Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


—учасн≥ ≥нформац≥йн≥ технолог≥њ та њх вплив на людину
ќдним з найактуальн≥ших аспект≥в проблеми Ї взаЇмозвТ€зок компТютерних програм (особливо ≥грових) з р≥внем агресивност≥ та агресивною повед≥нкою користувач≥в ≈ќћ. ÷€ проблема обумовлена тим, що частина компТютерних програм м≥стить прихований або €вно агресивний сюжет. « ≥ншого боку, результати емп≥ричних досл≥джень св≥дчать, що у багатьох п≥ддосл≥дних, €к≥ грали у в≥ртуальн≥ в≥йни, спостер≥галось п≥двищенн€ ф≥з≥олог≥чного збудженн€ та агресивност≥ думок.

¬ умовах поширеност≥ й доступност≥ комп'ютер≥в ≥ ≤нтернету в≥дбувс€ р≥зкий стрибок числа ос≥б з неконтрольованим пот€гом до них. ¬≥д 5% до 14% ос≥б, €к≥ користуютьс€ ≤нтернетом страждають комп'ютерною залежн≥стю. Ќайчаст≥ше це п≥дл≥тки й люди молодого в≥ку. ¬ажливою особлив≥стю залежноњ повед≥нки ос≥б молодого в≥ку Ї можлив≥сть легкого переходу в≥д одн≥Їњ ад≥кц≥њ до ≥ншоњ, тобто прагненн€ до виходу з реальност≥ шл€хом штучноњ зм≥ни свого псих≥чного стану за допомогою прийому де€ких речовин або пост≥йною ф≥ксац≥Їю уваги на певних видах д≥€льност≥ з метою розвитку ≥ п≥дтримки ≥нтенсивних емоц≥й

” структур≥ комп'ютерноњ залежност≥ вид≥л€ють 5 тип≥в: нав'€зливий серф≥нг (подорож у мереж≥, пошук ≥нформац≥њ з баз даних ≥ пошукових сайт≥в); пристрасть до онлайнових б≥ржових торг≥в; в≥ртуальн≥ знайомства без прагненн€ перевести њх у реальн≥сть; к≥берсекс (захопленн€ порносайтами); комп'ютерн≥ ≥гри.

¬ид≥л€ють р€д псих олог≥чних ≥ ф≥зичних симптом≥в, характерних дл€ комп'ютерноњ залежност≥:

а ) психолог≥чн≥ симптоми: гарне самопочутт€ за комп'ютером на в≥дм≥ну в≥д попереднього стану або нав≥ть ейфор≥€; неможлив≥сть зупинитис€, зб≥льшенн€ к≥лькост≥ часу, проведеного за комп'ютером; неповага до батьк≥в ≥ друз≥в; в≥дчутт€ порожнеч≥, депрес≥њ, драт≥вливост≥ в пер≥од скороченн€ або припиненн€ використанн€ ≤нтернету; наданн€ неправдивих даних роботодавц€м або членам родини про свою д≥€льн≥сть; проблема з роботою або навчанн€м, використанн€ ≤нтернету €к шл€х втеч≥ в≥д проблем або полегшенн€ важких емоц≥й (почутт€ безпорадност≥, лют≥, тривожност≥, депрес≥њ);

б) ф≥зичн≥ симптоми: синдром карпального каналу (тунельна поразка нервових стовбур≥в руки, пов'€зане ≥з тривалою перенапругою м'€з≥в); сух≥сть в очах; головний б≥ль по типу м≥грен≥; б≥ль у спин≥; нерегул€рне харчуванн€; зневага особистою г≥г≥Їною; порушенн€ сну, зм≥на режиму сну.

јлкогол≥зм

јлкоголь Ч висококалор≥йний продукт, швидко забезпечуЇ енергетичн≥ потреби орган≥зму. ј в пив≥ ≥ сухих виноградних винах до того ж Ї ц≥лий наб≥р в≥там≥н≥в та ароматичних речовин. ”се це правильно, але алкоголь н≥коли не може бути корисною речовиною ≥ лише тимчасово призводить до вдаваного пол≥пшенн€ стану.

јлкогольн≥ напоњ парал≥зують д≥€льн≥сть абсолютно вс≥х орган≥в людини. як ≥ н≥котин, алкоголь Ч наркотик, до €кого швидко звикають ≥ не задовольн€ютьс€ малими дозами.

—тад≥њ розвитку алкогол≥зму мають певну законом≥рн≥сть. ѕерший прийом викликаЇ захисну реакц≥ю Ч адже орган≥зм прийн€в отруту. ÷е можуть бути нудота, блюванн€, головний б≥ль, запамороченн€ ≥ таке ≥нше. Ќ≥€ких приЇмних в≥дчутт≥в при цьому не виникаЇ. ќднак при повторних прийомах алкоголю настаЇ ейфор≥€, а захисна реакц≥€ поступово слабшаЇ. « часом стан ейфор≥њ стаЇ дл€ людини потребою, ≥ вона вже не може обходитись без алкогольних напоњв. ¬насл≥док неодноразових прийом≥в алкоголю залежн≥сть в≥д нього пост≥йно зростаЇ, за в≥дсутност≥ алкоголю людина починаЇ в≥дчувати хворобливий стан, €кий дуже важко переноситьс€. –≥зко знижуЇтьс€ працездатн≥сть, виникаЇ головний б≥ль, тремт€ть к≥нц≥вки, людину морозить Ч це характерн≥ симптоми абстинентного синдрому (алкогольне похм≥лл€). ¬ такому стан≥ найкраще зн≥маЇ головний б≥ль повторний прийом алкоголю, а це т≥льки закр≥плюЇ залежн≥сть людини в≥д нього. ѕоступово ц€ залежн≥сть перетворюЇтьс€ на нестримний пот€г негайно, €комога швидше знайти ≥ прийн€ти алкоголь.

” нашому орган≥зм≥ немаЇ жодного органу, на €кий би алкоголь не д≥€в негативно. Ќезначна к≥льк≥сть його всмоктуЇтьс€ в порожнин≥ рота, дал≥ Ч в систем≥ травленн€: в шлунку Ч б≥л€ 20% ≥ в кишечнику Ч близько 80%. ¬же через 5 хвилин п≥сл€ вживанн€ спиртного алкоголь ви€вл€Їтьс€ в кров≥, а через 2 години всмоктуЇтьс€ повн≥стю. јлкоголь всмоктуЇтьс€ досить швидко в кров, €ка розносить його по всьому орган≥зму. јле розпод≥л€Їтьс€ алкоголь в р≥зних тканинах орган≥зму нер≥вном≥рно ≥, €к встановлено, основна його доза потрапл€Ї в мозок.

Ѕлизько 10% прийн€того алкоголю вид≥л€Їтьс€ з орган≥зму з пов≥тр€м, сечею. јлкоголь, €кий всмоктавс€, поступово руйнуЇтьс€, однак де€ка частина його ф≥ксуЇтьс€ тканинами ≥ виводитьс€ з орган≥зму дуже пов≥льно прот€гом 2Ч3 тижн≥в. як ≥ ≥нш≥ отруйн≥ речовини, алкоголь знешкоджуЇтьс€ в печ≥нц≥. Ѕеручи участь у знешкодженн≥ спирту, печ≥нка сама зазнаЇ його шк≥дливоњ д≥њ. јлкоголь викликаЇ запальну реакц≥ю в кл≥тинах печ≥нки, вони зневоднюютьс€, зморщуютьс€, ущ≥льнюютьс€ ≥ гинуть. ¬≥дбуваЇтьс€ часткова зам≥на цих кл≥тин щ≥льними сполучнотканинними рубц€ми.

“ютюнокур≥нн€

—ьогодн≥ смертн≥сть населенн€ ”крањни визначаЇтьс€ передус≥м не≥нфекц≥йними захворюванн€ми, т≥сно пов'€заними з широким розповсюдженн€м фактор≥в ризику, €к≥ характерн≥ дл€ повед≥нки людини.

—еред них тютюнокур≥нн€ Ч основна причина передчасноњ смерт≥, €к≥й можна запоб≥гти. “ютюн Ч фактор ризику б≥льш н≥ж 25 хвороб.

Ќаведемо цифри та факти щодо кур≥нн€:

- за оц≥нками ¬ќќ« б≥л€ третини дорослого населенн€ св≥ту (серед €ких 200 м≥льйон≥в Ч ж≥нки) кур€ть;

кожного року в св≥т≥ тютюн викликаЇ 3,5 м≥льйон≥в смертей, або 1000 Ч щодн€;

- за прогнозами, глобальна тютюнова Ђеп≥дем≥€ї забере житт€ 250 м≥льйон≥в сучасних д≥тей та п≥дл≥тк≥в.

’арактерно, що спостер≥гаютьс€ дв≥ тенденц≥њ: зниженн€ кур≥нн€ в розвинутих крањнах та зб≥льшенн€ у в≥дсталих. “ак, у —Ўј за останн≥ роки понад 30 м≥льйон≥в ос≥б кинули курити. Ќин≥ в —Ўј курить лише чверть дорослого населенн€. ¬одночас у в≥дстаючих крањнах за останн≥ 25 рок≥в к≥льк≥сть курц≥в зб≥льшуЇтьс€, що за п≥драхунками спец≥ал≥ст≥в призведе до того, що в найближч≥ 20Ч30 рок≥в щор≥чно в≥д хвороб, пов'€заних з кур≥нн€м, буде вмирати понад 7 м≥льйон≥в ос≥б.

 

Ќаркоман≥€

Ќаркотики Ц це речовини, рослинного чи синтетичного походженн€, €к≥ потрапл€ючи в орган≥зм зм≥нюють одну чи дек≥лька функц≥й, а внасл≥док багаторазового вживанн€ призводить до псих≥чноњ або ф≥зичноњ залежност≥.

ѕсих≥чна залежн≥сть Ч це форма взаЇмов≥дносин м≥ж наркотиком ≥ особист≥стю, €к≥ залежать €к в≥д специф≥чност≥ ефекту наркотику, так ≥ в≥д потреб особистост≥, котр≥ цей наркотик задовольн€Ї.

„им швидше наркотик задовольн€Ї ц≥ потреби та викликаЇ оч≥куваний емоц≥йний стан, тим складн≥ше перебороти звичку вживанн€ цього наркотику. ¬ умовах сильноњ псих≥чноњ залежност≥ позитивний психолог≥чний стан особистост≥ залежить т≥льки в≥д того, чи Ї наркотик п≥д рукою. ¬решт≥-решт в≥н стаЇ необх≥дною умовою нормального стану особистост≥. ” випадку в≥дсутност≥ наркотику людина катуЇтьс€, ≥ щоб виправити настр≥й або пол≥пшити стан, наркоман намагаЇтьс€ знайти його за будь-€ку ц≥ну. ¬≥дсутн≥сть наркотику, до €кого людина звикла ≥ в≥д €кого стала психолог≥чно залежною, може найдраматичн≥шим чином вплинути на все њњ житт€. ѕотреба в наркотику стаЇ найголовн≥шою в житт≥ наркомана, в≥н перестаЇ виконувати своњ обов'€зки, кидаЇ с≥м'ю ≥ друз≥в, концентруючи вс≥ своњ ≥нтереси на добуванн≥ та вживанн≥ наркотик≥в.

ѕсих≥чна залежн≥сть, згадки про приЇмн≥ в≥дчутт€ Ї головними факторами, пов'€заними з хрон≥чним отруЇнн€м психотропними наркотиками, а в окремих випадках ц≥ фактори можуть бути Їдиними.

‘≥зична залежн≥сть Ч це стан адаптац≥њ, €кий виражаЇтьс€ в €вних порушенн€х ф≥з≥олог≥њ у випадку припиненн€ вживанн€ наркотик≥в. ÷е €вище перебуваЇ в безпосередньому зв'€зку з фармаколог≥чною д≥Їю наркотику на живу кл≥тину.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-23; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 530 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—ложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © јмели€ Ёрхарт
==> читать все изречени€...

1997 - | 1899 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.013 с.