Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Фізичне тренування в процесі навчально-бойової діяльності




Дозволяє використовувати час, який відводиться на службову діяльність і бойову підготовку, для додаткового фізичного тренування особового складу, пов'язує фізичну підготовку з конкретними завданням бойового навчання воїнів.

Дана форма направлена на:

• підвищення і підтримку фізичної підготовленості і професійної працездатності;

• вдосконалення військово-спеціальних рухових навиків і умінь;

• збереження необхідної рухової активності військовослужбовців у такі періоди військово-професійної діяльності, коли скрутно проводити заняття в інших формах їх фізичного вдосконалення.

Фізичне тренування в процесі навчально-бойової діяльності розрізняють такі особливості:

• використання часу, який відводиться на різні предмети бойової підготовки і інші види військово-професійної діяльності;

• тісний зв'язок із змістом навчально-бойової діяльності;

• відсутність жорсткої регламентації організаційних і методичних параметрів.

Основними видами фізичного тренування в процесі навчально-бойової діяльності є:

1) фізичні вправи в умовах чергувань;

2) попутне фізичне тренування;

3) фізичні вправи при пересуванні військ транспортними засобами.

І. Фізичні вправи в умовах чергувань проводяться з метою:

• збереження раніше досягнутого рівня фізичної тренованості, розумової і фізичної працездатності;

• заповнення дефіциту рухової активності;

• підтримка фізичної і психічної готовності військовослужбовців до екстренних дій.

Організовуються у вигляді спеціально розроблених комплексів, що включають вправи для окремих груп м'язів, на увагу і координацію, для попередження або зняття несприятливого впливу на організм монотонної роботи, одноманітної пози, обмеження рухової активності, деяких чинників зовнішнього середовища і т.ін.

Підбір фізичних вправ здійснюється з урахуванням особливостей відповідної військово-професійної діяльності військовослужбовців (загального режиму чергування, характеру роботи, наявності в ній пауз або перерв, робочої пози, зовнішніх умов), а також рівня тренованості і ступеня стомлення особового складу.

Залежно від характеру і умов чергування передбачається можливість виконання комплексів фізичних вправ до, під час і після чергування.

Фізичні вправи перед заступанням на чергування виконуються у вигляді спеціального комплексу протягом 8-10 хвилин у складі розрахунку, екіпажу, зміни або індивідуально в поміркованому темпі на відкритому повітрі або в приміщенні і закінчуються, як правило, за 10-15 хвилин до заступання на чергування.

У процесі чергування фізичні вправи виконуються самостійно або під керівництвом командира підрозділу (старшого зміни) через кожні дві години тривалістю 5-8 хвилин.

При підборі вправ особлива увага надається можливості залучення до динамічної роботи тих груп м'язів, які знаходилися до цього в статичній напрузі або піддавалися здавленню. Вночі застосовуються вправи для окремих груп м'язів, які виконуються в більш швидкому, ніж звичайно, темпі та з більшою інтенсивністю.

Після закінчення чергування фізичні вправи звичайно виконуються у вигляді спеціального комплексу протягом 8-10 хв. Для більш повного зняття психічної і фізичної напруги, підвищення інтенсивності обмінних процесів, створення сприятливого загального стану організму і швидкого відновлення працездатності комплекс фізичних вправ може проводитися протягом 10-15 хвилин у формі зарядки на місцевості.

II. Попутне фізичне тренування направлене на підвищення фізичної підготовленості, вдосконалення військово-прикладних рухових навиків і польової виучки військовослужбовців. Воно забезпечує:

• вдосконалення здібностей військовослужбовців, їх швидке пересування на різноманітній місцевості пішки і на лижах у поєднанні з подоланням перешкод;

• розвиток загальної витривалості та інших фізичних здібностей;

• підвищення військово-спеціальної підготовленості;

• вдосконалення навиків використовування техніки і зброї в умовах значних фізичних навантажень;

• підготовка військовослужбовців до дій у захисному одязі і в умовах обмеженої видимості, формування навиків колективних дій.

Попутне фізичне тренування проводиться при пересуванні підрозділів до місць занять, під час занять по бойовій підготовці і поверненні з них. При пересуванні підрозділів до місць занять по бойовій підготовці (тактичних полів, полігонів, стрільбищ, парків і т.ін.) засобами тренування можуть бути:

1. Ходьба.

2. Прискорене пересування на місцевості із зброєю і спорядженням.

3. Подолання природних перешкод.

4. Подолання окремих спеціально створених перешкод.

5. Метання гранат, перенесення тягарів.

6. Подолання водних перешкод.

7. Прийоми рукопашного бою.

8. Пересування на лижах.

9. Посадка на машини і висадка з них і т.ін.

На кожному маршруті пересування підрозділів до місць занять розробляються кілька варіантів тренування, відмінних змістом вправ, протяжністю маршруту, рівнем навантаження і т.ін.

Під час практичних занять з різних предметів бойової підготовки фізичне тренування здійснюється з такою метою:

• закріплення навиків виконання відпрацьованих на заняттях військово-професійних прийомів і дій у складних умовах;

• підвищення загального фізичного навантаження, коли необхідно навчити особовий склад виконувати ту або іншу дію стомленим в умовах великої фізичної напруги;

• підвищення щільності заняття.

Зміст тренування визначається з урахуванням:

• теми заняття;

• рівня підготовленості особового складу;

• рельєфу місцевості; наявності часу;

• матеріальної забезпеченості.

При поверненні підрозділів із занять з бойової підготовки як основний засіб фізичного тренування особового складу найчастіше застосовується прискорене пересування в пішому порядку і на лижах.

III. Фізичні вправи при пересуванні військ транспортними засобамивиконуються з метою збереження досягнутого раніше рівня фізичної тренованості і підтримки постійної готовності особового складу до дій з максимальною напругою.

Фізичні вправи при пересуванні військ транспортними засобами виконуються у вигляді спеціальних комплексів, зміст яких обумовлений завданнями майбутньої діяльності військ, специфічними особливостями транспортних засобів, часом пересування, місцем виконання і іншими умовами.

Фізичне тренування в процесі навчально-бойової діяльності може проводитися і в інших умовах:

• при перебуванні особового складу в укриттях (траншеях, сховищах і т.ін.);

• під час перерв між теоретичними заняттями;

• під час встановлених розпорядком дня пауз активного відпочинку.

Спортивно-масова робота

Спортивно-масова робота займає важливе місце в системі фізичного вдосконалення військовослужбовців, вона характеризується такими особливостями:

• поєднання обов'язковості занять спортом із добровільністю у виборі видів спорту для спортивного вдосконалення;

• перенесення військовослужбовцями в процесі занять спортом максимальних фізичних навантажень і психічних напруг.

Спортивно-масова робота включає:

• навчально-тренувальні заняття;

• спортивні і військово-спортивні змагання;

• огляди спортивно-масової роботи;

• спортивні свята і інші заходи.

Навчально-тренувальні заняття проводяться в збірних командах військових частин і підрозділів 3-4 рази на тиждень тривалістю до 2 годин. Зміст навчально-тренувальних занять збірних команд складають види спорту, вибір яких обумовлений приналежністю військової частини тому чи іншому виду Озброєних сил або роду військ і її бойовим призначенням, спортивним календарем, наявністю відповідних умов, інтересами військовослужбовців і іншими обставинами.

Основна тенденція розвитку масового спорту в армії і на флоті полягає в усе більшому наближенні його до завдання бойової підготовки, в більш широкому використанні його для підвищення боєздатності військ. Тому головне місце в змісті навчально-тренувальних занять з членами збірних команд займають військово-прикладні види спорту, які регламентуються Військово-спортивною класифікацією. Тренування збірних команд частини здійснюються цілорічно. Для безпосередньої підготовки спортсменів до змагань можуть проводитися навчально-тренувальні збори.

Навчально-тренувальні заняття у складі підрозділів направлені на:

• вдосконалення загальної і спеціальної фізичної підготовленості військовослужбовців;

• закріплення військово-прикладних рухових навиків і техніки виконання фізичних вправ, набутих під час навчальних занять з фізичної підготовки;

• залучення особового складу до регулярного заняття спортом і безпосередня підготовка до масових змагань.

Військовослужбовці можуть брати активну участь у змаганнях, які проводяться місцевими фізкультурними і спортивними організаціями.

Таким чином, складні завдання, які стоять перед фізичною підготовкою по формуванню і підтримці фізичної готовності особового складу армії і флоту до бойової діяльності, вимагають комплексного використання всіх форм фізичного вдосконалення військовослужбовців на основі їх оптимального поєднання і взаємозв'язку (Ю.Ф. Курамшин, В.І. Попов, 1999; А.А. Гужаловський, 1986; В.С. Кузнєцовв, Ж.К. Холодов, 2001).

 

ЛІТЕРАТУРА

1. Настанова з фiзичної пiдготовки у Збройних силах України (НФП – 97). – Київ, 1997.

2. Основы теории и методики физической культуры / Под общей редакцией профессора А.А. Гужаловского. – М.: ФиС, 1986.

3. Про стан фiзичної пiдготовки у Збройних силах України та заходи щодо його полiпшення. Наказ Мiнiстра оборони України. – 1996. – № 307.

4. Теория и методика физической культуры / Под редакцией Курамшина Ю.Ф. и Попова В.И. – Санкт-Петербург, 1999.

5. Холодов Ж.К., Кузнецов В.С. Теория и методика физического воспитания и спорта. – М.: Academa, 2001.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1773 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2358 - | 2221 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.