Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Політична соціалізація особи




Функціонування людини в політичному житті детерміноване необхідністю задоволення політичних потреб: участі у формуванні та вдосконаленні політичної системи, в діяльності партій, у вираженні громадянської думки. Політична активність особи зумовлена людською потребою належати до соціуму, ідентифікувати себе зі своєю нацією, соціальною групою, партією. За політичних потреб випливають політичні постанови — активне, дієве ставлення індивіда до різноманітних політичних інститутів, політичних проблем, подій тощо. Політичні постанови складаються як із емоційних так і з заснованих на знаннях елементів. Політичні потреби — з природних властивостей людей. Прагнення до влади — це домінуюча риса людської психіки. Формування політичних потреб і настанов — складова політичної соціалізації людини. Під останньою розуміється процес входження людини в політику. Тут виділяють дві фази: політична адаптація та інтеріоризація. Перша — пристосування індивіда до соціально-політичних умов, до ролевих функцій, політичних норм, до соціальних груп — суб’єктів політики, до всього, що створює політичне оточення людини. Друга стадія — засвоєння індивідом політичних цінностей і настанов, норм політичної поведінки.

Політична соціалізація передбачає формування певної політичної позиції індивіда — емоційне ставлення до політичних явищ, переконання. Вона залежить від її місця в соціальній структурі, рівня загальної культури. Велика роль — пропаганда певних відомостей.

Політична поведінка особи.

Під політичною поведінкою особи розуміється участь людини у здійсненні влади або протидії її здійсненню. Тут людина виступає як суб’єкт політики.

Є три типи людей:

1 – політики за випадком. Це ті, хто час від часу бере участь у виборах, висловлює свою думку у референдумах.

2 – політики за сумісництвом. Вони збираються на сесії представницьких органів різного рівня.

3 – політики за професією. Вони тут присвятили себе повністю (це позиція М. Вебера).

Існують різні підходи до вивчення політичної поведінки. Згідно з одним з них, недопустимо спиратись на абстрактні почуття — сутність держави, суверенітет... потрібно відмежовуватись від морально-нормативних оцінок політики, думок щодо ідеалів і цінностей.

За марксистською концепцією, навпаки, вважає необхідним врахувати нормативно-цілісного в поведінці. Це виходить з того, що соціально-економічні умови формують певну політичну свідомість, яка трансформується в політичну поведінку.

Оточення також визначає політичну поведінку особи. Руйнування авторитарної структури призводить до зростання індивідуальних прагнень висловлювати свої політичні симпатії. Люди не лише мислять, але й відчувають. На політичну поведінку впливають соціальні, етнічні, класові чинники

Суб’єкти політики.

Суб’єкти політики — це соціуми, а також створені ними установи, чия активна участь і практична діяльність спрямована на перетворення політичної та інших сфер життєдіяльності людини як відповідних суб’єктів політики.

Суб’єкт передбачає: наявність самих соціумів та їх організацій, здатних до політичної діяльності і створених з цією метою; цілеспрямовану активність; взаємозв’язок, взаємодію з об’єктом політики.

Об’єкти політики — явища політичної сфери в їх різноманітних проявах і зв’язках з усім громадянським суспільством.

У суспільстві суб’єктом і об’єктом політики можуть бути: людина, соціальна верства, організації, рухи, держава, суспільство в цілому.

Суб’єктом може бути кожний соціум, здатний творити політику. Він активний за своєю природою. Рушійною силою такої активності є політичний інтерес.

Суб’єкти політики також визначають, хто є головною особою, хто другорядною, а хто й масою, натовпом — пасивним суб’єктом маніпулювання.

Суб’єкт політики, впливаючи на інших людей, які стають для нього об’єктами політики, здатний також до самотворення, самоорганізації.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 709 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2514 - | 2363 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.