Задача № 1
Громадянином С. біля банкомату „Імекс Банк” було знайдено кредитну картку. Не довго думаючи, він вирішив перевірити, чи є на даній картці будь-які кошти. Ввівши найпростіший код, який спав йому на думку (1,2,3,4), і який в подальшому виявився вірним, він зняв з даного рахунку 5500 грн.
Кваліфікуйте дії С.
Задача № 2
К. купив у Львові діамант без оправи, який таємно вивіз до Англії, де продав його за 25 тис. фунтів.
Дайте кримінально-правову оцінку дій К.
Задача № 3
Замісник Голови адміністрації Ульяновського району Кіровоградської області Ш. розпорядився, щоб 2/5 частини наданих державою коштів для відбудови району передали на реставрацію Ульяновської Православної Церкви. Хоча розтрата цих коштів не була передбачена місцевим бюджетом.
Чи правомірні дії Ш.? Якщо ні, то кваліфікуйте його діяння.
Задача № 4
Головний бухгалтер торговельно-закупівельної бази по постачанню дитячих, шкільних і лікувально-оздоровчих установ міськвиконкому Г., порушивши Закон, зменшила оподатковуваний прибуток, несвоєчасно перераховувала в бюджет прибутковий податок із заробітної плати, у результаті чого в бюджет не надійшло коштів на суму 800000 грн.
Вирішить питання про відповідальність Г.
Задача № 5
С., будучи закордоном в Турції, скупив 5 кг. золотих виробів, з метою їх подальшого збуту. Перетинаючи українську митницю, він не повідомив про свою покупку органів митних служб і не заповнив Декларацію. При перевірці багажу на спеціальному приладі, товар був виявлений.
Кваліфікуйте дії С.
Задача № 6
Водій рейсового автобусу Кишинів-Одеса С. намагався перевезти через державний кордон вино-коньячні вироби, сховавши їх від працівників митниці в спеціальному таємному сховищі в автобусі, за що був затриманий працівниками митниці.
Кваліфікуйте дії С.
Задача № 7
Приватний підприємець К., надавши банку завідомо неправдиву інформацію, неправомірно одержав кредит для подальшого ведення підприємницької діяльності. Після цього, розуміючи безперспективність свого зайняття, К. привласнив грошові кошти одержані як кредит.
Дайте кримінально-правову оцінку діям К.
Чи змінилася б кваліфікація, якщо б К. з самого початку діяв з умислом на привласнення зазначених коштів?
Задача № 8
Особою надано до банку завідомо неправдиву інформацію з метою одержання кредиту, використати його не за цільовим призначенням, але своєчасно повернути. На цьому етапі злочинну поведінку особи було викрито.
Яка кримінально-правова оцінка дій винної особи?
Додаток «Тестові завдання»:
1. У випадку вчинення яких злочинів у сфері господарської діяльності можливе звільнення від кримінальної відповідальності при виконанні передбачених законом умов:
а) виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї;
б) ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
в) умисне порушення вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Що НЕ може бути предметом контрабанди (ст. 201 КК України)?
а) спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації;
б) зброя;
в) вибухові речовини;
г) алкогольні та тютюнові вироби.
3. Суб’єктивна сторона злочинів у сфері господарської діяльності виявляється в формі:
а) умислу чи необережності;
б) умислу;
в) необережності.
2. Суб’єкт злочинів у сфері господарської діяльності:
а) як загальний, так і спеціальний;
б) загальний;
в) спеціальний.
Які речі НЕ можуть бути предметом фальшивомонетництва (ст. 199 КК України)?
а) старовинні колекційні монети;
б) національна валюта України;
в) іноземна валюта;
г) державні цінні папери чи білети державної лотереї.