Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Соціально-педагогічна допомога сім’ї




 
 

 


Освітня Психологічна Посередницька
навчання підтримка координація
виховання корекція інформування
    організація

Соціально-педагогічна допомога в навчанні спрямована на попередження сімейних проблем, які виникають, і формування педагогічної культури батьків. Діяльність педагога передбачає проведення широкої просвіти батьків з таких питань:

- педагогічна та соціально-психологічна підготовка батьків до виховання майбутніх дітей;

- роль батьків у формуванні у дітей адекватної поведінки по відношенню до ровесників;

- значення особистого прикладу й авторитету батьків у вихованні дітей, відносини між батьком і матір’ю, їх вплив на дитину; відносини між дітьми;

- взаємовідносини різних поколінь у сім’ї, методи педагогічного впливу на дітей, формування позитивних відносин між дітьми і дорослими;

- виховання дітей з урахуванням статі й віку;

- соціально-психологічні проблеми виховання “важких” дітей, проблеми негативного впливу бездоглядності та безпритульності на психіку дитини;

- сутність самовиховання та його організації, роль сім’ї у керівництві процесом самовиховання дітей і підлітків;

- заохочення і покарання при вихованні дітей у сім’ї;

- найбільш поширені помилки батьків у вихованні дітей;

- особливості виховання дітей з відхиленнями у фізичному та психічному розвитку;

- трудове виховання у сім’ї, допомога дитині у виборі професії, проблеми вияву і розвитку професійних нахилів і задатків дітей;

- організація режиму праці, навчання, відпочинку і дозвілля дітей в сім’ї;

- підготовка дітей дошкільного віку до шкільного навчання;

- моральне, фізичне, естетичне, статеве виховання дітей;

- розвиток уявлень про спілкування у дитячому віці;

- причини і наслідки дитячого алкоголізму, токсикоманії, наркоманії, проституції; роль батьків у дитячих патологіях, зв’язок здоров’я дітей з асоціальними уподобаннями їх батьків.

Допомога у вихованні надається педагогом, у першу чергу, батькам – шляхом їх консультування, а також дитині через створення спеціальних виховних ситуацій для розв’язання завдань своєчасної допомоги сім’ї з метою її зміцнення і найбільш повного використання її виховного потенціалу.

Основними сферами реалізації даного виду допомоги сім′ї є звернення до батьківського обов′язку, любові та інтересу. Порушення атмосфери любові впливає на емоційно-вольові якості дитини. Педагог сприяє формуванню взаємоповаги і турботливого ставлення між членами сім′ї.

Психологічна підтримка передбачає створення сприятливого мікроклімату в сім′ї в період короткотривалої кризи. При цьому необхідна ґрунтовна психологічна підготовка або взаємодія з психологом і психотерапевтом. Важливо чітко зрозуміти компетенції кожного з них. Педагог визначає проблему, аналізуючи міжособисті відносини в сім′ї, становище дитини у сім′ї, відносини сім′ї з суспільством. Психолог виявляє психологічні зміни кожного члена сім′ї, психотерапевт проводить лікування.

Корекція міжособистісних відносин необхідна тоді, коли в сім′ї присутнє психічне насилля над дитиною, яке зумовлює низку порушень (залякування, кривда дитини, приниження її честі тощо).

Посередницька допомога – це допомога:

- в організації певної діяльності, наприклад, сімейного дозвілля: виставок, благодійних аукціонів, клубів за інтересами, сімейних свят, конкурсів, курсів ведення домашнього господарства, літнього відпочинку тощо;

- у координації дій різних відомств і служб у розв’язанні проблем конкретної сім′ї чи дитини. Серед таких проблем може бути передача дитини на виховання в іншу сім’ю (обстеження сім’ї, патронаж, підтримка психологічного мікроклімату сім’ї, сприяння адаптації дитини у новій сім’ї; робота з рідними батьками тощо); усиновлення дітей; влаштування дітей у притулок, дитячий будинок, сімейний дитячий будинок, школу-інтернат тощо.

- допомога в інформуванні, спрямована на забезпечення сім′ї інформацією з різних питань соціального захисту. Вона проводиться у формі консультування. Питання можуть стосуватися як житлового, сімейно-шлюбного, трудового, громадянського, пенсійного законодавства, прав дітей, жінок, інвалідів, так і проблем, які існують усередині сім’ї. Така допомога надається будь-якому членові сім’ї, в тому числі й дітям, до яких погано ставляться чи про яких не турбуються.

Педагог, взаємодіючи з сім’єю, виступає в таких основних ролях: радник (інформує сім’ю про важливість і можливості взаємодії батьків і дітей в сім’ї; розповідає про розвиток дитини; дає педагогічні поради щодо виховання дітей); консультант (консультує з питань сімейного законодавства, питань міжособистісної взаємодії у сім’ї; інформує про існуючі методи виховання, зорієнтовані на конкретну сім’ю; роз’яснює батькам способи створення умов, необхідних для нормального розвитку і виховання дитини в сім’ї); захисник (захищає права дитини у випадку, коли доводиться зустрічатися з повною деградацією особистості батьків (алкоголізм, наркоманія, жорстоке ставлення до дітей), і зумовленими цим проблемами невлаштованості побуту, відсутності уваги, людського ставлення батьків до дітей тощо).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1776 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2255 - | 2185 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.