Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завдання або кейси для поточного контролю знань і вмінь здобувачів вищої освіти




Задача № 1

Працівник М. виконував роботи, які належать до вогненебезпечних. У порушення інструкції з техніки безпеки, майстер Ш. не забезпечив його спецодягом. Під час роботи від іскри в М. зайнявся одяг і він одержав опіки. Перебуваючи в лікарні, М. занедужав запаленням легенів, від чого помер.

Дайте кримінально-правову оцінку поведінки Ш.

Задача № 2

Комендант будинку У. не забезпечив необхідної безпеки під час скидання снігу з даху будинку, через що скинутою брилою льоду була смертельно травмована С. Скидав сніг Ч., який, виконуючи цю роботу, не виявив належної уваги.

Дайте кримінально-правову оцінку вчиненому.

Задача № 3

Майстер-підривник вугільної шахти Б., працюючи в третю зміну, виконував підривні роботи при відсутності води у вмістищах водяного заслону, а також осіб технічного нагляду, чим порушив вимоги параграфа 164 і 292 Єдіних правил безпеки при підривних роботах. Ця шахта належила до розряду категоричних з безпеки вибуху газу й вугільного пилу.

Дайте кримінально-правову оцінку діям Б.

Варіант: Через дії Б. виникла загроза вибуху метану.

Задача № 4

    У., будучи службовою особою підприємства, на яку покладено спеціальний обов'язок щодо охорони праці, через неуважність порушив вимоги законодавства про охорону праці, що спричинило заподіяння одному з працівників середньої тяжкості тілесних ушкоджень.

  Надайте кримінально-правову оцінку діям У.

Додаток «Тестові завдання»:

1. Злочин, передбачений ст. 271 КК (Порушення вимог законодавства про охорону праці), вважається закінченим з моменту:

а) порушення вимог законодавства про охорону праці;

б) заподіяння шкоди здоров’ю потерпілого;

в) заподіяння матеріальної шкоди підприємству, організації, установі.

 

2. Суб’єкт злочинів проти безпеки виробництва:

а) загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16 років);

б) спеціальний (особа, яка зобов’язана дотримувати правила безпеки виробництва).

 

3. Потерпілою від злочинів проти безпеки виробництва може бути:

а) будь-яка особа;

б) особа, яка має відношення до виробництва (за винятком ст. 275 КК);

в) особа, яка порушила правила безпеки виробництва (за винятком ст. 275 КК).

 

Казус:

12 травня 2011 р. В. зареєструвався як суб’єкт підприємницької діяльності і відкрив бар СПД «В.В.В.», який перебуває у нього в оренді.В подальшому В., в період з 2011 р. по червень 2013 р., організував роботу бару СПД «В.В.В.», в якому з використанням найманої праці здійснює підприємницьку діяльність з виготовлення та продажу продуктів харчування, в ході чого експлуатує балон, що містить зріджений газ. У процесі здійснення підприємницької діяльності В. не отримав дозвіл в органах Держгірпромнагляду на виконання відповідних робіт та експлуатацію вказаного обладнання.

Також В. самовільно встановив та використовував у своїй діяльності у приміщенні кухні очолюваної ним крамниці-бару СПД «Є.К.» індивідуальну газобалонну установку, без розробки проектної документації на встановлення балонів зріджених вуглеводневих газів, без прийняття цієї установки в експлуатацію спеціалізованим підприємством по газопостачанню, без наявності вентиляції, без розробки графіка планового ремонту, допустив експлуатацію резервуарів зі зрідженим вуглеводним газом та установки, без випробування її на міцність і щільність, без проведення її контрольного опресування і технічного обслуговування, без поточного ремонту установки, та при відсутності хомутів на гумотканинному рукаві, а також з його механічним пошкодженням.

Крім цього, В. не призначив у крамниці-барі відповідальну за безпечну експлуатацію газобалонної установки особу, яка пройшла спеціальне навчання і перевірку знань в обсязі виконуваної ним роботи і не розробив інструкцію з безпечного користування газом біля газових приладів, чим створив загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

Завдання:Під час учбового судового засідання на занятті мають виступити сторони обвинувачення та захисту, потерпілий, обвинувачений, суддя – надати та обґрунтувати кваліфікацію діяння.


 

Тема № 12





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 169 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2376 - | 2051 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.