Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вимоги до якості парфумерно- косметичних виробів




Парфумерно-косметичні засоби повинні зберігати властивий їм запах протягом визначеного часу, період якого, в залежності від виду товару, коливається від 50 до 30 годин. Стійкість за­па­ху визначають органолептичним методом.

Косметичні вироби повинні відповідати наступним вимогам:

– консистенція повинна бути однорідною, без сторонніх вклю­чень;

– поверхня має бути рівною;

– колір і запах повинен відповідати кольору і запаху зразка-еталона;

– мазок декоративної косметики, нанесений на шкіру, по­винен бути рівним, без крупинок, однорідного кольору або з блиском;

– маса (брутто, нетто) одного виробу повинна відповідати да­ним зразка-еталона;

– робота висувного механізму повинна бути рівною і віль­ною, без пошкодження вмісту;

– не допускається мимовільне випадання засобів деко­ра­тив­ної косметики (губна помада, компактна пудра) з індивідуальної тари;

– температура каплепадіння повинна бути не нижче +30 °С. Вироби, що мають температуру каплепадіння нижче +50 °С, при користуванні деформуються внаслідок розрідженої консис­тен­ції.

Відносно окремих товарів у контрактах обумовлюється тер­мін при­датності з моменту виготовлення.

Пакування має забезпечувати збережуваність парфумерно-косметичного товару при транспортуванні і зберіганні.

Основним видом транспортної тари для парфумерно-ко­сме­тичних товарів є ящик – картонний або дерев’яний. Маса брутто однієї одиниці транспортної тари відповідає масі брутто, перед­баченої контрактом. Кожний ящик окантовується паперовою, синтетичною або металевою стрічкою, кінці якої скріплюються «у замок».

В якості цехової тари використовується коробка з короб­ко­вого або гофрованого картону. Цехова тара не є оригінальним пакуванням інофірми; вона призначена для захисту товару від механічних пошкоджень при транспортуванні і зберіганні.

Тара індивідуальна призначена для фасування парфумерно-косметичних виробів і захисту їх від шкідливого впливу повітря, вологи і сторонніх запахів. Вона є важливим елементом ху­дож­нього оформлення товару і повинна бути герметичною, міцною. Зовнішній вигляд парфумерно-косметичних виробів – один з головних споживчих і естетичних показників якості цього виду продукції. Тара для фасування парфумерно-косметичних виро­бів різноманітна і залежить від їхніх властивостей. Вона буває скляною, металевою, пластмасовою, картонною і паперовою.

Скляна тара в основному застосовується для фасування ко­сметичних засобів і парфумерних рідин. За технічними харак­те­ристиками, типом горловини і способом закупорювання скляна тара підрозділяється на:

– флакони, банки з горловиною під притерту пробку;

– флакони, банки з горловиною під гвинтовий ковпачок, кришку;

– флакони, банки з горловиною під закупорювання аеро­золь­ним клапаном.

Тара повинна мати правильну форму, стійко стояти на гори­зон­тальній площині, зовнішня поверхня не повинна мати заву­сенців.

Ковпачки і кришки призначаються для герметизації запов­не­ної тари. Матеріал, з якого виготовлений ковпачок, не повинен вступати в реакцію з вмістом флакона. Флакон із гвинтовою горловиною закупорюється пластмасовим з термореактивних пласт­мас, металевим або комбінованим (пластмаса з металом) ковпачком. Для забезпечення герметизації ковпачка на гор­ло­ви­ну флакона надівається прокладка (пиж). Прокладки виготов­ля­ються з коркової пробки або еластичної пластмаси. Вони по­винні бути непроникні і стійкі до парів спирту і запашних речовин.

Металева тара використовується для фасування косметичних засобів, що мають пастоподібну консистенцію (зубні пасти, кре­ми, шампуні, фарби для волосся). В залежності від засто­сову­ваного металу цей вид тари поділяється на залізну, алюмінієву і зі сплавів металів.

Поверхня залізної тари (банки, коробки) повинна бути по­кри­та харчовим лаком. До алюмінієвої тари відносяться туби, піни, корпуси кришки. Алюмінієві туби повинні забезпечувати герме­тичність закупорювання, тому що при втраті вологи в процесі збереження косметичні засоби твердіють, втрачають текучість і стають непридатними для застосування. Ковпачки, що закри­ва­ють туби, повинні забезпечувати герметизацію їх верхньої час­ти­ни. Герметизація нижньої частини туби, через яку відбу­ва­ється заповнення вмістом, досягається за допомогою спеціаль­них замків.

Тара з пластмаси застосовується для фасування препаратів дитячої гігієнічної косметики, шампунів, рідких кремів і лосьо­нів (флакони з поліетилену), пудри, засобів декоративної косме­тики (банки, коробки і пенали з полістиролу, полівінілхлориду).

Аерозольне пакування складається з металевого, скляного або пластмасового балона, клапана з розпилювальною голівкою, си­фонної трубки і запобіжного ковпачка. Аерозолі – системи, скла­­дені з дрібних, непомітних неозброєним оком рідких або твер­дих часток, що знаходяться в зваженому стані в газо­по­діб­ному середовищі (повітрі).

Аерозольне пакування має бути міцним і герметичним. Кла­пан повинен відкриватися, виділяючи струмінь аерозолю при натиску до відмовлення на розпилювальну голівку і повернення її у вихідне положення. При закритому клапані не повинно бути витікання вмісту. Виділення вмісту повинно відбуватися тільки через отвір у голівці клапана. Деформація аерозольного паку­ван­ня не допускається. Зовнішня поверхня аерозольного паку­ван­ня повинна бути гладкою і чистою, без слідів корозії. Запо­біжний ковпачок, що надягається на горловину, повинен легко зніматися.

Тиск всередині балону створюється за допомогою пропи­лен­та. В якості пропилента застосовуються гази:

– зріджені (фреони, пропан, бутан);

– стиснуті (азот, закис азоту);

– легколетучі органічні розчинники (етиленхлорид).

У парфумерно-косметичному виробництві аерозолі засто­со­ву­ються при фасуванні лаків для волосся, озонаторів примі­щень, дезодорантів для порожнини рота, тіла, кремів для го­лін­ня, парфумів, одеколонів, лосьонов та ін.

Маркування на цеховій і транспортній тарі повинно містити наступні реквізити:

– найменування;

– дату виготовлення товару;

– кількість виробів, упакованих у кожну одиницю тари.

Окрім цього, для товарів в деяких випадках передбачене вка­зання прізвища або номера пакувальника. На індивідуальній тарі повинні бути зазначені найменування товару, артикул, маса нет­то. Усі косметичні вироби повинні бути забезпеченні анотацією українською або російською мовою з указанням способу засто­сування.

Парфумерно-косметичні вироби транспортуються і збері­га­­ються в приміщенні при температурі не нижче +5 °С і не вище +18 °С, відносній вологості повітря 55–70 %. При тем­пе­ратурі нижче +5 °С парфумерні рідини мутніють, в емульсійних кремах викристалізовується вода, що призводить їх до повного руйнування. Барвники для волосся втрачають барвну здатність. При температурі вище норми і зберіганні товару поблизу опалю­вальних приладів можливе випаровування парфумерних рідин, розрідження, витікання, зміна кольору і консистенції кремів, порушення форми олівців губної помади і тіней для вік.

При температурі нижче +10 °С у шампунів можливе випа­дін­ня осаду, помутніння, розшарування, що вважається припус­ти­мим для шампунів, тому що після витримування виробів при кімнатній температурі консистенція знову стає попередньою і якість не погіршується.

При підвищеній вологості етикетки на флаконах відклею­ються, пакування набухає, пліснявіє, в результаті чого втрача­ється товарний вигляд.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2401 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2153 - | 2108 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.