Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Неперервність функції в точці і на відрізку. Неперервність функції кількох змінних та функцій комплексної змінної. Поняття рівномірної неперервності




Нехай задана функція , ,

Визначення 1:

Функція назив. неперервною в точці , якщо границя функції в цій точці = значенню функції в цій точці.

Визначення 2:

Функція назив. непер. в точці , якщо для будь-якого

Визначення 3:

Фу-я f(x) назив.непер. в т. , якщо якусь послідовність значень

Властивості фу-й непер. на відрізку:

Теорема Больцано – Коші: Якщо фу-я f(x) неперервна на відрізку і на кінцях його має значення, протилежні за знаком, то f(x) обертається в нуль принаймі в одній точці інтервалу (а,в)

Геометрично результат теореми очевидний. Якщо , то точки лежать у різних напівплощинах. На які вісь ділить площину . Графік неперервної функції , який з’єднує ці точки, обов’язково перетне вісь принаймні в одній точці.

Вимога неперервності функції на відрізку є необхідною: функція, що має розрив хоча б в одній точці, може перейти від від’ємного значення до додатного, не обертаючись у нуль.

Теорема Больцано – Коші (про проміжні значення неперервної функції): Нехай фу-я непер. на відр. , причому . Тоді, яким би не було число С, що стоїть між числами А і В, на відрізку знайдеться принаймі одна точка С, така, що .

Ці теореми встановлюють, що переходячи від одного свого значення до іншого, функція хоча б один раз набуває кожного свого проміжного значення між її значеннями на кінцях відрізків.

Теорема Веєрштрасса (про обмеженість неперервної на відр. фу-ї): Якщо фу-я непер. на відрізку , то вона обмежена на ньому зверху й знизу, тобто існують такі числа m і M, що для всіх х є справедлива нерівність

Поняття рівномірної неперервності: фу-я назив. непер. в точці де на мові екстремум якщо для будь-якого існує таке , що . Фу-я , назив рівномірно неперервною на проміжку Х, якщо для будь-якого , що з нерівності слідує нерівність , де б ми не взяли з проміжку . Має місце наступна теорема - теорема Кантора: Якщо фу-я неперервна на відр. , то вона ріваномірно неперервна на ньому.

Доведення: (методом від супротивного) Нехай для даного не існує такого про яке мова йде в теоремі. Нехай існує таке , з нерівності . Розглянемо послідовність - додатніх чисел, таких, що , тоді для кожного знайдуться на відрізку значення , такі, що з нерівності Згідно леми Б-В з обмеженої послідовності можна завжди виділити збіжну підпослідовність. . Тоді в силу неперервності фу-ї в точці випливає, що з нерівності повинно випливати Модуль різниці стає як завгодно малий. А це суперечить умові.

Нехай для довільного визначені фу-ї , розглянемо фу-ю (1). Ця фу-я є комплексно значною від дійсної змінної.

Фу-я буде неперервною в т. , якщо в цій точці будуть неперервними фу-ї і . Мають місце всі відомі властивості неперервних фу-й дійсної змінної. Фу-я назив. диференційованою в точці , якщо в цій точці диференційованими є фу-ї і і похідна

Функція комплексної змінної: нехай кожному елементу z з деякої множини Е за певним законом поставимо у однозначну відповідність компл. число із множн. , тоді на мн. комплексно значна фу-я комплексної змінної. Їх називають комплексними фу-и змінної. ,

Фу-я наз. неперервною в т. якщо вона в цій точці визначена і . Фу-я буде неперервною в т. якщо неперервними будуть фу-ї та . Мають місце вл. неперервних фу-й дійсної змінної, а саме:

Якщо неперервна в точці , то неперервними в цій точці будуть фу-ї: Неперервною також суперпозиція двох неперервних фу-й.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 710 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2277 - | 2208 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.