Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Американська політична думка




По третьому питанню слід відмітити, що ведучу роль в сучасній зарубіжній політичній науці займає американська політологія. На формування американської політологічної школи значний вплив здійснили традиційні підходи і концепції, які виходять з політичних ідей Платона і Аристотеля, класичного конституціоналізму Т.Гоббса, Дж.Локка, Ш.Монтеск`є. Американська політологічна школа представлена наступними напрямками:

1.Теоретичні проблеми політичної науки (Р.Даль, Д.Істон та ін.), в контексті яких значна увага приділяється питанням політичної стабільності і модернізації, функціонування політичних систем і режимів.

2.Компаративістські політологічні дослідження (Г.Алмонд,С.Верба, С.Ліпсет), в контексті яких основна увага приділяється емпіричним дослідженням, які проводяться по єдиній програмі одночасно в багатьох країнах: вивчення залежності між економікою, політикою і стабільністю, специфічних особливостей політичної культури, сприйняття цінностей лібералізму народами різних країн і народів.

3.Дослідження в сфері міжнародних проблем, розвитку цивілізацій, глобальних взаємозалежностей (З.Бжезинський,С.Хантінгтон та ін.): відносини між Сходом і Заходом, причини політичних конфліктів, проблеми посттоталітарного розвитку.

4.Дослідження динаміки суспільної думки: визначення переваг виборців під час голосування, формування іміджу політиків, політичні інститути і рішення, розробка методів і інструментарію для проведення досліджень.

Американська політична думка - напрям розвитку суспільних знань, що утвердився у США з кінця XIX ст., зорієнтований на науково-теоретичні пошуки зв'язку держави і суспільства і на емпіричний підхід до аналізу діяльності державних, урядових та політичних інститутів. У 1857 р. в Колумбійському університеті була відкрита перша "Школа (коледж) політичної науки", з 1889 р. почала роботу Академія політологічних і соціологічних наук, у 1903 р. була створена Американська асоціація політичних наук. Нині Асоціація нараховує понад 25 тис. професіоналів-політологів. Центри емпіричних досліджень діють в американських університетах з 1906 р., Федеральний Центр емпіричних досліджень створений у 1914р. Активно розвивається політологічна наука після другої світової війни.

Центральними для американської політології традиційно залишаються проблеми політичної влади. При цьому досліджуються:

1) конституційні основи і принципи політичної влади (Конгрес, система президентства і адміністративно-управлінського апарату);

2) політична влада і політична поведінка (механізм функціонування суспільної думки, поведінка виборців, діяльність політичних партій);

В останній час в американській політології розвиваються такі нові напрямки, як:

- теорія політичного управління;

- міжнародної політики;

- політичної модернізації,

- компаративістської політології.

Розвиток американської політології вчені поділяють на такі періоди:

1) з кінця Х1Х ст. до першої світової війни;

2) між двома світовими війнами;

3) з кінця другої світової війни і до теперішніх часів.

Політична наука у США почала розвиватися насамперед по лінії дослідження політичного впливу різних соціальних груп та їх організацій, вивчення політичних процесів і політичних інститутів, владних політичних структур.

У 20-30-ті р.р., в політичній науці США все більше уваги приділяється розробці загальнотеоретичної концепції влади. Проблеми політичного лідерства і політичної поведінки були у центрі уваги американських політологів. До того ж у США існують дві наукові дисципліни, чий предмет досліджень надто близький: політична наука і політична соціологія. Досить значною є роль американських політологів (Д.Істон, Г.Алмонд, У.У.Мітчелл, К.Дойч, С.Верба) у галузі системних досліджень.

Особливу роль у розвитку американської політології після другої світової війни відіграє вивчення міжнародних відносин і зовнішньої політики держав. Поглиблений аналіз міждержавної політичної ситуації та змін у політичних системах та інститутах окремих держав у працях Г.Моргентау, Р.Снайдера, З.Бжезинського, Г.Кіссінджера, Дж.Розентау. Американська політологія домоглася істотних успіхів з таких проблем, як дослідження політичних процесів і функціонування політичних систем, інституцій, органів влади різних рівнів, партій, політичного і виборчого процесів, політичної культури.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 684 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2303 - | 2035 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.