Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Використання властивостей симетрії при виборі основної статично визначуваної системи




Якщо маємо деяку симетричну в геометричному відношенні раму (рис.19а), то її права частина може розглядатися як дзеркальне відображення лівої частини відносно плоскості симетрії.

 

 

При розрахунку таких рам можливо спростити рішення задачі і знизити число розшукуваних силових факторів .

Розглянемо випадки, коли на раму діють симетричне чи кососиметричне навантаження. Під симетричним навантаженням будемо розуміти таку, при якій всі зовнішні сили, прикладені до правої частини рами, є дзеркальним відображенням сил, прикладених до лівої частини (рис. 19б). Під кососиметричним, або антисиметричним навантаженням будемо розуміти таку, при якій сили прикладені до правої половини рами, також є дзеркальним відображенням сил, прикладених до лівої половини, але протилежні їм за знаком (рис. 19в).

Відповідно класифікуємо і внутрішні силові фактори. Розглянемо для цього деякий довільний переріз рами, в якому діє шість силових факторів. В правій і лівій площинах довільного перерізу (рис. 20) сили і моменти рівні.

Подивимось, які з шести силових факторів є дзеркальним відображенням відносно площини симетрії. Такими є три: два згинальних моменти і поздовжня сила .

 

Будемо їх звати симетричними внутрішніми силовими факторами.

Крутний момент і обидві поперечні сили повинні бути названі кососиметричними силовими факторами. Кожний з них протилежний по знаку дзеркальному відображенню взаємного фактора. Неважко тепер довести наступні положення.

В симетричній рамі в площині симетрії при симетричному зовнішньому навантаженні нульовими будуть кососиметричні силові фактори, а при кососиметричному зовнішньому навантаженні – симетричні силові фактори.

Побічні питомі переміщення в системі (2.10) будуть рівними нулю при перемноженні епюр від симетричних силових факторів на епюри від кососиметричних силових факторів.

Це відбувається тому, що в симетричній рамі немає взаємних кососиметричних переміщень під дією симетричних навантажень. Таким же чином не буває симетричних переміщень від дії кососиметричних факторів. В результаті система канонічних рівнянь методу сил розпадається на дві незалежні системи.

Крім того, при симетричному зовнішньому навантаженні кососиметричні силові фактори в площині симетрії будуть дорівнювати нулю. При кососиметричному навантаженні нульовими будуть симетричні силові фактори в площині симетрії.

 

Якщо навантаження, прикладене до симетричної рами, не є ні симетричним, ні кососиметричним (рис. 21а), завжди мається можливість розкласти його на симетричне (рис. 21б) і кососиметричне (рис. 21в). Задача при цьому розпадається на дві. Розглядається окремо симетрична рама з кососиметричним навантаженням і рама з симетричним навантаженням. Внутрішні силові фактори в рамі далі визначаються накладенням знайдених рішень.

У випадку, коли рама має косу геометричну симетрію, можна шляхом сопоставлення епюр для двох половин рами спростити систему канонічних рівнянь.

Все наведене вище, зберігає силу не тільки для плоских, але і для просторових рам з будь-яким ступенем статичної невизначуваності.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 409 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2477 - | 2272 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.