Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ќсв≥тньо-педагог≥чна д≥€льн≥сть ћ. ѕ»рогова
¬идатний вчений, л≥кар, основоположник воЇнно-польовоњ х≥рург≥њ, ћ.≤.ѕирогов (1810Ц1881) ув≥йшов в ≥стор≥ю громадсько-педагог≥чного руху €к теоретик у галуз≥ педагог≥ки ≥ орган≥затор народноњ осв≥ти. …ого д≥€льн≥сть в ќдес≥, а пот≥м у  иЇв≥ мала великий вплив на розвиток педагог≥чноњ науки ≥ народноњ осв≥ти не т≥льки в ”крањн≥, а й в –ос≥њ. ¬ прац€х У ќ ходе просвещени€ в Ќовороссийском крае и о вопиющей необходимости преобразовани€ учебных заведений, ФУ ќ публичных лекци€х по педагогике, У ÷иркул€рное предложение директорам училищ ќдесского учебного округа, У ќб изменении правил приема в благородные пансионы при гимнази€х... Ф, та ≥н. в≥н виступав за демократизац≥ю кер≥вництва школою та шк≥льною системою в ц≥лому.

” статт≥ У ѕитанн€ житт€ Ф ћ.ѕирогов формулюЇ своњ погл€ди на роль, значенн€ та сучасний стан вихованн€, на його завданн€ ≥ характер, проводить думку про те, що вихованню належить в≥дпов≥дальна роль в житт≥ сусп≥льства в ц≥лому ≥ кожноњ особистост≥ зокрема, що в≥д нього у значн≥й м≥р≥ залежить майбутнЇ людини.

ћ.ѕирогов в≥дзначаЇ, що питанн€ вихованн€ не стали поки ще питанн€м житт€, що сучасне сусп≥льство не надаЇ йому потр≥бноњ уваги, не п≥клуЇтьс€ про забезпеченн€ вихованн€ правильним спр€муванн€м. Ѕ≥льше того, у вихованн≥ п≥дтримуЇтьс€ саме помилкова спр€мован≥сть. Ќайб≥льш суттЇвим недол≥ком, а, в≥рн≥ше, вадою сучасного вихованн€, ћ.ѕирогов називаЇ станов≥сть осв≥ти ≥ вихованн€, вважаючи цю перешкоду несправедливою, такою, €ка не в≥дпов≥дала ≥нтересам держави, педагог≥ки ≥ морал≥. ¬≥н заперечував станов≥сть. Ќе менш серйозною вадою, н≥ж станов≥сть, ћ.ѕирогов вважав вузькопрофес≥йну та чиновницько-карТЇристську спр€мован≥сть вихованн€, зниженн€ загальноосв≥тнього р≥вн€ навчанн€ учн≥в початковоњ ≥ середньоњ школи ≥ студент≥в ун≥верситет≥в.

” статт≥ У Ўкола ≥ житт€ Ф ѕирогов пропонуЇ Їдину народну, загальнодоступну школу дл€ вс≥х д≥тей, починаючи з елементарноњ ≥ до вищоњ. ѕри цьому в≥н пропонував запровадити принцип колег≥альност≥ у кер≥вництв≥ учбовими закладами.

Ќайактивн≥шу участь вз€в ѕирогов в обговоренн≥ реформи народноњ осв≥ти 60-х рок≥в. Ѕорючись проти становоњ нер≥вност≥ ≥ нац≥ональних обмежень щодо школи, ѕирогов запропонував нову систему народноњ осв≥ти. ќсновою ц≥Їњ системи маЇ бути елементарна школа з двох клас≥в, в €к≥й вивчаЇтьс€ «акон Ѕожий, грамота, л≥чба. Ќаступною ланкою Ї прог≥мназ≥њ Ц реальна ≥ класична з 4-х р≥чним курсом навчанн€ кожна. « реальноњ прог≥мназ≥њ можна вступити також до класичноњ, €ка Ї вищим типом навчального закладу в пор≥вн€нн≥ з реальною прог≥мназ≥Їю. —ередн€ школа передбачалас€ двох тип≥в Ц реальна ≥ класична г≥мназ≥€. –еальну г≥мназ≥ю рекомендувалось в≥дкривати в≥дпов≥дно до м≥сцевих потреб: у н≥й вивчались прикладн≥, математичн≥ ≥ комерц≥йн≥ науки. ”чн≥, що зак≥нчують реальну г≥мназ≥ю, вступають до вищих техн≥чних навчальних заклад≥в.  ласична г≥мназ≥€ готуЇ до ун≥верситету.

« високою оц≥нкою слова повТ€заний погл€д ћ.ѕирогова на роль ≥ значенн€ таких метод≥в в середн≥й школ≥, €к розпов≥дь вчител€, бес≥ди, твори учн≥в. ” навчанн≥ ≥ вихованн≥ д≥тей раннього в≥ку ћ.ѕирогов рекомендував користуватис€ також ≥грами. ¬≥н називав њх сильними вежами початковоњ осв≥ти. «а правильноњ орган≥зац≥њ гри вона спри€Ї розвитков≥ мисленн€, почутт≥в, фантаз≥њ.

Ќа противагу д≥ючому статутов≥ ≥ оф≥ц≥йн≥й педагог≥ц≥, ѕирогов у р€д≥ статей обірунтовуЇ принципи навчанн€ у дус≥ демократичноњ педагог≥ки, виховуючого навчанн€, поЇднанн€ наочност≥ ≥ слова, диференц≥йованого п≥дходу до метод≥в навчанн€ ≥ вихованн€, урахуванн€ ≥ндив≥дуальних особливостей, п≥двищенн€ рол≥ вчител€ в навчально-виховному процес≥, творчого п≥дходу до нього та ≥н.

ѕирогов був приб≥чником ж≥ночоњ осв≥ти. ќднак, ѕирогов Ц противник р≥вноправТ€ ж≥нки з чолов≥ком в платн≥ за працю. ¬ цих погл€дах в≥дчуваЇтьс€ типовий представник л≥беральноњ буржуаз≥њ.

¬ основ≥ покращенн€ житт€ людей, за ѕироговим, Ї, насамперед, широк≥ соц≥альн≥ перетворенн€, головною умовою €ких мають бути радикальн≥ зм≥ни системи осв≥ти ≥ вихованн€, розвиток осв≥ти ≥ науки в ”крањн≥. —аме пропозиц≥њ щодо л≥кв≥дац≥њ станового характеру системи народноњ осв≥ти, в≥дкритого доступу в середню ≥ вищу школу вс≥м д≥т€м, ≥де€ гармон≥йного розвитку вроджених Усил народуФ, утвердили ћ.≤.ѕирогова €к в≥домого громадського д≥€ча.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 927 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

≈сли президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © »осиф Ѕродский
==> читать все изречени€...

2248 - | 2158 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.009 с.