Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


На грошовому ринку, в кредитних установах.




Тема: Кредит у ринковій економіці

 

1. Сутність та необхідність кредиту.

2. Принципи кредитування.

3. Функції кредиту.

4. Форми та види кредиту.

5. Позичковий процент.

 

 

Сутність та необхідність кредиту

З " грошима ", як економічним явищем, тісно пов’язана категорія " кредит", яка за своїм впливом і роллю в розвитку економіки не поступається грошам

Кредит, як і гроші – це економічні вартісні категорії. Вони обслуговують рух вартості в процесі суспільного відтворення.

Слово “ кредит” в перекладі з латинської означає борг, позика.

Кредит також перекладається як довіра.

Кредит iснував не завжди. Він виник на певному етапi розвитку людського суспiльства. Його винайдення вважають одним з найгеніальніших відкриттів людства поряд із винайденням грошей.

Історична наука стверджує, що кредит був відомий не менш ніж 3000 років тому в Ассирії, Вавилоні, Єгипті.

Починаючи з ХІІ ст. діяла комплексна система торгового кредиту в Європі. З одного боку, купці продавали свої товари в кредит, а з іншого — надавали аванси товаровиробникам під майбутню поставку товарів.

Активне застосування кредиту було властиве і середньовічній торгівлі на території сучасної України. Як показало вивчення Львівської міської книги за 1382—1389 рр ., у Львові (напевне, й в інших руських містах) були досить розвинуті кредитні відносини. Гроші позичались під заставу зі сплатою відсот­ків.

На перших етапах розвитку товарного виробництва кредитні відносини з”явилися у сфері обміну товарів. Виникали ситуації, коли виробнику товарів необхідно продати товар, покупець є, але в нього на той момент немає коштів. І тут випадково, як і багато інших винаходів людства, був відкритий кредит — за наявності довіри продавця до покупця товар був проданий з відстрочкою платежу, у кредит. Товар надходить до покупця раніше, ніж гроші до продавця. Продавець – кредитор, покупець – боржник.

Яку функцію в цьому випадку виконують гроші?

Крім функції міри вартості та засобу обігу вони виконують функцію засобу платежу, однією з ознак якої є розрив у часі між переданням товару і грошей із рук у руки. Отже, кредит полегшував реалiзацiю товарiв.

З подальшим розвитком товарного виробництва необхідність у кредиті зумовлювалася не тільки сферою обміну, а в більшій мірі сферою виробництва і сферою споживання.

В умовах ринкової економіки кредит є обов”язковим атрибутом підприємницької діяльності.

По-перше, без кредитної підтримки неможливе створення нових підприємств малого і середнього бізнесу.

По-друге, для діючих підприємств кредит необхідний для підтримки обороту капіталу. Відомо, що потреби в оборотному капіталі коливаються під впливом різних факторів: сезонність та характер виробництва, нерівномірність постачання сировини і палива і т.п. Раптове зростання потреби в оборотному капіталі і зумовлює необхідність кредиту.

По-третє, кредити, необхідні для розширення виробництва, для запровадження нових технологій, випуску нового виду продукції (звичайно, якщо своїх коштів на це не вистачає).

У сфері споживання необхідність кредиту викликана тим, що, як правило, потреби людей перевищують їх доходи.

Щоб уникнути кризових явищ як в окремих товаровиробників, так і в процесі всього суспільного виробництва, і використовується кредит. Саме він забезпечує можливість безперебійно здійснювати виробництво товарів та обмін ними.

Отже, можемо зробити висновок:

Загальна передумова необхідності кредиту – існування товарного виробництва і пов”язаного з ним товарного обігу і споживання.

А тепер необхідно з”ясувати, яка економічна основа кредиту, де економічні суб”єкти беруть, тобто позичають кошти, щоб авансувати свою діяльність?

На грошовому ринку, в кредитних установах.

Товаром на цьому ринку є гроші. Ми вже знаємо, що гроші можуть проявлятися як гроші і гроші як капітал. (В чому різниця?)

Гроші яким торгують на грошовому ринку складають позичковий капітал.

Позичковий капіталце капітал, який приносить дохід у вигляді %.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 386 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2456 - | 2138 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.