Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


јктуальн≥ проблеми зовн≥шньоњ пол≥тики ƒан≥њ
ƒатська зовн≥шн€ пол≥тика заснована на ≥дентиф≥кац≥њ крањни €к суверенноњ нац≥њ ™вропи. “аким чином, основним акцентом зовн≥шньоњ пол≥тики крањни Ї п≥дтримка в≥дносин з ≥ншими крањнами в €кост≥ суверенноњ незалежноњ держави. ƒан≥€ може похвалитис€ довгою ≥стор≥Їю хороших в≥дносин з ≥ншими крањнами. ¬она бере участь у координац≥њ допомоги «аходу крањнам Ѕалт≥њ (≈стон≥њ, Ћитв≥ та Ћатв≥њ). ƒан≥€ Ї активним учасником м≥жнародноњ миротворчоњ д≥€льност≥. ƒанськ≥ сила активно д≥€ли ≥ д≥ють на територ≥њ колишньоњ ёгослав≥њ у склад≥ —ил ќрган≥зац≥њ ќб'Їднаних Ќац≥й з охорони (UNPROFOR) в минулому, ≥ в склад≥ —ил з виконанн€ угоди (IFOR) та —ил стаб≥л≥зац≥њ (SFOR) на сьогодн≥шн≥й день. ƒан≥€ також р≥шуче п≥дтримуЇ американськ≥ операц≥њ в јфган≥стан≥ ≥ активно спри€Ї ћ≥жнародним силам спри€нн€ безпец≥ (ISAF) €к у грошовому, так ≥ в матер≥альному план≥. ÷≥ ≥н≥ц≥ативи Ї частиною Ђактивноњ зовн≥шньоњ пол≥тикиї ƒан≥њ. «ам≥сть традиц≥йноњ дл€ малих крањн стратег≥њ адаптац≥њ ƒан≥€ на сьогодн≥шн≥й день проводить активну зовн≥шню пол≥тику, в≥дпов≥дно до €коњ права людини, демократ≥€ ≥ ≥нш≥ людськ≥ ц≥нност≥ вимагають активного захисту. ¬ останн≥ роки √ренланд≥њ ≥ ‘арерських остров≥в було гарантовано право голосу в таких питанн€х зовн≥шньоњ пол≥тики, €к рибна ловл€, к≥тобойство ≥ геопол≥тичн≥ проблеми.

ѕ≥сл€ ƒругоњ —в≥товоњ в≥йни ƒан≥€ завершила свою двохсотр≥чну пол≥тику нейтрал≥тету. ƒан≥€ Ї членом Ќј“ќ з моменту його заснуванн€ в 1949 роц≥, ≥ членство в Ќј“ќ €к ≥ ран≥ше в≥таЇтьс€ населенн€м. ≤снувало к≥лька серйозних сутичок м≥ж —Ўј ≥ ƒан≥Їю з питань пол≥тики безпеки в так звану Ђепоху виносокї (1982-1988), коли альтернативне парламентська б≥льш≥сть змусило ур€д прийн€ти специф≥чну нац≥ональну позиц≥ю з питань контролю над €дерним озброЇнн€м. јльтернативне б≥льш≥сть у цьому питанн≥ склалос€ тому, що соц≥ал-л≥беральна парт≥€ Ђ–адикал ¬енстреї п≥дтримувала правл€ча б≥льш≥сть в питанн€х економ≥чноњ пол≥тики, але виступила проти пол≥тики Ќј“ќ ≥ в обговоренн€х цих питань голосувала сп≥льно з парт≥€ми л≥вого спр€муванн€.  онсервативне правоцентристський ур€д прийн€в цю позиц≥ю Ђпарламентаризму меншиниї, таким чином, не робл€чи це питанн€ питанн€м парламентського виживанн€ держави. ≤з зак≥нченн€м ’олодноњ в≥йни, вт≥м, ƒан≥€ знову п≥дтримувала пол≥тику —Ўј в јль€нс≥.

ƒанц≥ користуютьс€ репутац≥Їю Ђупертихї Ївропейц≥в.  оли вони 2 червн€ 1992 в≥дхилили ратиф≥кац≥ю ћаастрихтського договору, вони поставили плани ™вропейськоњ ком≥с≥њ щодо створенн€ ™вропейського союзу Ђна утриманн€ї. ” грудн≥ 1992 року ≥нша частина ™— погодилас€ зв≥льнити ƒан≥ю в≥д де€ких аспект≥в орган≥зац≥њ ™вропейського —оюзу, таких €к сп≥льна оборона, Їдина валюта, громад€нство ™—, а також де€к≥ моменти правового сп≥вроб≥тництва (4 данських виключенн€). јмстердамський догов≥р був схвалений на референдум≥ 28 травн€ 1998 року. ¬осени 2000 року датськ≥ громад€ни в≥дхилили членство в ™вропейськ≥й валютн≥й груп≥ на референдум≥. Ћ≥сабонський догов≥р був ратиф≥кований датським парламентом самост≥йно. ÷е не було пораховано порушенн€м нац≥онального суверен≥тету, хоча статт€ 20  онституц≥њ ƒан≥њ уваз≥ проведенн€ референдуму в под≥бних ситуац≥€х. ¬ даний час датський ур€д плануЇ провести референдум з питань виключень в договор≥ ™—, проте можлив≥сть њх скасуванн€ вигл€даЇ малоймов≥рною. ÷е питанн€ було в≥дкладено на де€кий час, до тих п≥р, поки широка парламентська коал≥ц≥€ не п≥дтримаЇ проведенн€ референдуму

ƒан≥€ допускаЇ п≥дписанн€ ”годи про асоц≥ац≥ю м≥ж ”крањною ≥ ™вропейським —оюзом в 2013 роц≥. ѕро це сказав посол ƒан≥њ в ”крањн≥ ћ≥каель Ѕорг-’ансен.

Ќин≥шнЇ кер≥вництво ƒан≥њ притримуЇтьс€ принцип≥в нерозм≥щенн€ в мирний час на територ≥њ крањни €дерноњ зброњ та ≥ноземних в≥йськових баз.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-11-24; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 552 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ћибо вы управл€ете вашим днем, либо день управл€ет вами. © ƒжим –он
==> читать все изречени€...

2071 - | 1811 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.007 с.