктів

· Стрічкові пилки

Сфера технологічного використання. У закладах харчування для подрібнення м’яса, риби та інших продуктів з метою отримання фаршу для січених напівфабрикатів використовуються м’ясорубки.

М'ясорозпушувачі на підприємствах харчування використовуються для розрихлення порційних шматків м'яса.

Кутери – це невеликі універсальні машини, призначені для швидкого (не більше 4 хв) подрібнення мяса, риби, цибулі,часнику, зелені.

Машин для нарізання м’яса дрібними шматочками – для виробництва дрібнокускового мясного н/ф (бефстроганів, азу, гуляш, піджарка)

Правила експлуатації та техніки безпеки

Основними вимогами безпеки, які ставляться до конструкцій машин і механізмів, є безпека для здоров'я й життя людей, надійність і зручність експлуатації.

1)матеріали, застосовувані в конструкції обладнання, не повинні бути небезпечними й шкідливими;

2)рухливі частини обладнання, що становить небезпеку, повинне бути обгороджене або обладнане засобами захисту, за винятком частин, огородження яких не допускається їхнім функціональним призначенням, у цьому випадку варто передбачати спеціальні заходи захисту;

3)для видалення й аварійного скидання шкідливих, вогненебезпечних речовин обладнання варто оснащувати спеціальними пристроями;

4)конструкція обладнання повинна забезпечувати виключення або зниження до регламентованих значень рівнів шуму, ультразвуку, інфразвуку, вібрацій;

5)елементи обладнання, з яким може контактувати людина, не повинне мати гострі краї, кути, нерівні, легкозаймисті поверхні;

6)вхідне в конструкцію обладнання робочі місця і їхні елементи повинні забезпечувати зручність і безпека роботи, при необхідності пересування оператора під час обслуговування встаткування, вона повинне бути обладнане безпечними проходами, площадками, переходами, щаблями, поруччям, і т.п.;

10)конструкція обладнання повинна забезпечувати захист людини від поразки електричним струмом;

11)в устаткуванні повинні бути передбачені пристосування для зручного зачеплення при необхідності підйому й інші пристрої для забезпечення безпеки при монтажі й ремонті.

Розташування виробничого обладнання, вихідних матеріалів, заготівель, напівфабрикатів, готової продукції й відходів виробництва, у виробничих приміщеннях і на робочих місцях не повинне бути небезпечним для персоналу. Розташування виробничого встаткування й комунікацій, які є джерелами небезпечних і шкідливих виробничих факторів,

відстань між одиницями встаткування, а також між устаткуванням і стінами виробничих будинків, споруджень, повинні задовольняти діючим нормам технологічного проектування, будівельним нормам і правилам.

Із усього перерахованого вище можна зробити висновок: головним завданням правил експлуатації обладнання є підтримка безпеки праці робочого персоналу і їхнього здоров'я.

 

3. Загальний устрій технологічної машини.

Технологічна машина – це пристрій, що складається з джерела руху, живильних пристроїв, передавального і виконавчого механізмів з робочими органами, які об'єднанні в єдине ціле загальною станиною або корпусом. Допоміжними елементами машини є засоби керування, регулювання, захисту, сигналізації, а також пристрої, які забезпечують безпеку експлуатації.

Джерело руху призначене для приведення в дію робочих органів виконавчого механізму. Виконавчий механізм виконує безпосередньо той процес, для якого призначена машина і передає рух робочим органам.Робоча камера призначена для утримання продукту в зручному для дії на нього положенні.Іноді технологічний процес в машинах здійснюється декількома робочими органами, кожен з яких виконує певну операцію. Живильний пристрій призначений для безперервного або періодичного надходження вихідної сировини в машину. Передавальний механізм (передача) – механічний пристрій, призначений для передачі руху від вала електродвигуна до вала робочого органу;


 

Билет №20

1. Побутові і професійні пилососи. Класифікація, характеристика окремих видів.

Пилосос – пристрій для прибирання пилу та забруднень із поверхонь за рахунок усмоктування потоком повітря. Пил і забруднення накопичуються в пилозбірнику, із якого вони мають регулярно віддалятися.

Усі пилососи можна поділити на два класи:

1. Побутові – Це пилососи середньої потужності, різної кольорової гами та дизайну. Можуть комплектуватися різними насадками та використовуються для сухого та вологого прибирання. їхньою особливістю є доступність. Побутова техніка створена, щоб полегшити життя в побуті і при цьому бути не дуже дорогою, щоб середньостатистичний покупець міг її собі дозволити.

2. Професійні – відрізняються якістю роботи, зручністю використання та надійністю.Це пилососи більшої потужності, мають більший час безперервної роботи та більш місткий контейнер для збирання сміття по зрівнянню з побутовими. Оснащені системою багатоступінчастої фільтрації повітря. Використовуються для вологого або сухого прибирання в офісах, майстернях, готелях, магазинах та в побутовому господарстві.

 

*За мобільністю пилососи поділяють на переносні та стаціонарні.

*За конструкцією пилозбірника виділяють:

1. Пилосос із мішком–пилозбірником. Сюди відносять моделі з мішком–пилозбірником, що фільтрує, у якому під час прибирання затримується і збирається пил, бруд та інші дрібні частки.

Розрізняють дві основні категорії пилозбірників:

· незмінні матер'яні пилозбірників –

· змінні пилозбірники –

2. Пилосос-циклон.

3. Пилосос із водним фільтром.

*За компонуванням найбільш поширеними є наступні види пилососів:

· підлоговий пилосос

· пилосос-щітка

· ручний пилосос.

· убудовуваний пилосос (див. вище).

Пилосос підлоговий SIEMENS VS 54B2 0 має потужність 300 Вт, середню ефективну потужність всмоктування на щітці 330 Вт (максимальну до 390 Вт), 6 ступінчату гігієнічну систему фільтрації, широку турбощітку (280 мм), електронне регулювання потужності, м’яку ергономічну рукоятку, додаткову комбіновану насадку на рукоятці пилососа, телескопічну трубку з спеціальним покриттям, 250 мм щітку палас/підлога, парковку трубки, автоматичне намотування шнура радіус дії якого 8,3 м.

Ручний пилосос LG С4243HT V має максимальну потужність 1450 Вт, потужність всмоктування 350 Вт, спеціальну насадку, яка видаляє пух, шерсть домашніх тварин, регулювання потужності на ручці, 7-ми ступеневу систему фільтрації, телескопічну трубку, ніжний перемикач "палас –підлога".

2. Призначення варильних апаратів, характеристика процесів варки. Основні види і призначення варильних апаратів.

Варка — одна з основних видів теплової обробки продуктів харчування. Це процес гидротермической обробки, що полягає в нагріванні речовини в рідкої середовищі. Такий середовищем можуть бути вода, бульйон, молоко, соус, сік, сироп і вологий насичений пар.

Варочне устаткування широко використовують у гарячих цехах підприємств комунального харчування, а й у підприємствах м'ясної, молочної і консервної промисловості.

Хар-ка процесів варки:

Режимі процесів варки Апарати
Температура рідини менш ніж 100 градусів (вакуум апарату)  
Температура рідини = 100 градусів (атмосф давление) Харчоварильні котли, сосисковарки, кавоварки
Температура рідини більш ніж100 градусів Автоплави,кавоварки
Темп середовища більш ніж 100 гр Врочні апарати безперервної дії великої потужності

 

Основні види варильних апаратів та їх призначення

Апарат Призначення галузь застосування
Харчоварильні котли для варіння бульйонів, перших страв, гарнірів, каш для обладнання їдалень і ресторану + інших пунктів харчування з великим кол-вом відвідувачів
Кавеварки призначені для приготування натуральної кави, кавових напоїв, капучіно, гарячого шоколаду, чаю в кафетеріях, барах, ресторанах, піцеріях
Сосисковарки для приготування сосисок, сардельок та підтримання їх в гарячому стані Кафе, пункти швидного харчування
Макароноварки Для варки макаронних виробів В барах,фаст фудах, пыцерыях, пабах

3. Призначення, будова, принцип дії тістомісильної машини МБТМ-140.

Призначена для механізації процесу замішування дріжджового, пісочного, листкового, бісквітного тіста в кондитерських і кулінарних цехах підприємств громадського харчування.

Машина складається із опорної плити, на якій закріплено станину з розміщеним усередині неї приводом обертання робочої камери і механізмом її піднімання та опускання, корпусу, місильного важеля. Робоча камера являє собою бак (діжу) конічної форми місткістю 140 л, яка закривається сферичною кришкою. У комплект машини входять три баки. Бак закріплений на візку з трьома колесами. Робочим органом машини є місильний важіль складного профілю. Місильний важіль здійснює складний коливальний рух угору та вниз.

Для захисту працюючих та запобігання викиданню тіста із бака бак закривається сферичною кришкою з електричним блокуванням (під час відкривання кришки машина вимикається).

Привідний механізм машини складається із електродвигуна, двох черв'ячних редукторів і ланцюгової передачі. Рух від двигуна через один черв'ячний редуктор передається баку, а через другий черв'ячний редуктор і ланцюгову передачу — місильному важелю.

Принцип дії. Завантажені в бак продукти завдяки руху місильного важеля та одночасному обертанню бака навкруг своєї осі інтенсивно перемішуються, утворюючи однорідну, насичену повітрям масу.


 

Билет №21

1. Номенклатура м’яких меблів, що застосовують у закладах готельно-ресторанного господарства.

Меблі — сукупність пересувних або вбудованих виробів для обстановки житлових і суспільних приміщень і різних зон перебування людини. М'які меблі:

- Бінбег; - Диван; - Крісло; - М'які меблі; - Софа; - Тахта.

Під номенклатурою меблів розуміється склад виробів для меблювання приміщень певного призначення. Номенклатура меблів, так само як і її конструкція і форми, постійно оновлюється. У номенклатуру меблів входять сотні найменувань

До номенклатури показників, які враховуються при контролі якості меблів, включають:

- функціональні розміри, конструктивне виконання, показники якості матеріалів, що використовуються, показники якості обробки поверхонь, облицювання покриттів, показники з’єднань та збірки виробів.

У м’яких меблях, окрім перелічених показникі в, враховуються показники якості настилання, оббивочного матеріалу і показники якості функціонування механізму трансформації;

- лінійні розміри (висота, глибина, ширина) меблевих виробів, які фіксуються в технічних описуваннях на кожний виріб, у прейскурантах і регламентуються стандартами на меблі;

- показники якості конструктивного виконання меблів – вигляд, кількість та форма використаних вузлів та деталей, спосіб їх спряження визначають шляхом візуального співставлення фактичної конструкції виробу з технічним описом.

У м’яких меблях при контролі якості звертають увагу на спеціалізовані показники якості (зовнішній вигляд, на тяжіння та кріплення оббив очного матеріалу, якість обробки м’яких елементів, вид настил очних матеріалів, рівномірність та пружність настилу, якість функціонування механізму трансформування)

 

2. Способи очищення овочів. Сутність механічного способу очищення. Призначення, принцип дії картоплеочищувальної машини з дисковим робочим органом.

Очищувальне устаткування призначене для видалення поверхневого шару з овочів, фруктів, луски з риби, який не має значної харчової цінності.

Способи очищення овочів:

1. Хімічний спосіб очищення передбачає оброблення клубнів розчином лугу з подальшою очисткою механічним способом і нейтралізацією залишків лугу оцтовою або лимонною кислотами.

2. Термічний:

- під час вогневого способу чищення клубні в термоагрегатах обпалюються при температурі 1200…1300 0С впродовж 3…15 секунд. При цьому відбувається обвуглювання шкоринки і проварювання поверхневого шару на глибину 0,6…1,5 мм. Після обпалювання клубні очищуються в спеціальній машині (піллері) за допомогою обертових щіток та валків.

- При паровому способі очистки клубні в парових агрегатах піддають дії гострої водяної пари за підвищеного тиску і температури впродовж 1 – 2 хвилин, далі тиск знижують до атмосферного (або в самій робочій камері, або в процесі вивантаження). В результаті швидкого зниження тиску волога під шкоринкою миттєво закипає і перетворюється в пару, яка відшаровує і розриває шкірку. Внаслідок підвищення температури частина поверхневого шару клубнів проварюється.

3 .Механічний - поверхневий покрив овочів здирається за допомогою шорстких робочих поверхонь під час їх відносного руху (проковзування). При цьому бульба повинна притискатися до шорсткої поверхні з певним зусиллям, щоб частинки даної поверхні заглибилися в бульбу, і при подальшому русі відбулося мікрозрізання. Чищення механічним способом завжди супроводжується інтенсивною дією води. Ділянки з увігнутою поверхнею, механічно і біологічно пошкоджені бульби доочищають вручну.

Принцип роботи машин періодичної дії для чищення картоплі з дисковим робочим органом. Машина складається з робочої камери, завантажувального і приводного пристроїв, розвантажувального отвору, пульта керування і станини.

Робоча камера зроблена у вигляді полого циліндра. Зверху камера закривається завантажувальним лотком, крізь отвір якого подаються овочі для очищення. Робочим органом машини є обертовий металевий диск. Робочий орган закріплено на вертикальному валу, який обертається в підшипниках. Обертання вертикальному валу передається від електродвигуна через клинопасову передачу. Для вивантаження очищеного продукту з робочої камери передбачено люк. Подача води в робочу камеру здійснюється через ніпель. Для зливу води та відходів на зливний патрубок надівається шланг. Бульби надходять у робочу камеру, підхоплюються робочим органом і під дією відцентрової сили переміщуються від центра до стінок. В результаті цього бульба закручується навколо своєї осі, проковзується і шкірка здирається мікрозубцями абразиви. Одночасно бульби обертаються і перекочуються, що забезпечує контакт різних ділянок поверхні бульб і шорсткою поверхнею робочого органа і стінок. Під час зіткнення бульб з похилою частиною робочого органа – хвилею, вони летять догори. На вільне місце надходять наступні бульби.

3. Поняття про технологічну машину. Основні технічні характеристики устаткування (продуктивність і потужність), їх види.

Технологічна машина – це пристрій, що складається з джерела руху, живильних пристроїв, передавального і виконавчого механізмів з робочими органами, які об'єднанні в єдине ціле загальною станиною або корпусом. Допоміжними елементами машини є засоби керування, регулювання, захисту, сигналізації, а також пристрої, які забезпечують безпеку експлуатації.

Основні технічні характеристики устаткування:

1.продуктивність - найважливіший показник технологічного устаткування, обумовлений кількістю готової продукції, що видається в одиницю часу

-теоритичний (кількість продукції, яку може виробляти машина за одиницю часу при непрервного роботі в стаціонарному режимі

- Технічна (середня кількість продукції, произв. Технічної машиною напротяжении певного часу єксплуатаціі)

-експлуатаційні (показник, хар.машини в умовах експлуатації на конкр виробництві з урахуванням всіх втрат раб часу)

2.потужність - Потужність, підведена до електродвигуна машини, в загальному випадку непостійна не лише протягом пускового періоду, але і протягом усталеною роботи. Ця потужність затрачається на вчинення технологічного процесу, а частина її губиться в самому електродвигуні на тертя, нагрівання обмотки та ін. (характеризує максимально можливий річний обсяг випуску продукції (видобутку й переробки сировини або надання певних послуг) заздалегідь визначених номенклатури, асортименту та якості за умови найбільш повного використання прогресивної технології та організації виробництва.)


 

Билет №22

1. Фени, класифікація та характеристика. Правила експлуатації та техніки безпеки під час користування феном.

Фен - електричний прилад, що видає спрямований потік нагрітого повітря. Головна технічна характеристика – потужність.

Фен зазвичай виконується у вигляді відрізка труби, всередині якої розташовуються вентилятор і електронагрівач.

Вентилятор втягує повітря через один із зрізів труби, потік повітря проходить повз електронагрівача, нагрівається і покидає трубу через протилежний зріз. На вихідний зріз труби фена можуть бути встановлені різні насадки, що змінюють конфігурацію повітряного потоку. Ряд моделей фенів дозволяє регулювати температуру і швидкість потоку повітря на виході.

Класифікація:

1.по призначенням

-побутових приладів для волосся

-полупрофессіональнніе фени для волосся

-професіональние

-Промислові фени

2.по форме насадки

-Фен з 1 насадкою, фени-концентратори

-Фен з насадкою-дифузором

-Фен-стайлери

3.За формою

-Фени-циліндри

-Фени- пістолети

-настенни фени

-електрополотенца

Правила експлуатації:

1) Перед експлуатацією уважно прочитайте інструкцію

2) Завжди відключайте пристрій від мережі після роботи.

3) Не використовуйте пристрій під час будь-яких ванних процедур.

4) Не розміщуйте фен у воду або іншу рідину.

5) Пристрій не призначений для використання дітьми та особами з обмеженими

фізичними, сенсорними або розумовими здібностями, крім випадків, коли

здійснюється контроль іншими особами, відповідальними за їх безпеку.

6) Цей пристрій має використовуватися тільки в призначених для нього

цілях.

7) Пристрій призначений тільки для домашнього використання.

 

2. Класифікація збивальних машин. Особливості конструкцій збивальних машин різних типів, робота, правила експлуатації.

Збивальні машини призначені для збивання різних конди­терських сумішей та рідкого тіста

Збивальні машини діляться на дві великі групи:

* з обертанням збивача навколо нерухомої осі;

*з планетарним обертанням збивача, тобто здійснення ним одночасного обертання навколо осі бачка і навколо власної осі.

Особливості конструкцій, Машина складається із корпусу, основи, бака місткістю 20 л, привідного механізму, механізму піднімання бачка, трьох змінних збивачок. Машина працює в двох частотах обертів; перемикання частоти обертів проводиться повертанням рукоятки на 180°. Повертанням рукоятки за годинниковою стрілкою частота зменшується, а проти часової стрілки — збільшується. Комплектується машина трьома збивачками: прутковою — для збивання яєчно- та білково-цукрових сумішей, вершків, мусів; плоскорешітчастою — для збивання в'язких кондитерських сумішей (кремів); замкнутою — для замішування тіста. Під час роботи збивачки здійснюють планетарний рух навколо своєї осі і навколо осі бачка.

Принцип дії. Продукти, завантажені в бак, інтенсивно перемішуються збивачкою, яка обертається за принципом планетарного механізму. В результаті збивання маса продукту насичується повітрям, стає однорідною, пухкою і збільшується в об'ємі.

Правила експлуатації. Перед початком роботи необхідно перевірити санітарний стан машини, справність пускорегулювальної апаратури, заземлення, надійність закріплення бака та збивачки, роботу машини на холостому ходу на першій частоті обертів. Якщо не виявлено сторонніх шумів, то машину можна експлуатувати. Під час закріплення збивачки

необхідно встановлювати зазор 5 мм між збивачкою та дном бака.

 

3. Основні робочі органи різального устаткування. Форми ножів.

 

Основними робочими інструментами різального устаткування є нрожі різної конструкції і форми: прямолінійні, криволінійні, дискові. Для розрізування твердих продуктів застосовують ножі, леза яких виконані у формі клина

Різальними інструментами є ножі різної конструкції і форми: прямолінійні, криволінійні та дискові. Для здійснення процесу різання потрібне відносне переміщення ножа і продукту, що виникає у разі, коли продукт не рухається, рухається ніж; продукт рухається на нерухомий ніж; рухається і ніж, і продукт.


 

Билет №23

1. Призначення підйомно-транспортного устаткування та його класифікація.

Підйомно-транспортне обладнання призначається для механізації праці при виконанні таких операцій: розвантаження і навантаження транспортних засобів; переміщення і підйом вантажів на різні рівні будівлі; укладання їх штабелями, на стелажі і в підсобні приміщення; внутрішньо-складське і внутрішньо-магазинне переміщення вантажів до місця їх дальшої обробки.

Підйомно-транспортне обладнання поділяють:

• За функціональним призначенням:

*вантажопідйомні машини (електричні талі, вантажні ліфти, вантажопідйомні крани); *транспортувальні машини (конвеєри, транспортери); вантажно-розвантажувальні (електричні навантажувачі, штабелери, електричні візки)

*штабелювальні машини (електроштабелери, крани-штабелери).

• За ступенем механізації праці вирізняють засоби механізації, комплексної механізації й автоматизації (вантажопідйомні крани, конвеєри, електронавантажувачі, автоматизовані крани-штабелери); засоби малої механізації (ручні вантажні візки, домкрати).

За періодичністю дії підйомно-транспортне обладнання поділяють на два види: машини безперервної дії (конвеєри, елеватори); машини циклічної дії (електричні навантажувачі, штабелери, вантажопідйомні крани, ліфти).

За родом перероблюваного вантажу в иділяють обладнання для перевантаження тарно-штучних вантажів у ящиках, бочках, мішках (вантажопідйомні крани, електронавантажувачі, автонавантажувачі); обладнання для перекачування й транспортування трубопроводами наливних вантажів.

За типом приводу обладнання поділяють на механізми ручної дії (ручні вантажні візки); машини з механічним приводом (електронавантажувачі), гравітаційні пристрої (роликові транспортери).

 

2. Сутність процесів сортування, просіювання. Види просіювачів, їхнє призначення, основні елементи, правила експлуатації. Фактори, які впливають на якість просіювання.

Суть сортувально-калібрувального процесу полягає в розділенні сипких продуктів на фракції, які відрізняються кількістю частинок (сортування), величиною частинок (калібрування), а також відділення від сипких компонентів сторонніх домішок (просіювання).

Сортуванням називається процес розділення сипкої суміші на окремі фракції.

Розділення за розмірами частинок називають просіюванням. Воно полягає в тому, що сипка суміш подається на сита, отвори яких пропускають частину суміші (її називають проходом), а іншу частину (залишок) затримують.

основними робочими органами просіювачів служать сита різних конструкцій, що виготовляються з плетених металевих сіток або штампуванням з тонколистової сталі

типи констр просіювачів:

* відцентрового типо

* вібраційного основними робочими органами просіювачів служать сита різних конструкцій, що виготовляються з плетених металевих сіток або штампуванням з тонколистової сталі

Просіювання застосовують при підготовці борошна, круп, солі, цукру до виробництва. Крім того, процес просіювання сприяє насиченню борошна киснем повітря, що покращує якість виробів із тіста. Просіювання, або грохочення, здійснюється ситами. Крізь отвори сита проходять частинки (прохід), розміри яких менші за розміри отворів, а інші частинки (схід) затримуються на ситі

фактори:

-розміри частинок продуктів

-форма і розміри отворів сит

-характер руху продуктів по поверхні сита

-характер руху сита

-Вологість продукту

Правила експлуатації: До початку роботи перевіряють справність машини або механізму. Потім встановлюють необхідне сито. Просіювачі МП і МППІІ – 1 закріплюють в горловині привода за допомогою затискного пристрою. Далі під розвантажувальний лоток підставляють ємкість для просіяних продуктів, вмикають електродвигун і подають продукт порціями в завантажувальний бункер. Під час подачі продукту потрібно слідкувати за тим, щоб він постійно знаходився в завантажувальному пристрої просіювача. Через кожні 30 хвилин роботи просіювач зупиняють і очищують сито та робочу камеру від непросіяних частинок.

3. Принцип роботи та правила експлуатації рибочисток.

Принцип роботи:

Процес очищення риби від луски здійснюється за рахунок механічного впливу загострених кромок скребка, який швидко обертається, на луску риби в поєднанні з переміщенням скребка в напрямку протилежному від напрямку росту луски. Машина РО-1М призначена для очищення риби від луски. Робочий інструмент рибоочищувальної машини – шкрябань, виготовлений із ножової нержавіючої сталі у вигляді фрези з подовжніми борозенками, загостреними з одного боку. Для захисту від випадкового дотику рук і розкидання луски скребок, що обертається, має захисний кожух. Скребок урухомлюється за допомогою гнучкого вала, що складається з гумового шланга, усередині якого знаходиться сталевий трос.

Правила експлуатації:

1.Працюючи з пристосуванням для очищення риби, забороняється торкатися до фрези руками; усувати несправності можна тільки при вимкненому електродвигуні.

2.Перед початком роботи слід міцно закріпити пристосування на виробничому столі.

3.Під час роботи потрібно стежити за положенням гнучкого валу: велике провисання його може привести до травми.

4.При санітарній обробці необхідно протерти пристосування тканиною, змоченою спочатку в содовому або мильному розчині, а потім в чистій теплій воді.

5.Якщо при включенні рибочистки електродвигун не працює, значить, відсутній струм в мережі, перегоріли запобіжники або порушений контакт в електропроводці.

6.Якщо при включеному електродвигуні робочий інструмент не обертається, причину слід шукати в порушенні цілості гнучкого валу або в поганому закладенні його кінців. Для усунення дефекту необхідно розібрати пристосування, замінити гнучкий вал або виправити закладення його кінців.


 

Билет №24

1. Норми оснащення меблями номерів готелів різних категорій.

Меблювання номерів повинно вирішувати основне завдання: створити максимум зручностей при мінімальній площі. Воно залежить від площі номера та комфортності готелю. Житлова площа однокімнатного одномісного номера складає 9-12 кв. м, однокімнатного двомісного 12-25 кв. м залежно від категорії готелю.

Вимоги до меблів встановлюються відповідно до комфортності готелів і їхнього призначення. Комфортність готелів визначає якість і кількість меблевих виробів, а функціональне призначення готелів - номенклатура меблів.

Меблі в готелях категорії "З, 4, 5, зірок", звичайно, обробляються фанерованим деревом дорогих твердих порід, застосовуються міцні покриття, полірування і лакування; для готелів 1 та 2 зірки - фарбування і лакування.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 877 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2575 - | 2263 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.