Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ќптим≥зац≥€ рег≥ональних ≥ окружних поштових маршрут≥в
¬иход€чи з прагненн€ зменшенн€ витрат на перевезенн€ пошти, оптим≥зац≥€ поштових маршрут≥в передбачаЇ м≥н≥м≥зац≥ю к≥лькост≥ та загальноњ прот€жност≥ поштових маршрут≥в ≥ к≥лькост≥ та вантажоп≥дйомност≥ транспортних засоб≥в дл€ перевезень пошти.

≈фективним шл€хом одночасноњ м≥н≥м≥зац≥њ к≥лькост≥ поштових маршрут≥в, њх загальноњ прот€жност≥ та к≥лькост≥ транспортних засоб≥в дл€ перевезень пошти Ї обТЇднанн€ поштових маршрут≥в.

¬ основу обТЇднанн€ поштових маршрут≥в покладений принцип трикутника, €кий пол€гаЇ в тому, що з трьох можливих вар≥ант≥в сполученн€ вершин трикутника ј¬—, тобто ј¬ + ј—, ј¬ + ¬—, ј— + ¬— вибираЇтьс€ той, що маЇ м≥н≥мальну прот€жн≥сть.

Ќа рис. 4.11 наведено ≥люстрац≥ю обТЇднанн€ поштових маршрут≥в за принципом трикутника.

” першому приклад≥ м≥н≥мальну прот€жн≥сть маЇ обТЇднаний маршрут —ј¬. ќбТЇднаний маршрут зам≥нюЇ початков≥ маршрути —ј—¬, €кщо витримуютьс€ задан≥ обмеженн€, зокрема на час його проходженн€ (з урахуванн€м часу перевантаженн€ у вузл≥ ј).

” другому приклад≥ м≥н≥мальну прот€жн≥сть мають початков≥ маршрути —ј—¬, отже обТЇднанн€ маршрут≥в не провадитьс€.

¬узли, що ув≥йшли в обТЇднан≥ маршрути, розгл€даютьс€ €к вершини нових трикутник≥в, внасл≥док чого з обТЇднаних маршрут≥в можуть створюватис€ нов≥ б≥льш прот€жн≥ обТЇднан≥ маршрути або њх розгалуженн€.

 

 

— C C

                   
     
       
 


3 4 3 4 3 4

ј A A

2 ¬ 2 B 2 B

ќбТЇднаний маршрут —¬ј загальною прот€жн≥стю 4+2=6
ќбТЇднаний маршрут —ј¬ загальною прот€жн≥стю 3+2=5
ѕочатков≥ маршрути —ј—¬ загальною прот€жн≥стю 3+4=7

 

 

           
     


— C C

3 4 3 4 3 4

¬ ¬ ¬

ј 5 A 5 A 5

ќбТЇднаний маршрут —¬ј загальною прот€жн≥стю 4+5=9
ѕочатков≥ маршрути —ј—¬ загальною прот€жн≥стю 3+4=7
ќбТЇднаний маршрут —ј¬ загальною прот€жн≥стю 3+5=8

 

 

–исунок 4.11. ≤люстрац≥€ обТЇднанн€ поштових маршрут≥в

јнал≥з св≥дчить, що час, €кий може бути вид≥лений на проходженн€ поштового маршруту в пр€мому напр€м≥ (в≥д вузла б≥льш високого р≥вн€ ≥Їрарх≥њ до вузла б≥льш низького р≥вн€ ≥Їрарх≥њ), €к правило, суттЇво перевищуЇ час, €кий може бути вид≥лений на проходженн€ поштового маршруту в зворотному напр€м≥ (в≥д вузла б≥льш низького р≥вн€ ≥Їрарх≥њ до вузла б≥льш високого р≥вн€ ≥Їрарх≥њ).

“аке становище по€снюЇтьс€, головним чином, тим, що обс€ги поток≥в, що пересилаютьс€ у пр€мому напр€м≥, значно перевищують обс€ги поток≥в, що пересилаютьс€ у зворотному напр€м≥, оск≥льки у склад≥ перших присутн≥ загальнодержавн≥, центральн≥ та рег≥ональн≥ пер≥одичн≥ виданн€, продукц≥€ технолог≥чного забезпеченн€ функц≥онуванн€ мереж≥ поштового звТ€зку, товари дл€ продажу у в≥дд≥ленн€х звТ€зку, вантаж≥ тощо, €к≥ практично в≥дсутн≥ у склад≥ других. ¬насл≥док цього, час, що витрачаЇтьс€ на завантаженн€ ≥ обм≥нюванн€ пошти на маршрутах пр€мого напр€му, значно перевищуЇ такий час на маршрутах зворотного напр€му.

«азначену обставину можна використати дл€ орган≥зац≥њ пр€мих маршрут≥в м≥ж окружними вузлами за рахунок використанн€ транспортних засоб≥в, що зд≥йснюють перевезенн€ пошти по рег≥ональних маршрутах.

≤люстрац≥ю такоњ орган≥зац≥њ наведено на рис. 4.12.

 

 

¬ 0 ¬ 0 ¬ 0

                       
           

 

 


¬ 1 ¬ 3

¬ 1 ¬ 2 ¬ 1 ¬ 2

       
   


¬ 3 ¬ 2 ¬ 4

а б в

–исунок 4.12. ≤люстрац≥€ орган≥зац≥њ пр€мих маршрут≥в м≥ж окружними вузлами

Ќа рис. 4.12, а маршрути ¬ 1 Ц ¬ 2¬ 2 Ц ¬ 1 орган≥зовано м≥ж к≥нцевими вузлами ¬ 1¬ 2.

Ќа рис. 4.12, б маршрути ¬ 1 Ц ¬ 2¬ 2 Ц ¬ 1 орган≥зовано м≥ж к≥нцевим вузлом ¬ 1 ≥ пром≥жним вузлом ¬ 2.

Ќа рис. 4.12, в маршрути ¬ 1 Ц ¬ 3¬ 3 Ц ¬ 1 орган≥зовано м≥ж пром≥жними вузлами ¬ 1¬ 3.

«начн≥ витрати часу на обм≥нюванн€ пошти з розташованими на шл€хах проходженн€ поштових маршрут≥в пром≥жними вузлами обумовлен≥ необх≥дн≥стю зањзду поштового транспорту в ц≥ вузли.

якщо пром≥жний вузол розташований на значн≥й в≥дстан≥ в≥д автодороги, по €к≥й проходить поштовий маршрут, може бути доц≥льним зд≥йсненн€ зазначеного обм≥нюванн€ пошти через придорожний пункт обм≥нюванн€ пошти (ѕѕќѕ).

—хема такого обм≥нюванн€ ≥люструЇтьс€ на рис. 4.13.

 

–исунок 4.13. ≤люстрац≥€ обм≥нюванн€ пошти

” вар≥ант≥ рис. 4.13, а поштовий транспорт рег≥онального маршруту сходить з основноњ дороги, по €к≥й в≥н пр€муЇ, зањзджаЇ в ќ¬, виконуЇ обм≥нюванн€ пошти ≥ повертаЇтьс€ на основну дорогу.

” вар≥ант≥ рис. 4.13, б поштовий транспорт рег≥онального маршруту виконуЇ обм≥нюванн€ пошти з ѕѕќѕ, €кий зТЇднаний з ќ¬ п≥дТњзним маршрутом.

¬икористанн€ ѕѕќѕ дозвол€Ї суттЇво скоротити не т≥льки час проходженн€ рег≥ональних маршрут≥в, а й њх загальну прот€жн≥сть за рахунок скороченн€ к≥лькост≥ зазначених маршрут≥в.

Ќа рис. 4.14 наведено фрагменти схем перевезень пошти.

 

–исунок 4.14. ‘рагменти схем перевезень пошти

 

” вар≥ант≥ рис. 4.14, а обм≥нюванн€ пошти зд≥йснюЇтьс€ безпосередньо з ќ¬; дл€ перевезень пошти використовуютьс€ два рег≥ональн≥ маршрути.

” вар≥ант≥ рис. 4.14, б обм≥нюванн€ пошти зд≥йснюЇтьс€ €к безпосередньо з ќ¬, так ≥ через ѕѕќѕ; дл€ перевезень пошти використовуютьс€ один рег≥ональний ≥ два п≥дТњзн≥ маршрути.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 417 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќадо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © ‘едор ƒостоевский
==> читать все изречени€...

2097 - | 1823 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.022 с.