Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань




Розглянуті заходи спрямовані на попередження виникнення нещасних випад­ків і професійних захворювань. На роботодавця також покладаються обов'язки з розслідування та обліку нещасних випадків і професійних захворювань, ви­вчення причин, що спричинили настання негативних наслідків виробничого травматизму. Порядок їх здійснення регулюється Положенням про порядок роз­слідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (далі — Положення), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року за № 1094.

Розслідування та облік проводиться з приводу виникнення нещасних випад­ків, професійних захворювань та аварій, що призвели до будь-якого з наступних наслідків:

- втрати особою працездатності на один робочий день чи більше;

- до необхідності переведення особи на іншу (легшу) роботу строком не менш як на один робочий день;

- смерті особи.

Розрізняють нещасні випадки, що розслідуються в загальному порядку, та нещасні випадки, що підлягають спеціальному розслідуванню. До останніх від­носяться: нещасні випадки із смертельним наслідком; групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками незалежно від тяжкості ушкодження їх здоров'я; випадки смерті на виробництві та випадки зникнення працівника під час виконання ним трудових обов'язків. Порядок розслідування нещасних випадків поширюється і на аварії, в результаті яких вони настали.

Існує два види аварій, що підлягають розслідуванню та обліку: аварії І та II категорії. До І категорії відносяться аварії, внаслідок яких:

- загинуло 5 чи травмовано 10 і більше осіб;

- стався викид отруйних, радіоактивних, біологічно небезпечних речовин за межі санітарно-захисної зони підприємства;

- збільшилась концентрація забруднюючих речовин у навколишньому природ­ному середовищі більш як у 10 разів;

- зруйновано будівлі, споруди чи основні конструкції об'єкта, що створило загрозу для життя і здоров'я значної кількості працівників підприємства чи населення.

До II категорії відносяться аварії, внаслідок яких:

- загинуло до 5 чи травмовано від 4 до 10 осіб;

- зруйновано будівлі, споруди чи основні конструкції об'єкта, що створило за­грозу для життя і здоров'я працівників цеху, дільниці з чисельністю працюю­чих 100 чоловік і більше.

Розслідуванню та обліку підлягають і професійні захворювання. Захворю­вання працівника вважається професійним, якщо така хвороба передбачена

3.9. Розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань _______

у Переліку професійних захворювань, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000 року за № 1662. Трудове законодавство України розрізняє гострі та хронічні професійні захворювання. До гострих про­фесійних захворювань і гострих професійних отруєнь належать випадки, що сталися після одноразового (протягом не більше однієї робочої зміни) впливу небезпечних факторів, шкідливих речовин. Порядок розслідування та обліку захворювань є різним — гостре професійне захворювання розслідується як нещасний випадок, для розслідування хронічного професійного розслідування встановлено самостійний порядок.

Розслідуванню підлягають не лише нещасні випадки та професійні захворю­вання, що трапилися при виконанні працівником трудових обов'язків, але й в інших випадках, що передбачені в законодавстві.

Таблиця №12

ВИДИ ВИПАДКІВ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ РОЗСЛІДУВАННЮ ТА ОБЛІКУ

Нещасні випадки

Професійні захворювання*

Аварії

За порядком проведення

Нещасні випадки, що розслідуються в загальному порядку

Гострі професійні

захворювання,

Отруєння

І категорії II категорії

Хронічні

Професійні

Захворювання

нещасні випадки, що підлягають спеціальному розслідуванню |

Нещасні випадки Із смертельним наслідком; групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками; випадки смерті на виробництві; випадки зникнення працівника під час виконання ним трудових обов'язків

За формою

Раптові погіршення стану здоров'я, поранення, травми, отруєння, теплові удари, опіки, обморо­ження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випроміню­ванням, інші ушкодження

§ І І III

= І5=?і

3^°і5

'< о'2

! І; •ІШ

З §8*4

І8І8

її!





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 591 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2391 - | 2261 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.