Розробка нового диференційованого готельного продукту є одним з найважливіших напрямів маркетингової діяльності.
Етапами розробки диференційованих готельних продуктів, як правило, є: генерація ідей, відбір ідей, розробка концепції готельного продукту, розробка стратегії маркетингу, аналіз можливостей виробництва, власне розробка готельного продукту, випробування в ринкових умовах і комерційна реалізація. Дана послідовність етапів носить досить загальний інтегрований характер і не містить детального обговорення цілого ряду значущих блоків маркетингової діяльності готелю, таких як елементи маркетингової розробки диференційованого готельного продукту, що включають дизайн і склад готельного продукту, оцінку ринкової адекватності готельного продукту та його конкурентоспроможності, а також прогнозування просування й продажу готельних продуктів і розробку продуктової політики готелю.
Важливими етапами розробки диференційованого готельного продукту є створення форми подачі готельного продукту, включаючи його дизайн, склад та створення сучасного готельного бренду. Велике значення надається забезпеченню якості диференційованого готельного продукту і оцінці його конкурентоспроможності.
Наступними кроками після забезпечення всіх необхідних процедур створення диференційованого готельного продукту є оцінка його ринкової адекватності, яку розуміють як відповідність даного диференційованого готельного продукту вимогам ринку7, а також оцінка готелю, тобто виявлення відповідності економічних параметрів даного продукту виробничим і фінансовим цілям готелю:
1) пошук ідей диференційованих готельних продуктів;
2) селекція ідей диференційованих готельних продуктів;
3) економічний аналіз ідей диференційованих готельних продуктів;
4) розвиток концепції готельного продукту;
5) розробка дизайну готельного продукту;
6) створення готельного бренду;
7) забезпечення якості готельного продукту;
8) оцінка конкурентоспроможності;
9) оцінка ринкової адекватності готельного продукту.
Отже, чим яскравіше виражено індивідуалізм серед представників тієї або іншої національної культури, тим досконаліші створювані в даній країні готельні продукти, не звертаючи увагу на те, що антипод індивідуалізму — колективізм, також може бути віднесений до чинників, які позитивно впливають на процес створення диференційованих готельних продуктів.
Джерела генерування ідей
Генераторами інноваційних ідей є новатори. До цієї категорії належать винахідники, раціоналізатори, люди, які мають здібності, природний хист, обдарованість до певного виду діяльності, що розвивається під впливом певних умов, і бажання виразити своє бачення через створення новини, новації. Головну роль у спонуканні творчої активності новатора відіграють як його внутрішні, так і зовнішні мотиви1. При цьому свідома дія особистості завжди спрямована на певну мету, якої вона хоче досягти. Мотив і мета тісно пов'язані між собою. Мотив виступає як причина постановления тих чи інших цілей.
Серед зовнішніх мотивів важливу роль відіграє система управління організацією, яка може пригнічувати талант або сформувати умови для його розквіту, розроблення та запровадження ним творчих ідей у життя. Крім цього, зовнішніми мотивами творчої активності є:
• попит у сферах споживання і виробництва на нові товари та послуги;
• досягнення науки і техніки.
Внутрішні мотиви спонукають творчих працівників до задоволення таких особистих потреб, як:
• самовираження шляхом реалізації свого потенціалу;
• належність до професійної групи (інженерного корпусу, науковців, винахідників);
• визнання іншими членами організації, суспільства професіоналізму, компетентності, значущості особистості;
• матеріальна незалежність і впевненість у майбутньому;
- забезпечення особистої безпеки.
Проте внутрішніх і зовнішніх мотивів недостатньо для синтезу оригінальної інноваційної, технічно здійсненної ідеї. Крім відповідних організаційних умов, необхідні індивідуальні якості дослідника, і перш за все натхнення, захопленість процесом творчості в пошуку рішень інноваційних ідей. Ніяке управління не зможе пробудити творчу силу, якщо немає натхнення і відсутні здібності до творчої діяльності.