14.1. Діяльність Спеціальної школи-інтернату припиняється в результаті передання всього майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу) або ліквідації.
14.2. Злиття, приєднання, поділ, перетворення та виділ здійснюється за рішенням Рівненської обласної ради, або у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
14.3. Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності Спеціальної школи-інтернату (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Спеціальної школи-інтернату відповідно до чинного законодавства України.
14.4. Виконання функцій комісії з припинення діяльності Спеціальної школи-інтернату може бути покладено на орган управління майном.
14.5. У разі злиття Спеціальної школи-інтернату з іншим суб’єктом навчально-виховного процесу усі майнові права та обов’язки кожного з них переходять до суб’єкта навчально-виховного процесу, що утворюється внаслідок злиття. У разі приєднання Спеціальної школи-інтернату до іншого суб’єкта навчально-виховного процесу, до останнього переходять усі його майнові права та обов’язки Спеціальної школи-інтернату. У разі поділу Спеціальної школи-інтернату, усі її майнові права і обов’язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожного з нових об’єктів навчально-виховного процесу, що утворені в наслідок цього поділу. У разі виділення одного або кількох нових суб’єктів навчально-виховного процесу, до кожного з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов’язки Спеціальної школи-інтернату. У разі перетворення Спеціальної школи-інтернату в інший суб’єкт навчально-виховного процесу, усі її майнові права і обов’язки переходять до новоутвореного суб’єкта навчально-виховного процесу.
14.6. Спеціальна школа-інтернат може бути ліквідована:
- за рішенням Рівненської обласної ради;
- за рішенням суду про визнання судом не дійсною державну реєстрацію юридичної особи, через допущені при її створені порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
14.7. Ліквідація Спеціальної школи-інтернату проводиться ліквідаційною комісією, призначеною власником, а у випадку ліквідації Спеціальної школи-інтернату за рішенням господарського суду - ліквідаційною комісією, призначеної судом.
14.8. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління майном Спеціальної школи-інтернату.
14.9. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Спеціальної школи-інтернату, виявляє її дебіторів, кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику.
14.10. При ліквідації Спеціальної школи-інтернату учням, які виховувались та навчались у ньому, забезпечується можливість продовження навчання в іншому навчальному закладі відповідно до чинного законодавства.
14.11. При реорганізації чи ліквідації Спеціальної школи-інтернату працівникам, які звільняються або переводяться, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю України.
14.12. Спеціальна школа-інтернат вважається ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення її діяльності.