Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Границя послідовності. Основні теореми про збіжність послідовностей. Границя обмеженої монотонної послідовності. Число е. Границя послідовності в метричному просторі




Означення 1. Сукупність чисел кожне з яких є функцією від натурального аргумента, які розміщенні в порядку зростання номерів назив. числовою послідовністю.

Означення 2. Стале число називається границею послідовності якщо для будь-якого додатного числа можна вказати таке натуральне число N, починаючи з якого всі наступні члени послідовності задовольняють нерівність (n>N). Записують це так: .

Теорема 1. В будь-якій обмеженої послідовності можна виділити збіжну підпослідовність.

Доведення. Нехай послідовність обмежена, тобто n є N. Поділимо відрізок на дві рівні частини. Оскільки кільк членів нескінченна, в одній із половин міститься нескінченність. Позначимо половину через ділимо відрізок пополам, беремо ту частину в якій є нескінченна кільк. елементів і позначимо цей відрізок ,…. ,…

Теорема 2. Для того, що послідовність була збіжна необхідно і достатньо щоб для , що n>N, p>0(p є N), слідує нерівність Доведення: Для того, щоб послідовність була збіжна, то , виконується n>N, p>0 (p є N) з а слідує n>N, p>0 (p є N)

Нехай , що n>N, p>0 (p є N) .

для будь- яких n>N, p>0.

Достатність. Нехай виконується умова:

Розширимо ці границі, щоб охопити перший N, ця послідовність буде обмеженою n є N. За попередньою теоремою отримаємо Т.доведено.

 

Теорема 2. Якщо послідовність збіжна, то вона має лише одну границю.

Теорема 3. Будь – яка обмежена монотонна послідовність збіжна.

Теорема 4. Якщо послідовність збіжна, то вона обмежена

Якщо , то послідовність () називається нескінченно малою. Прикладом такої послідовності є

Послідовність називається неспадною, якщо для всіх її членів виконується нерівність , n є N, і зростаючою, якщо для всіх її членів виконується нерівність , n є N. Послідовність () називається незростаючою, якщо для всіх її членів виконується нерівність , n є N, і спадною, якщо для всіх її членів виконується нерівність , n є N. Незростаючі, неспадні, зростаючі і спадні послідовності називаються монотонними послідовностями.

Теорема 1-2. Всяка монотонна зростаюча (спадна) обмежена зверху (знизу) має скінчену границю.

Доведення. Доведемо для випадку монотонно зростаючої і обмеженої числової послідовності. n є N. Оскільки послідовність обмежена зверху, то згідно теореми про існування точної верхньої межі і для послідовності існує точна верхня границя, тобто За Влас. точної верхньої межі . По друге: знайдемо таке значення , таке, що В силу монотонності зростання числової послідовності матимемо, що для будь-якого слідує . Аналогічно для випадку спадної послідовності обмеженої зверху.

Основна формула для числа е: (1). З рівності (1) випливає інша рівність () . Доведемо, що Нехай х- пробігає, яку-небудь послідовність , , . Звідси . Візьмемо від цього ліву і праву границі, які будуть дорівнювати е. Аналогічно і для . - натуральні логарифми. , М=

 

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2242 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2597 - | 2276 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.