Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Член Ради підприємців при Кабінеті міністрів України




У перших рядках доповіді НІСД зазначено, що відсутність економічної політики є причиною кризи. Абсолютно згоден, це - фундаментальна причина. У нас немає Міністерства економіки та міністра економіки уже принаймні 18 років. Українці знають, що у нас є Міністерство внутрішніх справ не тому, що його очолює В. Луценко, а тому, що там є ДАІ та «Беркут». Багато пенсіонерів знають, що є Пенсійний фонд, тому що отримують пенсії. Багато українців, навіть, знають, що у нас є Міністерство оборони, тому що один раз збили літак не той, що треба. Про Міністерство економіки ніхто нічого не може сказати. Я нещодавно перечитав статті про Людвіга Ерхарда, який став міністром економіки Німеччини в 1948 році. Німеччина мала 33 % обсягу виробництва довоєнних часів. Дванадцять мільйонів німців переїхали з Кенігсберга та інших міст. Валютою були кава і цигарки. Л. Ерхард пообіцяв за 10 років підняти економіку Німеччини настільки, щоб повернути всім німцям борги Третього Рейху. Він повернув ці борги через 9 років. У нас Ерхарда немає. Я вважаю, якби у нас було нормальне Міністерство економіки, яке б координувало економічну політику, ситуація б кардинально змінилася. Воно повинно було виникнути не вчора, а, принаймні, в 1991-1992 роках. Є установа, яка називається Міністерством економіки, проте немає стратегії економічного розвитку. Це надзвичайно велика поразка нашої влади.

Щодо сучасної ситуації, я не буду говорити, чи є криза, чи її немає. Можу сказати тільки одне - відбулася різка зміна головних параметрів системи, яка називається економікою. Ця різка зміна призвела до того, що економіка втрачає свої ключові якості - здатність до забезпечення потреб людей у постійному зростанні добробуту. Якщо ми візьмемо тільки монетарні показники, ми побачимо просто жахливу картину. Депозити в національній валюті впали з початку року на десятки мільярдів гривень. Якщо рахувати з піку, який прийшовся на 1.10.2008 р., втрати склали десь близько 70 млрд гривень. Крім того, ви бачите, що робиться з курсом гривні. Я зробив деякі любительські розрахунки. Доходи наших трудящих у грудні 2008 року склали приблизно 90 млрд гривень. З них 2 млрд було витрачено на нагромадження нефінансових активів, і 7 з копійками - на приріст фінансових активів. Тобто, дев’ять мільярдів було зв’язано з того, що дає фактичне зростання економіки. Сьогодні ці гроші нікуди не йдуть. Хто купує авто, квартири — ніхто, гривні в банки не несуть. У січні, з урахуванням падіння витрат на придбання товарів та послуг, в українців було 10-15 млрд «гарячих» гривень - папірців, можливо, навіть, 20. Що робити бідним пересічним українцям, коли вони бачать, що робиться у владі? Який має бути курс, щоб збалансувати ті валютні надходження, які реально можна очікувати?

Сьогодні треба припинити критику НБУ. Те, що відбулося в минулому році, вже історія. Заходи повинні бути, в першу чергу, спрямовані на те, щоб заспокоїти українців. Якщо іще місяць-два продовжуватимуться такі курсові траєкторії, в нас відбудеться зупинка цілих секторів економіки. Я багато їжджу Києвом. Вже декілька місяців як зупинилося будівництво. Можна навести схожі приклади у суднобудуванні. Миколаївський завод «Океан» підписав контрактів на 400 мільйонів євро, а тепер все зупинилося. Тому, що вони не можуть зрозуміти, з ким мають справу.

В першу чергу, повинен з’явитися документ спільних дій уряду, НБУ і комерційних банків. Колись Президент сказав, що треба поділити збитки, які виникли в результаті девальвації гривні, на дві частини — між банками та клієнтами. Проте чому банки мають брати на себе відповідальність за прорахунки, які були зроблені владою? Один із поважних банкірів запропонував поділити збитки на три частини. Одна з частин може бути погашена державою у вигляді цінних паперів, якщо немає грошей.

Сьогодні банки та їхні клієнти кинуті напризволяще. Кожен банк проводить свою політику, кредитування немає. У нас банки були фактично головним фінансистом економічного зростання протягом останніх 5-6 років. 40 млрд доларів США прийшли з-за кордону за п’ять років. Вони всі пішли у реальний сектор економіки. Коли говорять про споживання, це також сприяє розвитку економіки. Не потрібно казати, що споживче кредитування - це щось погане. Воно значно поліпшувало життя пересічного громадянина. Економіка в цілому - це споживання. Кінцева мета економіки - організувати широким масам трудящих гарне споживання.

 

МУНТІЯН Валерій Іванович





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 283 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2153 - | 2108 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.