6.1. Навчально-виховна та корекційно-розвиткова робота є складовою режиму Спеціальної школи-інтернату, додержання якого є обов'язковим для усіх працівників. Режим роботи Спеціальної школи-інтернату складається з урахуванням специфіки його функціонування з урахуванням психофізичних особливостей вихованців (учнів), санітарно-гігієнічних вимог і є цілодобовим.
6.2. Відповідно до Типових навчальних планів у Спеціальній школі-інтернаті проводиться корекційно-розвиткова робота з предметно-практичного навчання, лікувальної фізкультури, ритміки, соціально-побутового, просторового орієнтування, розвитку мовлення (формування вимови і мовлення), слухового, зорового, дотикового сприймання, комунікативної діяльності з метою корекції первинних і вторинних відхилень у розвитку учнів, створення сприятливих умов для здобуття повної загальної середньої освіти, професійно-трудової підготовки, подальшої соціалізації вихованців (учнів).
6.3. Корекційні заняття, індивідуальні або групові, проводяться учителями з урахуванням особливостей розвитку вихованців (учнів).
6.4. Лікувально-профілактичні заходи передбачають профілактику соматичних захворювань, підтримання належного рівня психічної активності, працездатності, контроль за фізичним розвитком дітей. З цією метою медичними працівниками надається консультативна допомога педагогам і вихователям у дозуванні шкільних навантажень.
6.5. Комплексне відновлювальне лікування в Спеціальній школі-інтернаті проводиться за методиками медико-соціальної реабілітації, рекомендованими Міністерством охорони здоров'я України відповідно до індивідуальних програм реабілітації дитини-інваліда.
6.6. У Спеціальній школі-інтернаті особлива увага приділяється лікувально-профілактичній і корекційно-розвитковій роботі з урахуванням клінічних проявів захворювань та психологічнихособливостей учнів (вихованців), що зумовлюють труднощі в навчанні.
6.7. Медична корекція основної вади розвитку передбачає специфічну медикаментозну фізіокліматотерапію, спеціальну лікувальну фізкультуру, застосування відповідного обладнання.
6.8. У відновлювальному медикаментозному лікуванні загальної недостатності нервової системи та психічного стану вихованців (учнів) Спеціальної школи-інтернату здійснюється раціональна психотерапія із застосуванням реабілітаційних, у т. ч. не медикаментозних методик, спрямованих на відновлення не тільки рухових функцій, але й психіки та мовлення, з метою максимально можливої соціальної адаптації та ранньої профорієнтаціїучнів (вихованців).
6.9. Медичні і педагогічні працівники під час занять та в позаурочний час здійснюють системні спостереження за дітьми. Результати динамічних медичних, психолого-педагогічних спостережень систематично обговорюютьсяна засіданнях методичних об’єднань, педагогічної ради за участю шкільної психолого-медико-педагогічної комісії з метою уточнення режиму, змісту, форм і методів навчання, застосування індивідуального підходу до дитини.
6.10. На основі фізичних та інтелектуальних особливостей розвитку дітей лікарі, спільно з педагогічними працівниками приймають об╜рунтовані рішення щодо трудового навчання у Спеціальній школі-інтернаті з урахуванням майбутньої спеціальності, реальних можливостейїх працевлаштування, форм подальшого професійного навчання вихованців (учнів).
6.11. Медичні працівники ознайомлюють педагогічних працівників, батьків (осіб, які їх замінюють) із санітарно-гігієнічним режимом Спеціальної школи-інтернату, клінічними проявами особливостей розвитку вихованців; здійснюють просвітницьку роботу серед вихованців (учнів) з питань дотримання правил особистої гігієни, здорового способу життя.
6.12. Заклади охорони здоров’я, разом з органами управління освітою та органами охорони здоров’я щороку забезпечують безоплатний медичний огляд вихованців (учнів), моніторинг і корекцію стану здоров’я, проведення лікувально-профілактичних заходів у Спеціальній школі-інтернаті.
6.13. Консультативно-методична допомога з питань організації навчально-виховної, корекційно-відновлювальної, лікувально-профілактичної роботи здійснюється науково-дослідними, науково-методичними та лікувальними закладами, на території обслуговування якої розташована Спеціальна школа-інтернат.
6.14. Санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режим у Спеціальній школі-інтернаті забезпечується оптимальним співвідношенням інтелектуального та фізичного навантаження, тривалості навчальних занять і відпочинку, здійсненням комплексу заходів з фізичного виховання та загартування дітей, організацією раціонального харчування, профілактикою травматизму, дотриманням протиепідемічних заходів, вимог техніки безпеки.
6.15. Відповідальність за додержання санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм несуть директор Спеціальної школи-інтернату, Рівненська обласна рада, нагляд здійснюється установою державної санітарно-епідеміологічної служби.