Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


Ѕог хоче т≥льки нашого добра
як≥ нерозумн≥ т≥, що противл€тьс€ Ѕож≥й вол≥! ¬они все одно мус€ть приймати прикрост≥, бо н≥хто не годен спинити виконанн€ того, що Ѕог хоче. —в. ѕавло питаЇтьс€: ’то ж годен опертис€ …ого вол≥?(–им. 9, 19). Ќа жаль вони терпл€ть њх без н≥€коњ заслуги, ба й нав≥ть ст€гають на себе Ѕож≥ кари в друг≥м житт≥ та зб≥льшають св≥й неспок≥й на ц≥м св≥т≥. —традницький …ов питаЇтьс€: ’то оперс€ …ого вол≥ та мав спок≥й? (…ов: 9, 4).

Ќехай хворий, ск≥льки хоче, скаржитьс€ на своњ бол≥, ≥ вбогий на нужду: нехай в≥н злоститьс€ на Ѕога ≥ зневажаЇ …ого, ск≥льки йому подобаЇтьс€! ўо ж це поможе йому? ¬≥н т≥льки зб≥льшить своЇ горе. ЂЌерозумнийї, кличе —в. јвгустин, Ђчого пошукуЇш, €к ган€Їшс€ за земськими добрами? ѕошукуй за ƒобром, в €к≥м Ї вс≥ можлив≥ добра!ї. „олов≥че, за чим пошукуЇш поза Ѕогом? «найди соб≥ Ѕога, злучис€ з Ќим, п≥дчинис€ …ого вол≥, ≥ будеш щасливий у ц≥м ≥ друг≥м житт≥.

„ого ж Ѕог бажаЇ €к не нашого добра? ’то ж б≥льше любить нас ан≥ж Ѕог? ¬≥н бажаЇ, щоб вс≥ люди спаслис€ ≥ стали св€тими. —в. ѕетро кличе: ¬≥н не хоче, щоб хтось загинув, але щоб ус≥ пока€лис€! (2 ѕет. «, 9). ј —в. ѕавло додаЇ: ¬аше осв€ченн€ це Ѕожа вол€ ( —ол. 4,3). —в. Ћев твердить, що Ѕог, добрий зо —воЇњ природи включив —вою славу в наше добро. ƒоброта це його природа, а доброта бажаЇ вд≥л€тис€ ≥ншим. Ѕог сильно бажаЇ, щоб

душ≥ стали учасниц€ми …ого д≥бр≥ щаст€. якщо ж у ц≥м житт≥ посилаЇ нам стражданн€, то чинить це дл€ нашого добра. —в. ѕавло св≥дчить про це, кажучи: “им, що любл€ть Ѕога, все виходить на добро (–им. 8, 28). Ќав≥ть Ѕож≥ кари, каже —в. ёдита, не мають на ц≥л≥ нашоњ загибел≥. Ѕог посилаЇ њх нам, щоб ми поправилис€ ≥ спаслис€. ¬≥рмо, промовила вона до мешканц≥в обл€женоњ ќлоферном ¬етул≥њ, що це не сталос€ дл€ нашоњ загибел≥, а дл€ поправи! (ёдита: 8, 27). Ѕог оточуЇ нас —воЇю доброд≥йн≥стю, щоб р€тувати в≥д в≥чного нещаст€. ѕророк ƒавид подивл€Ї њњ, кличучи: “и, √осподи, благословл€Їш праведника ≥ вкриваЇш його ласкою немов щитом! (ѕс. 5, 13). Ѕог не т≥льки бажаЇ, але й сильно дбаЇ про наше спас≥нн€. ѕсальмоп≥вець кличе: я вбогий ≥ б≥дний, але Ѕог дбаЇ про мене! (ѕс. 39, 18). „ого ж Ѕог м≥г би в≥дмовити нам, питаЇтьс€ —в. ѕавло, коли дав нам власного —ина? ¬≥н не пожалував —вого —ина, але видав …ого за вс≥х нас. як м≥г би ¬≥н разом з Ќим не дати ≥ всього ≥ншого? (–им. 8, 32). ќсь з €ким дов≥р'€м ми повинн≥ п≥дчин€тис€ Ѕожим зар€дженн€м, бо вс≥ вони зм≥р€ють до нашого добра. ќтож повтор€ймо з пророком ƒавидом не зважаючи на те, що нам трапитьс€: ¬ спокоњ л€жу ≥ в≥дп≥чну, бо “и, √осподи, звел≥в мен≥ безпечно в≥дпочиватиме. 4, 9). ¬≥ддаймо себе вповн≥ Ѕогов≥, бо ¬≥н подбаЇ про нас. —в. ѕетро заохочуЇ нас так поступати кажучи: ƒозвольте …ому журитис€ вами, бо ¬≥н дбаЇ про вас! (≤ ѕет. 5, 7).

ќтож треба вповн≥ в≥ддатис€ Ѕогов≥, бо ¬≥н напевно дбатиме про нас ≥ наше добро, €кщо будемо виповн€ти …ого волю, —ам √осподь отак промовив до —в.  атерини —≥Їнськоњ: Ђƒочко, думай про ћене, ≥ € завжди думатиму про тебе!ї 20). „асто повтор€ймо слова ќбручниц≥ з ѕ≥сн≥ ѕ≥сней: ћ≥й Ћюбий належить до мене, ≥ € до Ќього! (ѕ≥с. 2, 16). ћ≥й улюблений √осподь думаЇ про моЇ добро, тому не хочу н≥чого, х≥ба подобатис€ …ому ≥ в усьому п≥дчин€тис€ …ого св€т≥й вол≥.

Ч о Ч

—в€тий абат Ќ≥ль казав, що не сл≥д прохати Ѕога, щоб нам удавалос€ те, чого бажаЇмо, але щоб у нас виповн€лас€ …ого вол€. якщо ж стр≥немос€ з противнощами, то сл≥д не т≥льки терпеливо, але й рад≥сно приймати њх, насл≥дуючи апостол≥в, що верталис€ з —инедр≥ону, рад≥ючи, що вдостоњлис€ зневаги за ≥м'€ ≤ суса (ƒ≥њ: 5, 41). ’≥ба може бути б≥льше щаст€ н≥ж св≥дом≥сть, що душа, приймаючи добров≥льно вс€к≥ прикрост≥ сильно подобаЇтьс€ Ѕогов≥? ƒуховн≥ ¬чител≥ зазначують, що Ѕогов≥ подобаЇтьс€ бажанн€ де€ких душ страждати ради Ќього. ѕроте куди б≥льше подобаЇтьс€ …ому п≥дчиненн€ …ого вол≥, €к душа стане така р≥внодушна, що њй все одно, чи буде страждати чи веселитис€, бо вона так сильно п≥дчинилас€ Ѕож≥й вол≥, що не бажаЇ н≥чого за вин€тком виповненн€ ц≥Їњ вол≥.

ѕобожна душе, €кщо бажаЇш подобатис€ Ѕогов≥ та вже на земл≥ почуватис€ вдоволеною, то старайс€ завжди ≥ всюди п≥дчин€тис€ Ѕож≥й вол≥. ƒумай про те, що вс≥ гр≥хи твого невладнаного й ог≥рченого минулого житт€ це насл≥док в≥ддаленн€ в≥д Ѕожоњ вол≥, ќтож на-майбутнЇ завжди тримайс€ Ѕожоњ вол≥ в усьому, що могло б тоб≥ трапитис€, повтор€ючи зо —пасителем: “ак, ќтче, бо так подобаЇтьс€ “об≥! (ћт. 11, 26). √осподи, нехай так буде, бо так подобаЇтьс€ “об≥!  оли щось прикре трапитьс€ тоб≥, то думай, що воно походить в≥д Ѕога. ќтож негайно за€ви: Ђ“ака Ѕожа вол€!ї ≥ старайс€ успокоњти себе. Ќасл≥дуй цар€ ƒавида, €кий каже: я замовк ≥ не в≥дчинив уст, бо “и це вчинив! (ѕс. 38, 10). ƒо цього треба звернути вс≥ своњ гадки ≥ молитви, цебто треба благати Ѕога п≥д час розважанн€, —в€того ѕричаст€ ≥ в≥дв≥дин ѕресв€тих “айн,

щоб помагав тоб≥ виповн€ти …ого волю. ∆ертвуй себе завжди Ѕогов≥, за€вл€ючи: Ђћ≥й Ѕоже, чини зо мною ≥ з ус≥м, що маю, те, що подобаЇтьс€ “об≥!ї “ак поступала —в. “ереса, що бодай п'€тдес€т раз≥в денно жертвувала себе Ѕогов≥, щоб так поступав ≥з нею, €к подобалос€ …ому.

ћ≥й читачу, будеш блаженним, €кщо так завжди поступатимеш, будеш св€тим, проживатимеш щасливо на земл≥ та запевниш соб≥ блаженну смерть. якщо хтось помре, то хочемо знати, куди п≥шла його душа. ÷е залежить в≥д того, чи в≥н помер, п≥дчин€ючись Ѕож≥й вол≥ чи н≥. якщо за житт€ ти навчишс€ завжди п≥дчин€тис€ Ѕож≥й вол≥, то й у годин≥ смерти так само поступиш. “ака повед≥нка запевнить тоб≥ спас≥нн€. “и помреш €к св€тий.

ќтож завжди п≥дчин€ймос€ Ѕож≥й вол≥. Ѕог премудрий, тому знаЇ, що добре дл€ нас. ¬≥н так само сильно любить нас, тому й бажаЇ того всього, що найкраще дл€ нас, бо йнакше ’ристос не був би помер за нас. Ѕудьмо певн≥ та переконан≥, каже —в. ¬асил≥й, що Ѕог куди краще дбаЇ про наше добро н≥ж ми сам≥ могли б це вчинити.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 413 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќасто€ща€ ответственность бывает только личной. © ‘азиль »скандер
==> читать все изречени€...

2127 - | 1856 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.01 с.