Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальна постановка задачі. Деякі задачі лінійного програмування вимагають цілочислового розв’язку




Деякі задачі лінійного програмування вимагають цілочислового розв’язку. До них відносяться задачі з виробництва і розподілу не діленої продукції (випуск верстатів, телевізорів, автомобілів тощо). У загальному вигляді математична модель задачі цілочислового програмування має вигляд

з обмеженнями

Оптимальний розв’язок задачі, яку знайдено симплексним методом, часто не є цілочисловим. Його можна округлити до найближчого цілого числа. Але таке округлення може дати розв’язок, який не є найкращим серед цілочислових розв’язків або привести до розв’язку, що не задовольняє системі обмежень. Тому для знаходження цілочислових розв’язків необхідний особливий алгоритм. Такий алгоритм запропонував Гоморі.

Метод Гоморі

Метод Гоморі полягає у наступному. Симплексним методом знаходять оптимальний розв’язок задачі. Якщо розв’язок цілочисловий, тоді задача розв’язана. Якщо ж він вміщує хоча б одну дробову координату, тоді закладають додаткове обмеження за цілочисельністю і обчислення продовжують до одержання нового рішення. Якщо ж і воно є не цілочисловим, тоді знову накладають нове обмеження за цілочисельністю. Обчислення продовжують до тих пір, доки не буде одержаний цілочисловий розв’язок або показано, що задача не має цілочислового розв’язку.

Нехай одержано оптимальний розв’язок , який не э цілочисловим, тоді останній крок можна представити у вигляді симплексної таблиці, де - ранг системи обмежень; - коефіцієнт симплексної таблиці -го рядка -го стовпця; - вільний член -го рядка.

    ...   ...   ...
    ...   ...   ...
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
    ...   ...   ...
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
    ...   ...   ...

 

Нехай і хоча б одне з () – дробові числа.

Позначимо через і цілі частини чисел і .

Цілою частиною числа називається найбільше ціле число, яке не перевищує .

Позначимо через і цілі частини чисел і .

Дробовою частиною чисел і називається різниця та .

 

П риклад:

Якщо всі і хоча б одне значення дробові, то з урахуванням введених позначень цілих і дробових чисел, додаткове обмеження за цілочисельністю прийме вигляд

 

Зауваження:

1. Якщо (вільний член) – дробове число, а всі коефіцієнти - цілі числа, тоді задача лінійного програмування не має цілочислового розв’язку.

2. Обмеження цілочисельності може бути накладене не на всі змінні, а лише на їх частину. У цьому випадку задача є частково цілочисловою.

Графічний метод

При наявності у задачі лінійного програмування двох змінних, а в системі обмежень – нерівностей, вона може бути розв’язана графічним методом.

У системі координат знаходять область припустимих розв’язків (ОПР), будують вектор і лінію рівня, яка є перпендикулярною до вектора . Переміщуючи лінію рівня за напрямком вектора для задач на максимум, знаходять найбільш віддалену від початку координат точку і її координати.

У випадку, коли координати цієї точки не є цілочисловими, у ОПР будують цілочислову сітку і знаходять в ній такі цілі числа, які задовольняють системі обмежень і при яких значення цільової функції є найбільш близьким до екстремального не цілочислового розв’язку. Координати такої вершини і є цілочисловим розв’язком.

 

НЕЛІНІЙНЕ ПРОГРАМУВАННЯ





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 545 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2465 - | 2202 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.